Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hülyéz le mindenki?

Miért hülyéz le mindenki?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést itt a gyakori kérdéseken, mert már nem látok kiutat. Gondoltam hátha valakinek volt hasonló problémája, és talált megoldást. De a legtöbben csak szidalmaztak.

A kapcsolatunk elején nagyon sokat hallgattam, hogy így az ex, úgy az ex, ezt csinálta az ex, most azt csinálja az ex. De még a családjától is. Felettébb zavart ez a dolog. Elmondtam a páromnak, hogy már nem bírom ezt tovább, harmadiknak érzem magam. Megkértem, hogy zárja le ezt a dolgot, ne emlegessék előttem folyton, vagy pedig szakítsuk meg a kapcsolatot, de én így nem szeretnék élni. Megesküdött, hogy ő már évekkel ezelőtt lezárta a dolgot, és be is fejeződtek a beszédek, én pedig megnyugodtam, éltünk nyugodtan, boldogan, végre ... Vettünk közösen egy házat, babánk született, tervezzük a közös boldog életünket. Tegnapig... Mert az ex 5 év múlva valami tákolt ürüggyel felhívta a páromat. Én biztos vagyok benne, hogy bele akar rondítani az életünkbe, de a párom nem így látja. Mondogatta, hogy nyugodjak meg, nem lesz semmi. Én mégis aggódok, mert hallottam a beszélgetést és igazából azt vártam, hogy mondja meg neki, hogy ne hívogassa, hagyja békén. Mikor számon kértem, miért nem ezt mondta neki, azt válaszolta, hogy nem fog többet hívni, a baj ezzel az, hogy a kapcsolatunk elején is azzal nyugtatott, hogy nem tartják már a kapcsolatot, sosem fognak már beszélni, mégis hívott a nő ennyi év után. Bízom a férjemben, tudom, hogy nem lépne félre, nem is ettől félek, hanem a zaklatástól, a problémáktól. Nem akarok úgy élni, hogy az ex bármikor belecsöppen az életünkbe, mikor neki úgy esik jól jelentkezik. (Én sem csinálom ezt az exeimmel, békén hagyom őket.) Tegnap nagyon dühös voltam, mára kissé enyhült a haragom. Csak nem értem miért hülyéz mindenki engem. Mit kéne tennem? Örülni, hogy jelentkezett? Meghívni hozzánk? Küldeni a férjemet, hogy találkozzon vele? Nem tudom mi tévő legyek, de ezt én így nem fogom bírni sokáig.


2013. dec. 9. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem a kérdésedre. Azt hiszem tegnap este olvastam.


Úgy gondolom, hogy nem az ex az igazi probléma, hanem a te bizalmatlanságod. A párod jobban ismeri az exét, el tudja dönteni, hogy van-e okod a nyugtalanságra, vagy sem. Kicsit bízz meg jobban benne, és a helyzetmegoldókészségében. Ha nagyon ráakaszkodna az ex, és te tényleg olyan fontos vagy neki, akkor úgyis lerázza, mert nem fogja hagyni, hogy te az ex miatt esetleg elhagyd.


De ha mégis folytatódna a "zaklatás" és a párod nem tesz érdemben semmit, akkor érdemes lenne elgondolkozni, hogy mennyit jelentesz te neki, és mennyit jelent az ex.

2013. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nyugodj meg. Azok hülyéznek le, akik nem tudnak eltávolodni a problémától és messzebbről nézni a dolgokat. "Teljesen azonosulnak veled, megélik a saját bizonytalanságukat a te bizonytalanságodban és megijednek a saját elfojtott indulataiktól.


Dehogy vagy te hülye - csak bizalmatlan és bizonytalan. A többit leírták előttem, nagyon okosan. Fölösleges ismételnem.


Fel a fejjel! :)

2013. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Erre az oldalra nem a családterápia nemzetközi szakértői járnak, ha nagyon finoman akarok fogalmazni.


A kérdéseddel kapcsolatban: Van aki valamennyire tartja a kapcsolatot az exeivel, van aki soha nem keresi őket. Mindkettőt el lehet fogadni. Van olyan is, hogy valaki soha nem szakadt el az exétől, na az már baj. De te azt mondod, hogy nem ez a helyzet. Ha tényleg nem, akkor ötévente egy telefonhívástól nem dől össze a világ. Az viszont jobb lenne, ha nem az orrod előtt történne ez.

