Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit tudtok havonta félrera...

Mennyit tudtok havonta félrerakni?

Figyelt kérdés
Ha a család minden költsége ki van fizetve és kaja is van, mennyi marad?
2013. dec. 9. 22:32
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
100%
kb. 40-50 ezer forintot teszünk félre minden hónapban. 250 ezret keresünk összesen (ketten a párommal). Ebből a rezsire elmegy 40-50 ezer, sajnos cigire havonta kettőnknek ugyanennyi elmegy, a többit pedig egyből félrerakjuk és kb. 100 ezerből költünk étkezésre, tisztítószerekre, ruházkodásra, szórakozásra. Nyilván ha jobban odafigyelnénk akkor többet is tudnánk félrerakni, valamint tervben van jövőre egy lakásfelújítás, szóval a cigiről is leszokunk, és akkor meglesz a havi 100 ezer félretett pénz.
2013. dec. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
82%
kb. 500 eurónyi összeget.
2013. dec. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
46%
1000 eurót.
2013. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, 78%-os.

"Minden hónapban nyilván kell tisztasági cuccokat vennem (fürödni, stb. mégis csak kell!), így marad mondjuk 30.000,- Ft."

Ezekre nem kell 20 000 Ft szerintem.

Üres kifli és kifőzde között is rengeteg alternatíva van. Pl. Nem üres kifli, hanem szendvics. Egy kis saláta, paradicsom, megmaradt hús bele.

Vagy az előző napi ebédből (otthoni ebédre gondolok) egy műanyag edénybe teszel, és azt kajálod.


A kérdésre válaszolva, itthon lakunk az én szüleimnél, 12 ezret kell minden gyereknek leadni fejenként a többit arra költhetjük amire akarjuk. Nekem kb. 50 ezer fog maradni havonta, de hamarosan saját lábra állunk. Na akkor semmi se marad.

2013. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
19%
Felétek már végetért a válság? Mi nemhogy félretenni nem tudunk, de minden hónapban jön a felszólítás meg a fenyegetés hogy kikötik a vizet/villanyt/gázt és elviszik a kocsit. Új ruhára alapból nincs pénz, nyaralni nem járunk...illetve voltunk még óvodás koromban de akkor is max 3 nap és belföldön, rokonoknál.
2013. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
65%

20e/hó tisztasági szerekre?

tusfürdő, sampon/balzsam, tampon/betét - mit kell még minden hónapban venni? persze van testápoló, fogkrém..de ezekből ne mond, hogy minden hónapban kell?!

2013. dec. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
53%

Minden hónapban nyilván kell tisztasági cuccokat vennem (fürödni, stb. mégis csak kell!), így marad mondjuk 30.000,- Ft."

20 ezer ilyenre,hol élsz?

Nekünk ugy sincs 20 ezer,hogy abban minden tisztitószer,kaján kivüli apróság benne van.


Kérdésre: 100ezret tudunk kb félretenni (300-at keresünk ketten,albérletben élünk)

2013. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
95%

"Vagy az előző napi ebédből (otthoni ebédre gondolok) egy műanyag edénybe teszel, és azt kajálod."

1. Otthon nincs ebéd

2. Kicsit furán néznének rám a bíróságon, ha megjelennék a kis ételhordómmal, és a folyosón nekikezdenék falatozni... Nem mellesleg szerintem már a bejáratnál lekapcsolnának vele, legalábbis azokban a ritkább esetekben, amikor a jogi képviselőket is átvizsgálják valami komolyabb per folyamatban léte miatt (Törvényszéken szokott ilyen lenni).


"20 ezer ilyenre,hol élsz?"

Nem mondtam, hogy minden hónapban elmegy rá ennyi. Sajnos ruhapénzt sem kapok, viszont elvárás a szakmámból adódóan az elegáns megjelenés - ha nem is kiskosztüm minden nap -, így ruhára is többet költök, mint amennyit szeretnék. Természetesen nem megy el minden hónapban pont 20.000,- Ft, egy átlagot mondtam. Speciel a kötelező szakvizsga-előkészítő pl. 65.000,- Ft volt, annak az árát kellett eddig valahogy kigazdálkodnom, tehát a leszámított 20.000,- Ft-ból eddig abba a "kalapba" is ment...


Nem fogok magyarázkodni, nem megoldást vártam tőletek, csak a kérdésre válaszoltam. Szerintem nem normális dolog, hogy egy felnőtt, napi 10-12 órát dolgozó embernek (ráadásul nagyon-nagyon felelős és stresszes munkakörben, napi 4-5 bírósági tárgyalással, és persze egyebekkel) ilyen kevés pénzből kelljen "élnie".

2013. dec. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
14%
Hármunknak nincs 20ezer a tisztasági cucc, te atya ég.... :D
2013. dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi, hogy most, hogy a szakvizsga-előkészítőt már befizettem, kezdek félretenni magukra a szakvizsgákra, ugyanis az egyesével lesz körülbelül 20-30 ezer forint, azt hiszem, és három is van belőlük...
2013. dec. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!