Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen hogy költözzek el...

18 évesen hogy költözzek el innen?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm a "családomat", állandóan veszekednek, még a szarba is belekötnek, normális szülőnek az a fontos, hogy a gyerekének minél jobb legyen, ezek meg szándékosan megaláznak mások előtt, mindenért belém kötnek, ma például apám azért mondott el mindenféle szarnak, mert szerinte az én hibám volt, hogy itthon hagyta a pénztárcáját, mert "mi az, hogy én indulás előtt elmegyek hugyozni, meg bekötöm a cipőfűzőmet?!", de amúgy azt is megkaptam már párszor tőlük, hogy miattam fognak elválni, mert akkora egy idióta vagyok...ha tehetném, már most elmennék innen minél messzebbre, de még csak 15 vagyok. És eszembe jutott, hogy hiába várom, h nagykorú legyek, mert még ha 16 évesen el is kezdenék diákmelózni, 18 éves koromra akkor se jönne össze annyi pénzem, hogy elköltözhessek itthonról...ez már csak azért is gáz, mert olyan 20 évesen már gyereket is akarok, szóval a lényeg, hogy minél hamarabb önállósodjak, de most ha nem tudok innen elmenni addigra, legalább az egyenlőre még csak képzeletbeli gyereke(i)met megkímélem attól, ami itt van.

Mások hogyan oldják meg, hogy fiatalon elköltözhessenek otthonról?

(Lány vagyok amúgy, ha ez számít)


2013. júl. 19. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

Attól függ hol laksz, ha Miskolci vagy szívesen megismernélek, és később eldöntjük hogy mi van :)

23/F

2013. júl. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nagyszülők még képben vannak? Egyéb rokonok? Szerintem ha nem akarsz cigányok közé gyámügyre kerülni, akkor inkább hallgass róla. Rokonokhoz költözni a legkézenfekvőbb!
2013. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

1.: 20 éves korára az emberek nagyon kis százalékának van annyi pénze, olyan egzisztenciája, hogy biztonságosan gyereket vállaljon(értsd, akinek a szülei vettek házat, szereztek biztos melót) A gyerekvállalás nem lóverseny, és egyáltalán nem biztos, hogy 20 éves korodra találsz alkalmas méhet a feladatra(a hugyozásból ítélve srác vagy). Na de nem is ez a lényeg, csak szerintem erről az álmodról még időben tegyél le, úgy nem fogsz akkorát koppanni. Meg aztán neked is jobb lesz érettebben gyereket vállalni, hogy aztán 20 év múlva ne vágd te is a kölyök fejéhez, hogy miatta váltok.

2.: Szülői engedéllyel már 15 évesen is melózhatsz, bár az idei nyárimunkáról már most lecsúsztál. Jövőre pedig időben(április körül) regisztrálj diákszövetségeknél, menj a munka után, mert nem hullik az ember ölébe.

3.: Tanulj, mint az állat. Ha sikerül meglépned egy vidéki egyetemre, koleszba kerülni, akkor többé-kevésbé kikerülsz faterék hatóköréből. Ha mellette dolgozol, anyagilag viszonylag önálló lehetsz.


No, nagy hirtelen ennyi.

20L

2013. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igazából mióta a kérdést kiírtam, a nememet illetően nem változott semmi, szóval még mindig lány vagyok :)

Egyébként köszi a válaszokat.

1.: nem vagyok Miskolci, (majdnem) van barátom...szóval...de azért kedve,s hogy felajánlottad :)

2.: a nagyszüleim már nem élnek, a többi rokonom pedig nagyon messze lakik, én pedig itt szeretnék maradni a városban, az iskolám miatt. Gyámügyre meg tényleg nem akarok kerülni :SS

3.: köszi a választ, csak nem néztél félre valamit, mert én eddig úgy tudtam, csak 16 évesen lehet dolgozni, bár lehet, h akkor én hallottam rosszul..de azért még megnézem mégegyszer.

2013. júl. 19. 18:49
 5/14 A kérdező kommentje:
3.: Bocsi, igazad volt, tényleg 15 évesen lehet, nyári és téli szünetekben..csak akkor ezt most nem biztos, hogy értem..egy oldalon azt írták, hogy "A nyári és téli szünetek alatt 15 évesen, egyébként 16 éves kortól szülői beleegyezéssel lehet diákmunkát vállalni." vagyis 16 évesen, ha a szüleim beleegyeznek, nem csak szünetekben dolgozhatok, hanem már normálisan, akár év közben is?
2013. júl. 19. 18:52
 6/14 anonim válasza:

Szia!

Előző kérdésre válaszolva, igen.. 16 évesen engedéllyel akár én közben is dolgozhatsz! (A munkahelyek általában igazolást is adnak róla, ha kell)

Az eredeti kérdésre viszont én is azt tudnám tanácsolni, hogy rokonok..

A barátnőmnél is hasonló gondok vannak (annyi különbséggel, hogy neki a szülei elváltak, és a nevelőfater szemétkedik vele). Azt viszont tanácsolhatom, hogy próbálj meg esetleg a barátoddal lenni nap, mint nap!

2013. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én 18 évesen költöztem el, 15 éves korom óta tudatosan gyűjtöttem a pénzemet, hogy ha eljön az ideje le tudjak lépni az alkoholista szüleimtől. Nyáron dolgoztam, visszavittem az üvegeket, eladtam a régi cuccaimat, stb.. 3 éven keresztül 1 forintot sem költöttem el belőle. Teljes titokban tartottam hogy van pénzem, igaz a szüleim sosem kérdezték hol van amit kerestem.

18 évemet ahogy betöltöttem rá 1 nappal már mentem és kibéreltem egy szobát, amit már 1-2 hónappal előtte keresgéltem. Volt annyi pénzem, hogy kifizessem a kauciót, a szobadíjat, és kajára, költözésre is tellett. Maradt pénzem vésztartalékra is, de szerencsére dolgoztam így elvoltam szépen...

Mindent meg lehet oldani csak akarni kell

2013. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ma 18.42-nek


" nem biztos, hogy 20 éves korodra találsz alkalmas méhet a feladatra(a hugyozásból ítélve srác vagy)"


Kár hogy nem olvasod el mit ír a kérdező. Akkor nem kerülte volna el a figyelmedet az alábbi mondata.

Idézem a kérdezőt

" (Lány vagyok amúgy, ha ez számít)"

2013. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

megpróbálok én is gyűjtögetni, hátha addigra nekem is lesz ennyi pénzem, és ők se jönnek rá, mert tuti elvennék legalább a nagy részét..:s

2013. júl. 19. 19:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Igazad van, kedves 8., valóban nagy kár, hogy a kérdés lényegi részét - a kérdező nemét - pont nem tudtam meg, köszönhetően mérhetetlen ostobaságomnak. Húha.


Szerencsére minden egyéb - releváns, és fontos - tényezővel tisztában vagyok, de a kedves kérdezőtől elnézést kérek, a szóhasználat tévesztett meg. :)

És igen, az bizony baj, ha a szüleid azt is elvennék, amit összegyűjtesz, márpedig ha munkát vállalsz, nem igazán tudod eltitkolni a fizudat. :/

2013. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!