Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen hogy költözzek el...

18 évesen hogy költözzek el innen?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm a "családomat", állandóan veszekednek, még a szarba is belekötnek, normális szülőnek az a fontos, hogy a gyerekének minél jobb legyen, ezek meg szándékosan megaláznak mások előtt, mindenért belém kötnek, ma például apám azért mondott el mindenféle szarnak, mert szerinte az én hibám volt, hogy itthon hagyta a pénztárcáját, mert "mi az, hogy én indulás előtt elmegyek hugyozni, meg bekötöm a cipőfűzőmet?!", de amúgy azt is megkaptam már párszor tőlük, hogy miattam fognak elválni, mert akkora egy idióta vagyok...ha tehetném, már most elmennék innen minél messzebbre, de még csak 15 vagyok. És eszembe jutott, hogy hiába várom, h nagykorú legyek, mert még ha 16 évesen el is kezdenék diákmelózni, 18 éves koromra akkor se jönne össze annyi pénzem, hogy elköltözhessek itthonról...ez már csak azért is gáz, mert olyan 20 évesen már gyereket is akarok, szóval a lényeg, hogy minél hamarabb önállósodjak, de most ha nem tudok innen elmenni addigra, legalább az egyenlőre még csak képzeletbeli gyereke(i)met megkímélem attól, ami itt van.

Mások hogyan oldják meg, hogy fiatalon elköltözhessenek otthonról?

(Lány vagyok amúgy, ha ez számít)


2013. júl. 19. 18:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem gond :)

Hát igen...esetleg még arra gondoltam, hogy azt mondom nekik, elköltöttem...bár egy idő után feltűnne szerintem az is nekik, h havonta pár nap alatt elköltök több tízezer forintot, de nincs egy új cuccom se :/

2013. júl. 19. 21:46
 12/14 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy drogfüggő vagy :) Rendszeresen egy adott összeg eltűnik, tökéletes kifogás, hacsak nem visznek miatta pszihiáterhez
2013. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, jog szerint, amit te keresel meg, azzal te rendelkezel, tekintve, hogy korlátozottan cselekvőképes vagy, de:

a) fáradt vagyok már kikeresni, hogy valóban így van-e

b) nem sokra mész a joggal, ha mindkét szülőd ellen vagy tökegyedül.


Tesó van?

2013. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
van
2013. júl. 19. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!