Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Költözzek és...

Mit csináljak? Költözzek és hagyjam itt a "pénzt" vagy szenvedjek?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa helyzetben vagyok!

21 éves vagyok, a párom pedig 26 éves, akivel 6 éve vagyunk együtt!

Én még a szüleimmel élek, mivel a párom másfél éve külföldön dolgozik, és 2 havonta jön csak haza.

Én nem dolgozok, hanem tanulok még jelenleg.

Mivel a párom még 5-6 évig kint szeretne dolgozni ezért édesanyám rá beszélt minket hogy mivel szerinte lehetetlen házat venni, az udvarunkon lévő nyári szoba-konyhához toldjunk egy egy fürdőszobát, és elleszünk abban ha a párom haza jön, mert egészségesebb az mint együtt élni a mi családi házunkban, amiben csak 2 szoba és egy konyha van.


A kis ház az vájog volt, omlott a fal, a szoba pedig tégla, ezért a konyhát lebontottuk, és téglával építettük fel.

Na de most jön a fekete leves, anyám megőrült, állandóan veszekedik velem, mindent kritizál és neki semmi nem jó!

Eszébe jutott hogy a virágokat a krumplit almát stb nem tudja hol tárolni, ráadásul édesapám sem tudja berakni a munkás ruháját sehová, mert ugye bár eddig a kis házban tárolta de mi lebombáztuk, szóval ezért is mi vagyunk a hibások, amiért nem jutott ez eszünkbe.


Párom itthon volt 10 napig, ebből 3 napot elmentünk kirándulni, még azt is irigyelte tőlünk.

Ha kettesben voltunk állandóan veszekedett és morgott rám, amitől én nagyon rossz kedvű lettem.

Állandóan lenézi és bántja a páromat is, pedig sok mindent köszönhetek én neki.

Bele szól anyám abba is hogy vett magának egy cipőt, hogy mire föl, meg minek vesz táplálék kiegészítőt.

Na meg hogy nekünk jár minden szórakozás meg ruha, és csak herdáljuk a pénzt, bezzeg neki nem adtunk, még egy moziba sem hívtuk el, ami nem igaz!


Voltunk kirándulni amiről már írtam, na és vettünk 2 bögrét, szeretlek anyás stb, egyiket a pároménak, a másikat az enyémnek, na és arra is ment a puffogás hogy azt érdemli ő is amit a párom anyja.


Nem értem anyám viselkedését, és kezd elegem lenni belőle, állandóan megbánt, minden baja, ha itthon voltunk az volt a baja, ha nem voltunk itthon azért murcogott, semmi sem jó neki, ha főztünk az volt a baj ha nem az, ebben a házban még el nevetni sem lehet magunkat, meg inkább le van törve az ember mint hogy vidám legyen mert ő mindenre húzza az orrát!


A párom véletlenül a kanalával evett, és egy napig áztatta hipóba, el ne kapjon valami fertőzést,holott a párom vett egy autót amit leginkább én használok, és a benzint is általában ő állja, na akkor anyám nem fél hogy bele kell ülni és el kap valamit, vagy ha meg fogja az ajtót, és ez szerintem kiborító. pluszban azért is bunkó volt hogy ki mostam a páromra.


Arra gondoltam mivel csak a falak állnak, holnap rakják a tetőt, hogy a tetőt fel rakjuk, le betonoztatjuk , bele valami rossz ajtót ablakot, és kész!

Viszont én kiveszek egy szobát, egy társbérletben, fogom a cuccom, és elmegyek innen, mert nem bírom tovább idegekkel, mert félő hogy idegbeteg leszek mint az anyám!


2013. dec. 8. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem érzed ott jól magad,marad a költözés.

Felnőtt önálló ember vagy,tudsz gondoskodni magadról.

Neked nem lenne külföldön meló,hogy a pároddal lehess?

2013. dec. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Eszetekbe se jusson odaköltözni anyátokhoz, még a közelébe sem. A helyedben még azon is elgondolkodnék, hogy a tanulmányok befejezése után kimenjen a párommal külföldre. Talán akkor felnyílna anyukád szeme.
2013. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Én hagynám veszni, sokkal többet ér a nyugalom. Nekem úgy tűnik, mintha édesanyád irigy lenne rád.
2013. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Párom is azt mondta hogy irigy rám, de már 10 évvel ezelőtt keresztapám felesége is azt mondta hogy pár év és nézzem meg hogy anya irigy lesz rám...bejött.
2013. dec. 8. 21:59
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Talán az otthoni segítséget kevesli,mennyit segítesz neki?
2013. dec. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem többet érne a saját nyugalmam, mint megfelelni az anyám szeszélyeinek, aki nem bírja elviselni, hogy te fiatal vagy és szret a párod. Sok mindenre lehet féltékeny, de a lánya vagy. Épphogy segítenie kellene beneteket, nem hátráltatni...
2013. dec. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Felejts el, hogy odaköltöztök. Soha az életben nem lenne nyugalmatok, és az állandó stresszre rámenne a kapcsolatotok. Én azt csinálnám, hogy kivennék egy szobát, ahogy írtad. Befejezném a sulit, és mennék a párom után külföldre. Van olyan, hogy anyuka és lánya között valamiféle rivalizálás, versengés alakul ki, persze nem tudatosan. Nem ismerem anyukád előéletét, de biztos, hogy ez van nála is. Anyum is produkált hasonlót, aztán egy nagy vita utáni dühömben elkezdtem albérletet keresni, és elköltöztünk a párommal. Persze folyamatosan azt hallgattam, hogy úgysem boldogulok nélküle, de nem lett igaza. A távolság pedig nagyon jót tett a kettőnk kapcsolatának. Állandó kritika helyett inkább várja, hogy meglátogassuk.
2013. dec. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nyugalom megfizethetetlen.. Én mennék.
2013. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam, de addigra már beleraktam minden pénzemet a lakásba és nem voltam hajlandó veszni hagyni. Eltelt kb 2 év, mire felfogták anyámék, h nem fogok úgy táncolni, ahogy ők fütyülnek és segítek, de pénzt nem adok. A lehúzás az nagyon ment már az építkezés során is és miután odaköltöztem, akkor kezdődött volna csak igazán, de azon már én is átláttam. Nálatok is erre megy ki a játék. "Hűűű, milyen jó lesz, van pénz dögivel, lehúzzuk és elköltjük, mert nekünk ez jár."
2013. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!