Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt mindenki ennyire erős...

Itt mindenki ennyire erős egyéniség?

Figyelt kérdés

Vagy hogy kérdezzem...


Javasoljátok sok mindenkinek, hogy "Hagyd ott", "Keverj le neki egyet", "Kidobnám, mint a", "Állj ki magadért". Stb.


Nem azért mondom, mert nagy részét nem tartom jó tanácsnak, de itt tényleg mindenki ilyen kemény? Vagy csak mondjátok? Tényleg megcsinálnátok, amiket mondtok?


2013. szept. 8. 13:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Hát én nem. Barátom sokszor megbántott úgy, hogy lehet más már régen otthagyta volna, de én nem tudtam. És most is ő szakított velem és szenvedek nagyon.
2013. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én bátran mondom ki ezeket nem csak itt, hanem szemtől-szemben is, mert igen, én kidobtam, váltam, és kiálltam magamért. Nagyon sok erőt és önbizalmat tud adni egy embernek, ha meg meri lépni ezeket, és utána fordulatot vesz az egész élete, minden téren. Akkor azt hittem, megpusztulok, most már látom, hogy a válás, a problémákkal való szembenézés alapjaiban változtatta meg az egész életem. Mindenkit csak bátorságra tudok bíztatni, mert saját bőrömön tapasztalom, hogy megéri! N30
2013. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Persze, szerinred hogy van ennyi időnk ide írogatni? Mindenkit elküldtünk a 9ecibe:D
2013. szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki tapasztalatból beszél, az igen. Például aki megbocsátott egy megcsalást/pofont/kezdődő alkoholizmust, elhitte -mert el akarta hinni- a nagy fogadkozásokat, hogy "sohatöbbé, ezvoltazutolsó, jajdenagyonmegbántam" aztán egy idő múlva azon kapta magát, hogy csak durvultak a dolgok, lelépett és akkor rájött, hogy már addig is butaság volt tűrni. Ilyenkor minden bizonnyal azért írják, hogy lépjen az illető, mert ők maguk sem hagynák még egyszer az adott szituációt.


Mindez nem vonatkozik azokra, akik a válást tanácsolják a legapróbb összezördülésekre is.

2013. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Bátran ki merem mondani, mert ha olyan helyzetbe kerülök, akkor a páromnak is ugyanígy ki szoktam mondani. Elég is szokott lenni neki a fenyegetés ahhoz, hogy utána megint minden happy legyen.

És mielőtt bárki belém kötne, én azért nem hagyom ott, mert ilyesmire az 5 év alatt, mióta együtt vagyunk, kb 2x volt szükség és egyik sem volt olyan súlyos probléma, mint amiket itt sokszor leírnak.

2013. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A szokásos kérdések; megcsalt, megvert, elvette a pénzemet, nincs mellette önbecsülésem, hazudik, a haverok fontosabbak, szülés után fél évvel még nem fogytam le és piszkál, az anyja az első stb.


Igen, én bármelyik helyzetben úgy lelépnék, mint a szél. Nem szoktam adni olyan tanácsot, amit én sem tennék meg.

2013. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, ez nem keménység kérdése. Csak nem vagyok balf***sz, hogy szenvedjek, amikor van másik lehetőségem is. Pl. pasikkal úgy vagyok, ha neki valami nem tetszik, nem jó a rendszer, le kell ülni és meg kell beszélni. Őszintén, telibe. Ha erre nem képes büszkeségből, vagy mert nem ér annyit az egész hogy kompromisszumot kössünk és figyeljünk egymásra, akkor el lehet menni.


Nálam azok csapják ki a biztosítékot, akik hagyják hogy valaki megkeserítse az életüket, sírnak, de nem lépnek semmit. Ilyenkor azt szoktam kérdeni, hogy "itt tényleg mindenki ennyire mazohista, balf***?"


Rövid az élet, és nem vagyok hajlandó olyan kapcsolatban (legyen az szerelem, barátság, munkahelyi, akármi) maradni, ami nekem fájdalmat okoz.

Persze ez nem azt jelenti, hogy az ember az első konfliktusnál lekever egy pofont, de igyekszik szép szóval, vagy ha nem megy, akkor erélyesen megoldani.

2013. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy is csak az embernek látatlanban sokkal nagyobb az önbizalma mit amúgy szemtől szembe.
2013. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem mindenki ilyen kemény, de szerintem ha az ember felismeri, hogy ez az egyetlen megoldás, akkor nem nagyon lehet mást mondani. Itt sok embernek támogatásra, bátorításra van szüksége ahhoz, hogy ezeket tényleg meg tudja tenni.
2013. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Amúgy én is tudom általában mit kell csinálni, de olyan szinten besz@rok, ha már ott vagyok, hogy legszívesebben elbújnék :D Nem vagyok pedig mazochista! :)


Ma is meg kell lépjek valamit, amire tőletek nyertem erőt, mert eddig nem mertem lépni. Na majd leírom mi lett.


Csak már gyomor idegem van, hajnali 5-kor keltem, csak úgy bugyog a gyomrom a közelgő konfrontáció miatt.


Ez normális? Vagy túlságosan sokat gondolkozok ezeken?

2013. szept. 8. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!