Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek épeszű anya az ilyen?

Szerintetek épeszű anya az ilyen?

Figyelt kérdés

Anyukámmal egy vidéki nagyvárosban lakunk egy jó nagy családi házban, neki is, nekem is Budapesten van párunk. Mindenki dolgozik, így az összeköltözés nem oldható meg egyelőre.


Úgy beszéltük meg anyámmal, hogy karácsonykor ő utazik Bp-re a pasijához, szilveszterkor pedig én az enyémhez. Valakinek mindig kell itthon lennie, mert a nagymamámat (anyu anyját) minden nap meg kell látogatni, illetve van négy macskánk és két kutyánk.


Kicsit furcsa volt, hogy senki sem karácsonyozik velem, eléggé magányos voltam, a barátommal Skype-oltam egy csomót. Anyu csütörtökön délelőtt jött haza. Úgy volt, hogy vasárnap (holnap) felmegyek a barátomhoz, Szilveszterre megvan a programunk, fizettünk érte, illetve utána mennénk két napra egy wellness hotelbe (ez le van foglalva). Anyám ma viszont lelépett délelőtt, amíg én a kutyákat sétáltattam. Egy levelet hagyott, hogy ne haragudjak, de neki mennie kell. Szerintetek normális? Hogy csinálhat velem ilyet?


2013. dec. 28. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fontosabb neki a pasija, meg hogy vele legyen, mint a te boldogságod. Legalábbis én nem tartom fernek, hogy csak magára gondol.

Nem azt mondom, hogy valaki ássa el magát ennyi idősen, de tisztelnie kellene a családja igényeit is.

2013. dec. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Nekem már az fura, hogy egyedül hagyott téged karácsonykor. Megkérdezném, hogy hány éves vagy, de tulajdonképpen teljesen mindegy, én 32 vagyok és sosem hagyná a családom, hogy egyedül karácsonyozzak.


Az nem lehet egyébként, hogy visszamegy? Lehet, hogy csak ma estére kellett elutaznia?

2013. dec. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ennyi infó alapján ez elég szemét dolognak tűnik. Semmivel sem indokolta a dolgot?
2013. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, az a "mennie kell" mennyi időre vonatkozik. Hazaér vasárnapig?
2013. dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Hát én ilyenkor örülök, akármilyen is az anyám: hálát adok érte, hogy ilyet sose tenne!


Ilyen, ez van. Én nyugodtan elbeszélgetnék vele a helyedben, és elmondanám neki a véleményemet. Utána meg otthagynám, gondolja át mit vesztett, amiatt amit csinált. Volt ilyen korábban is?

2013. dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben hazarángatnám valamilyen indokkal, de csak egy levél várná őt itthon, hogy "bocs..."
2013. dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha vasárnapig nem ér haza,akkor ez nem volt korrekt dolog tőle.Mondhatni önző a hozzáállása.
2013. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj egy szomszéddal, hogy nézzen rá a mamára.

Az állatoknak kiraksz egy zsák szárazkaját, pár napot ki fognak bírni. De ha a szomszéd vállalja, akkor adhat nekik enni ő is.


Ha ezt lerendeztem, felhívnám édesanyádat a helyedben, és elmondanám neki, hogy mivel megbeszéltük, hogy ki mikor merre lesz, és te ráadásul még fizettél is érte, ezért te a megbeszéltek szerint holnap délelőtt elmész szépen, akármi történik.

És hagynám szépen, hogy feleslegesen visszamenjen.

Ha ezt most hagyod, csak rosszabb lesz. Meg kell tanulnia Édesanyádnak, hogy veled nem szórakozhat.

2013. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mik a fejlemények? Sikerült elérned őt? Adott magyarázatot?
2013. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!