Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hülyéz le mindenki...

Miért hülyéz le mindenki azért mert "a mai világba" vállalok egy harmadik gyereket?

Figyelt kérdés
Magunknak vállaljuk nem másnak! Miért hülyéz le ezért mindenki?? Akkor már ne is szüljenek a nők gyereket ebbe a világba??
2012. nov. 13. 19:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
31%
Én világ életemben két gyereket szerettem volna, sőt foglalkoztatott a gondolat, hogy legyen 3. Mi most az elsőt várjuk és megmondom őszintén elgondolkodtató, hogy lesz-e testvére. Mind a ketten jól keresünk, de tudjuk mindannyian, hogy a Gyed nagyon kevés (persze ha megadnák a 250eFt bruttómra máris jobb lenne), az árak az egekben (ruha-étel-számlák) és nem élünk nagy lábon. Én bizony úgy akarom a gyerekemet felnevelni, hogy lehessen márkás ruhája ha azt kíván, mehessen egyetemre akár fizetős akár nem, tudjak neki segíteni autót venni vagy besegíteni majd a házvételébe... Ez még egy gyereknél is nagyon sok, hát még 3-nál, és szerintem aki bevállalja a 3-at az ezeket a dolgokat végig sem gondolja. Tizenpáréves korukig jó nekik a használt ruha meg a kínais, de kamaszként majd szeretne nike cipőt stb... Legyen egy gyerekem akinek mindene megvan, mint 3 akiknek alig tudok valamit adni. Majd amikor a 3 gyerek elindul egyetemre, 1-2 év különbséggel és lesz olyan év amikor félévente (vagy havonta) 3*150.000Ft-ot kell kifizetni csak a sulinak... Vagy ha egyszerre akar mindegyik jogsit, 3*150eFt... Ezekbe ilyenkor ti belegondoltok? Vagy lesz ami lesz alapon jöhet a 3. gyerek... Én is szeretnék másodikat, harmadikat de fel is kell őket nevelni...
2012. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
Örülök, hogy vannak még nagycsaládosok!!! Annak ellenére, hogy sokan tényleg lehülyéznek minket, szó szerint. Nekünk 3 gyerekünk van, de a harmadik terhességemet titkoltam sokáig, a munkahelyemen is, mert mindenki csak ellenezte, lenézte. Most is tudom, mit mondanak a hátam mögött,de nem érdekel. Volt egy munkatársam akkoriban, akinek besikerült a harmadik terhessége, és nem tudta, mit tegyen. Ilyen megjegyzéseket kapott:hova szülnél már harmadikat, csak a ci...ok vállalnak annyi gyereket, aki normális, annak elég kettő. Meg: nekem is volt abortuszom, nem akartam többet, nyugodtan menj te is abortuszra, ki az a hülye, aki bevállal még egy harmadikat. Hát én voltam az a hülye akkoriban, és igen megdöbbentem kedves ismerőseimen. És amikor már szülni mentem, akkor azt hallottam vissza: na ez is inkább szül még egyet, csak ne kelljen dolgoznia! Szerintem ezek az emberek irigyek és gyávák, mert nem merik bevállalni a nagycsaládosok életét. És nem csak az anyagiakra gondolok, több gyerekkel persze, hogy többet kell foglalkozni, dolgozni stb. Én nagyon boldog anyuka vagyok, és az a tapasztalatom, hogy a gyerekenek is nagyon jó, hogy vannak testvéreik, nálunk zajlik az élet mindig, nem unatkozunk, összetartunk, és valahogy több örömet, boldogságot ad a három gyerek, minthogy sajnálnám a szabadidőmet, ami több lenne, ha kevesebb gyerekem lenne. Kedves kérdező, ne foglalkozz mások véleményével, mert tényleg magatoknak vállaljátok, nem másnak. Én büszke vagyok a családomra, és felnézek mindenkire, aki minden nehézség ellenére be mer vállalni több gyermeket!
2012. nov. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

Megint a 12-es vagyok, most olvastam a 11-es válaszát, neki írnám: igazad van az anyagiak terén, de azért nem minden. Nem mindenki átgondolatlan, aki 3 gyereket vállal. Nekünk jól átgondolt döntésünk volt. Anyagilag nem állunk a legrosszabbul, mindketten dolgozunk, van házunk és nincs rajta hitel(!!!), nem éhezünk, de azért nem spórolunk a kajákon, nem veszünk drága és egészségtelen édességeket, inkább én sütök a gyerekeknek, van külön számítógépük, play station, mobiltelefon, de nem veszünk meg mindent, nike cipőre nem telik, annak nem is látom értelmét, ha egy év alatt kinövi... Nem járunk külföldre nyaralni, de belföldre igen. Ezzel azt akarom mondani, hogy az anyagiak csak addig lényegesek, amíg egy megfelelő színvonalat tudunk biztosítani a gyerekeknek, de nem feltétlenül luxust, vagy mindenből a legjobbat. Nekem sose volt nike cipőm meg márkás cuccom gyerekkoromban, de a szüleim kitaníttattak, főiskolát végeztem és a jogsimat is megszereztem még akkor. Én nem feltétlenül anyagiakban szeretném a legtöbbet adni a gyerekeimnek, hanem szeretetben, de abban a maximumot!!!

És még annyit, hogy honnan kezdtük: először anyósoméknál laktunk egy szobában, bútorunk se volt, első közös szerzeményünk egy használt tévé volt, annak is örültünk akkor, hosszú évek munkájával a magunk erejéből jutottunk előbbre. Mikor az első gyermekünk megszületett, még én sem gondoltam, hogy többet be merek vállalni, de azután ahogy gyarapodtunk előre, úgy gyarapodtunk létszámban is. Hát ennyi, kívánom nektek is, hogy azért alakuljanak jó irányba az anyagi kilátások is.

2012. nov. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez komoly, megszólnak?

Én úgy vettem észre, hogy rengeteg 3 gyerekes család van a környezetemben. Szinte többet ismerek, mint 1-2 gyerekest, már-már "divatnak" tűnik. De ezt abszolút pozitívan írom, minden tiszteletem a 3 gyerekeseké! (mármint akik normálisan nevelik a gyereküket, de azért itt olyan szülők vannak).

2012. nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
mi 3-an vagyunk testvérek, soha nem volt gond belőle, senki nem mondta, hogy sok. sőt! én legalább 4-et szeretnék, az első már úton, és ha tényleg nem esik nehezünkre, akkor még többet is! mi sosem voltunk gazdagok, de munkával szüleim mindig megadták nekünk azt, amire szükségünk volt. és mind egyetemet végeztünk és férjhez mentünk, normálisan élünk. ha valaki sok gyereket szeretne, ne a pénz tartsa vissza!
2012. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!