Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt mindenki ennyire erős...

Itt mindenki ennyire erős egyéniség?

Figyelt kérdés

Vagy hogy kérdezzem...


Javasoljátok sok mindenkinek, hogy "Hagyd ott", "Keverj le neki egyet", "Kidobnám, mint a", "Állj ki magadért". Stb.


Nem azért mondom, mert nagy részét nem tartom jó tanácsnak, de itt tényleg mindenki ilyen kemény? Vagy csak mondjátok? Tényleg megcsinálnátok, amiket mondtok?


2013. szept. 8. 13:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Belinkelnéd a kérdésedet?


Egyébként ne aggódj azon, hogy "nem normális", mindenkinek más a normális. A lényeg az, hogy eldöntsd mi a jó neked és aszerint cselekedj!

2013. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-ka..


Ez az.


Amúgy nyugodtan indítok, és nem fogok veszekedni, csak ha nincs más választás. De már ettől kavarog a gyomrom és (bocs) megy a hasam.

2013. szept. 8. 13:54
 13/21 anonim ***** válasza:
Ja. A tipikus GYK-s nő kidobja a férjét, ha: nem segít neki mosogatni, ha elveszíti a munkáját és nehezen talál másikat, ha esténként munka után megiszik egy sört. Viszont szó nélkül tűri, sőt igazat ad neki, ha: más nőkre csorgatja a nyálát, ha bunkó, megalázó megjegyzéseket tesz rá, mikor felszed egy-két kilót, ha fontosabbak a haverjai, mint a család.
2013. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én is ilyen mindenen rágódós vagyok, mint amit írtál Kérdező. Nekem az szokott segíteni ha rá vagyok kényszerítve a lépésre, és utána röhögök magamon, hogy jé, ez ilyen egyszerű volt. Szerintem ne rágódj, próbáld meg lazán kezelni a dolgot. Olvastam a másik kérdésed is, tényleg állj a sarkadra és mondd meg az illetőnek, hogy nem mehet tovább úgy a dolog, ahogy most van. Kitartást :).
2013. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló vagyok.


Nekem is van ilyen ismerősöm, mint akiről a kérdésben szó van. Egyszer tudott ugráltatni, hiszen egyszer mindenkinek szívesen segítek ingyen és bérmentve. Másodszor húztam a szám, "hát jól van szívem, megcsinálom, de ha még egyszer elígérkezel a nevemben szétváglak!"

Harmadjára megmondtam, nem veszekedve, de higgadtan és határozottan: "ha valamit szeretnél, vagy ismerősöd szeretne, állok rendelkezésedre, de előbb kérdezd meg ráérek-e. Tudom, hogy azért intézkedsz sunyiban, mert nemet mondanék. Vajon miért? Mert dolgozom. Szívesen segítek, ha ráérek. És ha így el vagyok havazva, akkor ne gyere azzal, hogy nekem teszel a melóval szívességet. Nem hinném, hogy értem teszed, hanem annál akarsz bevágódni, akihez odaszervezel. ha mégis értem teszed, akkor rendes vagy, köszönöm, de ennek nem ez a módja, ezzel csak több gondot akasztasz a nyakamba, mint amennyit a melóval keresnék."


Ha valaki olyan IQ harcos hogy ezután se érti meg, akkor ennyi. Zaklasson mást. Akkor lehúzom a rolót.


De általában az ilyen sztoriknak először sértődés a következménye, majd az illető - mivel szüksége van a segítségedre - váratlanul megbékél, úgy tesz, mintha mi sem történt volna és előröl kezdi. Olyankor fel kell frissíteni a memóriáját.


Amúgy mitől vagy betojva? Gondold végig, mi a legrosszabb ami történhet. megsértődik? És akkor mi van? Szükséged van arra amit művel veled? Nincs. Akkor mi a gond. Ha megsértődik, nem zaklat. De mondom, hidd el, az ilyen megbékél, mert szüksége van rád.

2013. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó. Tényleg mi történhet velem?


Az a baj, hogy az egyik rossz tulajdonságom a sok közül a mindenkinek megfelelni vágyás. :) Hát neki majd nem fogok megfelelni. Amúgy az lenne a legrosszabb, ha a lánya akit nagyon kedvelek emiatt megutálna.

2013. szept. 8. 15:11
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel igen, elég erős egyéniség vagyok nőként. De szeretem a nálam még határozottabb férfiakat, így elég kemény párosokat dobott eddigi kapcsolataim során a gép. Ha valami nem tetszik, nem mismásolok, hanem kinyitom a szám - ami elég nagy. Ha szakítani akarok, szakítok. Pofozkodás nem az én stílusom, de ha engem ütnének meg, feljelenteném gondolkodás nélkül (persze egy pofonnal nem, hisz csak kinevetnének a rendőrök is). És igen, kiállok magamért, mindig is megtettem. Már általános iskolában sem hódoltam be a tanároknak, ha nem nekik volt igazuk. Volt is ebből gondom, így szép lassan megértettem, hogy nem akarok marionett lenni felnőttként sem, vezető pozíció a nekem való, mert határozott vagyok hozzá, de nem az a munkáltatók rémálma típus, engem viszont így nem tud ugráltatni senki. Kiálltam magamért így eljutottam oda, ahova szerettem volna. Kemény vagyok-e? Lehetnék keményebb is, de vannak nálam sokkal puhányabbak, akiket könnyű elnyomni, mint egy cigicsikket. Nem lennék a helyükben, nekem így tökéletes.
2013. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha mindenkinek meg akarsz felelni, végül senkinek sem fogsz tudni, csak figyeld meg.


Miért, ki a fenék ők hogy meg kell nekik felelned? Feleljenek meg ők neked! :D

2013. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nnnna. Többen voltunk, már épp új, folyamatos programot szervezett volna nekem a rokon, én kinyitottam a szám, hogy tiltakozzak és a többiek elkezdték mondani, hogy nem úgy van az :D nem túl kedvesen.


Pedig ezt, hogy ez engem zavar, meg erre készülök, senkinek sem mondtam! :) Úgyhogy rokon elment, nem hozta szóba amit elkezdett, és ha megint mondaná, nemet mondok (ha ott lesz más, ha nem).


Illetve holnapra munka utánra is szervezett nekem estére, én meg mondtam, hogy nem érek rá, valószínűleg fáradt leszek. Mondta, hogy hívjam azért fel, hogy megyek-e. Mondtam, hogy ha lesz kedvem megyek, de nem hiszem! (miért is lenne?) Majd megunja, hogy szervezzen nekem dolgokat az én pénztárcámra.

2013. szept. 8. 19:00
 20/21 anonim ***** válasza:
Külső szemlélőként sokkal könnyebb bármi kemény, nagy volumenű dolgot mondani, mint ugyanazt megtenni saját magunk. Amikor az ember benne van egy problémában, nem ennyire egyszerű a döntés. Ettől függetlenül én is hoztam már meg az életemben nagy volumenű döntést, de nem úgy ment, hogy paff lezártam és kész. Sok-sok mérlegelés előzi meg a döntést, még akkor is, ha az ember legbelül tudja, hogy mi a helyes.
2013. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!