Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartanátok egy nőt 4 évig?

Eltartanátok egy nőt 4 évig?

Figyelt kérdés

2 éve lakok együtt a 22 éves barátnőmmel. Az ő 2 szobás saját tulajdonú lakásában . Nem fogad el tőlem pénz amióta ide költöztem hozzá, rezsibe se nagyon akarja hogy adjak. Én ezért elintézem az ételt, bevásárolok, vagy ha úgy van akkor veszek a lakásba kiegészítőket stb...Én 32 éves vagyok van bőven félretett pénzem.

Múltkor hazajött munkából sírva és mondta hogy elege van már az egészből a főnök rajta tölti le a feszültséget ( irodai munka ) .

Elmondta hogy az az álma hogy szülésznő legyen. Kérdeztem hogy miért nem annak tanult, es az volt a válasza hogy amikor felvették őt az egyetemre akkor költözött külön és nem tudta volna fizetni a rezsit megélhetést ( még nem ismertük ekkor egymást ) .

Én pedig felhoztam neki hogy jelentkezzen újra és ameddig nem felyezi be fizetem én a lakást. Megbeszéltük hogy szeptemberre beadja a jelentkezést.

Ezt elmeséltem egyik haveromnak és azt mondta hogy totális idióta vagyok, hogy eltartom. Nektek mi a véleményetek?

Annyit még hozzátennék hogy 3 éve vagyunk együtt, nagyon jó amolya bensőséges a kapcsolatunk.


2013. dec. 8. 09:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
38%
15-ös! Igen, normális vagyok, ha nem a párjával lakna a kérdező, hanem egy barátnővel, akkor az fizetne bérleti díjat. A kérdező meg még rezsit sem fizet saját elmondása alapján "rezsibe se nagyon akarja hogy adjak". Akkor most nem eltartás, ha fizeti a lakás költségeit.
2013. dec. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ha megteheted és a barátnőd normálisan csinálja az iskolát, tanul, nem elbulizza az időt, akkor én ezt megtenném érte, igen. Nyáron ő is tud dolgozni, akár vizsgaidőszakban a vizsgái után is, így egy kis pénze neki is lehet.

De csak hogy egy példát mondjak, nemtudom orvoséknál hogy működik ez, én mérnöknek tanulok, jól megy a suli, elég jó az ösztöndíjam és a végzős évemben már kaptam egy álláslehetőséget, ami szintén elég jól fizet és nagyon jó lehetőség arra, hogy a padban szerzett tudást átvigyem a gyakorlatba, nem vakon fogok államvizsgázni olyanokról, amit ugyan tanultam, de élőben még sosem láttam.

Nem mondom, hogy túlfizetnek, de heti 3 napot mostmár tudok dolgozni és ez is több mint a semmi, nem kell a páromnak eltartania teljes mértékben!

Még annyit hozzátennék, hogy ha csak a megtakarított pénzedből tudnád eltartani, akkor ne tedd. Ha a fizetésed lehetővé teszi, hogy mindketten el legyetek belőle (ha szűkösen is), akkor igen. Max majd spóroltok ahol csak tudtok.

2013. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok!

Nem a megtakarított pénzből menne, viszonylag jól keresek én is.

2013. dec. 8. 11:46
 24/31 anonim ***** válasza:
3%

26 évesen kezdene dolgozni ugyanmár ezt ő se gondolhja komolyan hova fog így kelleni mi lesz a nyugdijával,

mikor akkar gyerekezni még 6 évig otthon marad gyesen....

2013. dec. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
22%

# 21/24


Persze ha a lánynak sem lenne lakása akkor érteném, de összeköltözve azt számolni, hogy nem fizet a lánynak akivel együtt él albérletet, hátelég nevetséges.

2013. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
92%
Miért is ne? Én egyszer egy férfit "tartottam el" másfél évig, mert nem talált munkát, nekem meg jó fizetésem volt. Na és? Többnyire arról is szól egy komoly kapcsolat, hogy segítsük, támogassuk egymást, ahol tudjuk, mikor kinek van rá nagyobb szüksége. Fel sem kéne ilyen kérdésnek merülnie.
2013. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 24-es... Ma már igen sok fiatal van ebben a helyzetben, sokan 24, 26 évesen végeznek csak az egyetemen, vagy még később és nem biztos, hogy azért, mert kimaradtak éveik.

Tökéletesen átlátom az érveidet, de mire megszerzem a másoddiplomámat én is 26 éves leszek és egyszál gatyában fogok állni a semmi közepén, saját lakás meg minden egyéb nélkül, pedig tanultam és időben lediplomázok... Nem csúsztam soha semmivel egy fél évet sem. Ilyen világot élünk.

2013. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
24%

Sokan írták a rezsit de szerintem nagyobb kérdés, hogy van-e esélye bekerülni államira?

Mert ha nincs félévente 300-350 ezer alatt nem hiszem hogy megúszhatja csak a tandíjt. 4 éves képzés az csak az alapképzés nem arra még jön 2 év mesterszak. 12X300ezert csak tandíjra kitudsz fizetni?

2013. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem hiszem hogy gond lenne azzal, hogy 26 évesen kezd el dolgozni ( meg amilyen nyugdijak lesznek 40 év múlva ) .

Igen, tuti bekerülne államira, több felsőfokú érettségit letett plusz 2 nyelvvizsga.

2013. dec. 8. 18:42
 30/31 anonim ***** válasza:
44%
Felsőfokú érettségi nincs is?
2013. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!