Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Elköltöznétek, és kibírnátok a bűntudatot?

Figyelt kérdés

Anyámmal enyhén szólva érdekes a kapcsolatom. Nem mondom, hogy sokat veszekszünk, de amikor igen, akkor nagyon...Most egy ideje beteg ( igazából több éve ), többször kórházba is került. Most nem voltam itthon ( 160 km-re lakik a barátom, nála voltam hétvégén ), és anyám még ilyen távolságból is üvöltözött velem, lehordott minden mocsoknak. Nem volt itthon van, én meg rendeltem. Mire kihozták, megnyugodott, de még mindig én vagyok a rossz. Munkám még nincs, de hébe-hóba dolgozom, szóval nem vagyok ingyenélő, konkrétan én tartom el anyámat az örökségemből. Mit tennétek? Költözzek, és viseljem el, hogy mindennap aggódom amiatt, hogy lesz valami baja, netán meghal ( csak azt ne... ), vagy maradjak, és áldozzam fel az idegeimet a szeszélyének?


19L



2013. dec. 26. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne légy áldozati bárány, ha nem érzed jól magad ott, ahol vagy, költözz el. Lehet, még jobb esélyed is lesz munkát találni az ország másik végében.
2013. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elírtam, nem volt itthon fa.

Mert nem intézte...Direkt itthagytam neki egy bizonyos összeget, hogy fát, gázpalackot, ételt tudjon magának venni, amíg nem vagyok itthon. De ezen felül én az elmenetelem előtt bevásároltam, hús, tészta, krumpli, kenyér, stb. Én ruháztam fel télre, mert a hitelek miatt a fizetéséből csak 40 ezer forintot kap kézhez. Azt mondja, meglenne nélkülem is, de én nem merek még szilveszterre sem elmenni, mert félek, hogy baja lesz. Nem merem élni az életem. Hiába könyörgök, orvoshoz meg nem megy a bajaival. Mindenért engem hibáztat, azt mondja, nincs étel, tüzelő, nincs ruhája. Elegem van.

2013. dec. 26. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Beszélj vele nyugodtan őszintén. Kérdezd meg, hogy miért hibáztat téged a bajokért. Lehet valami régi sérelem miatt. Ha elvált tőle apád lehet még annak a sérelmei valahogy átragadnak rád? Próbáld kiszedni ebből a veremből ahol van. Közben mondhatod is neki, hogy lassan el fogsz menni. Mert a el kell kezdened az életedet.
2013. dec. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Jah és szerintem menj el szilveszterkor. Feszegessétek kicsit a határokat. Ez jó ürügy.
2013. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Apám hosszú betegség után halt meg kb. 11 éve. (már nem számolom) Azóta ilyen bolond anyám is. Eleinte tesómat is szekálta, amikor még velünk lakott, majd megnősült, és elköltözött, azóta nem igazán beszélnek, ha meg igen, az is veszekedésbe torkollik. Én nem bírom már ezt minden nap elviselni, hétvégéken sem vagyok nyugodt, mert arra gondolok, hogy összeesik, vagy valami.
2013. dec. 26. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Anyukád érzelmileg zsarol téged, próbál bűntudatot kelteni és ezzel ösztönözni téged arra, hogy ne hagyd el őt.

Változni valószínűleg nem fog, szóval én nem áldoznám fel az életemet miatta.

Amúgy milyen betegsége van?

2013. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatnád előbb "idomítani": csak az udvarias kérést teljesítsd, amint elkezd üvöltözni, tedd le a telefont.
2013. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi baja lehet, nem hajlandó orvoshoz menni. Azt tudjuk, hogy a szívével gond van, arra szed is gyógyszert, tünetmentes. Viszont vannak más tünetei, nagyon lefogyott, stb, és nem megy orvoshoz...
2013. dec. 26. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Lehet egy pszichológus kellene neki, akivel őszintén beszélgethetne. Nem ilyen gyógyszeres.
2013. dec. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!