Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hülyéz le mindenki...

Miért hülyéz le mindenki azért mert "a mai világba" vállalok egy harmadik gyereket?

Figyelt kérdés
Magunknak vállaljuk nem másnak! Miért hülyéz le ezért mindenki?? Akkor már ne is szüljenek a nők gyereket ebbe a világba??
2012. nov. 13. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha van annyi jövedelmetek, hogy később is tisztességesen feltudjátok nevelni, akkor nem vagy hülye.

Sok ismerősöm van, aki 16-20 évvel ezelőtt vállalt 3 gyereket. Ma komoly gondokat okoz nekik a gyerekek eltartása, taníttatása.

2012. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én speciel irigylem azokat, akiknek van 3 vagy több gyerekre lehetőségük és kedvük is. Őszintén írom: hajrá-hajrá :)
2012. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is 3 van, mi is megkapjuk állandóan!! Ráadásul még azt is érzem, hogy mi sose panaszkodhatunk, sose lehetünk fáradtak, elgyötörtek, megfáradtak, kimerültek stb. mert ár egyből kapjuk a beszólásokat legtöbbször a hátunk mögött hogy ugye ugye nem kellett volna az a 3 gyerek, de az akinek 1 vagy 2 van, az nyugodtan "sírhat" hiszen a gyereknevelés nem 100% rózsaszín felhőcske, ezt mindenki tudja.

Aki 1 vagy 2 gyerekkel "rendelkezik" az is kerülhet padlóra, anyagilag, érzelmileg, akárhogy.

A másik dolog, hogy amíg én egy forintot nem kérek senkitől (márpedig még SOSE fordult elő) addig milyen jogon szól bele az életembe bárki?

A legrosszabbul nekem egyébként ez azoktól esik, akiknek maguknak is van gyerekük 2 pl. és akkor itt is megkaptam már hogy "mint a nyulak" azért 3 gyerek csak ne legyen már "mint a nyulak" kategória.

Okosat nem tudok mondani, ez a kérdés többször felkerült már itt, különböző "felhangokkal" miszerint biztos az adókedvezmény miatt vállalnak sokan 3 gyereket stb., és mindig voltak páran akik írtak jó kis csípős visszavágó szöveget a szokásos hülye kérdésekre (miszerint a mai világban úristen minek 3 gyerek meg hogy nem vagy normális stb.) lehet most is jön majd valaki aki tud ilyeneket.

Én igyekszem a fülem mellett elengedni a hülyeségeket, és csak azzal foglalkozni, nekünk mi a jó.

2012. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Ismerek olyan házaspárt, akik most várják a 10. gyereküket. Én kicsit irigylem , de a környezetünkben a legtöbb ember teljesen hülyének nézi őket. Pedig senkitől nem kérnek semmit, egyszerűen csak élnek és nevelik szépen a gyerekeiket. Nagyon helyes család. Ne hallgass senkire! A ti életetek, a ti gyerekeitek, és nektek kell felnevelni, nem a fújolóknak! Igenis szüljél, ha ti így látjátok jónak! Én most várom a másodikat, elméletileg 10-12 nap múlva megszületik. :)

Kb. 3 év múlva szeretnénk majd mi is 3. babát.

A legjobbakat kívánom nektek!

2012. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Mi is most várjuk a 3. csöppséget és mi is szintén ezeket a megjegyzéseket kapjuk persze a hátunk mögött... Hogy miért?! Talán van a társadalomban egyfajta előítélet a többgyermekes családokkal szemben, vagy a saját életüket nem tudnák úgy elképzelni és ezt kivetítik a miénkre, tiétekre. Szerintem a pontos okot ők se tudnák megmondani... Úgy gondolom, hogy ameddig az ember úgy vállal gyermeket, hogy azt a csöppséget (és a többit is) tisztességben feltudják nevelni addig ebbe senkinek nincs beleszólása, mivel nincsenek mások jóindulatára rászorulva. Nehéz ezekkel a megjegyzésekkel megbirkózni (legalábbis én így vagyok vele), de ez nem fogja beárnyékolni a boldogságunkat. Ezt tanácsolom Neked is! :)
2012. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

És tudjátok mi a következő beszólás? "Biztos a nagycsaládos kedvezményekért szülsz"


ami áll ovinál féláru ellátás, azaz 3.500ft a kedvezmény

gázártámogatás: 2-3 e ft max

utazási kedvezmény vonatra, ha minden gyerek ott van

ingyenes tankönyv, amit év végén vissza kell adni.


Családi adókedvezmény: ha a férj keresete 400.000ft br. körül van, akkor az 70-80 e ft. De ki keres ennyit bejelentve?


Szóval habzsi-dözsi a 3 gyerek:DDDDDD anyagilag, mindenki ezt hiszi.

Kész röhej

2012. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szép dolog, irigylem a 3 v többgyerekeseket h megtehetik, férjem anyagiak miatt megállt kettőnél. Én is azt mondom, h hajrá!!!:-)
2012. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vágjatok bele! Hajrá! Én is mindig legalább 3 gyereket szerettem volna, de sajnos nem merjük bevállalni. Most második várandósságom alatt már azt is megfigyeltem, hogy lassan már arra is furán néznek akik a másodikat bevállalják. Nem értem az embereket, szüleim, nagyszüleim is azt mondják régen nem volt ilyen.
2012. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
Én is tettem ilyen kérdést ki:-) már 23 hetes vagyok de úgy nêznek rám mint aki a Marsról jött! Én ugyanezt mondom annak aki lehülyéz, hogy nem neki szülöm! Ilyenkor leállnak!
2012. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

Csatlakoznék.

23hetes vagyok a 3.babámmal.

Mikor ilyennel jönnek azt szoktam mondani: pedig még lesz 4. is:)

Ezt komolyan is gondolom.

Mindig csodálattal és irigykedve néztem a nagycsaládosokra.

Nekem 1 testvérem van,de örültem volna,ha van még egy.

Szerencsére jó anyagi helyzetben élünk és a férjem is imádja a gyerekeket.Nekünk azt nem merik odavágni,hogy a pénzért szülök,de tudom sok ember ezt hiszi a többgyerekesekről...

Sokszor vagyunk fáradtak,minden percünk a gyerekeké,de ezt vállaltuk,ezt szeretjük.

Szerintem mindenki foglalkozzon a saját életével!Én az egykéket sajnálom,de sosem mondom senkinek sem,mert nem az én dolgom.

2012. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!