2013. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy hülye! Csak az emberek szeretnek ítélkezni mások felett. Hidd el, sok kérdésnél van, hogy nem lehet normálisan megvitatni valamit, mert páran elkezdik szidni a kérdezőt vagy a válaszolókat.

Lehet, hogy másnak semmiségnek tűnik a problémád, mert végül is nem történt semmi, csak beszéltek telefonon. Reméljük, nem is lesz több, és nem fogja hívogatni. Egyébként tök igazad van, nem nagyon tudnék olyan indokot, amiért fel kéne hívnom egy 5 évvel ezelőtti barátomat.

Ha ez csak egyszeri eset volt, akkor nem foglalkozz vele. Ha máskor is hívogatja a férjed, akkor mondd el neki, hogy kicsit határozottabban állítsa le a nőt, mert magától nem veszi észre, hogy nem vagytok rá kíváncsiak.

2013. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

most az a baj, hogy senki sem mondja neked, hogy mekkora rib*anc az ex és hogy semmi baj nem lesz????

A legokosabb amit tehetsz, hogy bízol a férjedben és addig nem aggódsz, amíg nem történik valami!!! Egyet sose tegyél: NEHOGY BESZÉLJ AZ EX-szel mert azzal rohadtul lejáratnád magadat!

2013. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Talán az a fő probléma, hogy mikor szingli voltam, barátkoztam egy csajjal, általa az ő barátnőivel is tartottam a kapcsolatot, és megdöbbentő dolgokat csináltak másokkal szemben. Meg is szakítottam velük a kapcsolatot, leráztam őket, mert nálam nem fér bele olyasmi, hogy exek zaklatása, új kapcsolatuknak szétzilálása, nős pasik elcsábítása hobbiból, versengésből, tömérdek hazugság, rosszindulat, majd mások kigúnyolása és kárörvendés. Sajnos volt egy rövid idő, mikor első sorból néztem végig, hogy az ilyen nők micsoda károkat tudnak okozni, még attól sem riadnak vissza, hogy esetleg a volt pasijuktól, vagy annak új párjától kapnak egy-két pofont. Nagyon sok ilyen féreg él a világban, és egyre több van belőlük. Láttam közelről, hogy az a férfi bárhogy is védekezik, hárít, akkor is viták, veszekedések, gondok lépnek fel, és igazából ettől féltem főleg a kapcsolatunkat. Mert egyszer már elveszítettem mindent, amire vágytam, ami egy karnyújtásnyira volt, már nem engedem senkinek, hogy belepiszkáljon az életünkbe, harcolok 10 körömmel a családomért, a nyugalmunkért, a boldogságunkért. Az ilyen l...ó meg, mint az exe, aki irigykedik arra, hogy az exének jól mennek a dolgai, ne szétrombolni akarja ezt, belefúrni, hanem próbáljon meg mással ő is kialakítani hasonló jót magának.

2013. dec. 9. 09:47
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem veszed fel te a telefont és küldöd el az exet a 3,14csába?Tessék a sarkadra állni!
2013. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én nem olvastam a kérdést,szóval megkérdezhetem mi volt a mondvacsinált indok?

Nekem is volt olyan,hogy kerestem az exemet,lehet más számára tákoltnak tűnő dologgal,nekem mégis fontos volt akkor választ kapni.Nem volt mögötte semmilyen hátsó szándék..Sőt másik exemet majdnem felkértük,h fotózzon az esküvőnkön,nagyon jó fotókat készít,nekem nem jelentett volna semmit,valóban csak annyit,hogy baromi jó fotós...Nem hiszem,h mindenbe bele kell látni a rosszat..

2013. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egy éve árultunk mezőgazdasági szerszámokat. Most hívott az ex, hogy hallotta, és talán az apjának jó lenne, mikor lenne ideje találkozni. A fura az volt, hogy meg sem kérdezte, hogy meg-e van még, vagy mennyibe kerül, ha megvan. A találkozást erőltette, hogy mikor ér rá... A véleményem az, hogy ha apucinak kell valami, és apuci nem egy süketnéma, akkor hívjon fel ő, és lehetőleg ne egy év múlva (ne akkor mikor meghallotta a lánya, hogy jól megy most a férjemnek).
2013. dec. 9. 10:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt akarta hogy ő találkozzon a férjeddel vagy hogy az apja? Ha az apjára gondolt akkor még el lehet nézni, de a továbbiakban az apjával kell tárgyalni, ha kell neki valami, hívjon ő titeket. Ha meg az ex akart találkozni a férjeddel, akkor el kellett volna küldeni melegebb égtájakra.
2013. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!