Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagyott barátnő -bosszú-láth...

Elhagyott barátnő -bosszú-láthatás akadályozás-fizikai támadás megoldása?

Figyelt kérdés
A történet:férjemnek előző kapcsolatából van egy 9 éves kislánya.A volt barátnője -6 éve már-mindent megtesz azért,h a gyermekkel való kapcsolattartást akadályozza.Többször rám támadt,és látleletet készíttetett miszerint én támadtam őrá.Már bíróságon is feljelentett,hogy bántalmaztam,és hogy ezt látta a kislány is.Ez igaz,mert a kislány látta,ahogy az anyja nekem jött.Persze a bíróságon kiderült,hogy nem én támadtam rá.Az egész színjáték arra megy ki,hogy a férjem ne hozhassa a közelembe a közös gyarmeküket.Korlátlan láthatása van a férjemnek,de a kislánynak megtiltotta az anyja,h az apja házába eljöjjön.A szegény gyermek pedig fél az anyjától,és nem jön el hozzánk a láthatásokkor.A nő azt játsza,h én agresszív vagyok,és félti tőlem a gyermeket.Még a gyámügyre is bement elmesélni,h bántottam,holott fordítva történt.Hogy tudjuk bizonyítani,h mindezt bosszúból teszi,mert nem kellett a páromnak?(nem miattam mentek szét,kihűlt a kapcsolat)Kötelezhető -e egy 9 éves gyermek arra,h a láthatás alkalmával-ha jól érezné magát-az édesapával annak otthonába is menjen?Csak azért,mert engem gyűlöl,meghatározhatja a láthatás helyszínét az anya?
2009. nov. 22. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem,becsönget hozzád a nő és megver?

Talán nem kellett volna neked is odamenni a láthatáskor a kislányért.Végülis ha neked ennyit megért az a demonstráció.


Ha van határozat,márpedig van,akkor azt kell betartani mindenkinek.Ha 6 éve megy ez a cirkusz,akkor az a kislány már tényleg nem akar hozzátok menni.Miért nem 5 évvel ezelött gondolkoztatok?

2009. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek titeket. Láthatáskor értemenni, elhozni.

Suli után ott várni rá, elhozni.

Most itt lakik és kész. 2 napig. Ez természetes dolog, az apjával van, ez ellen nem lehet senkinek (a lánynak se) kifogása. Ragaszkodjatok hozzá.


Te miért is találkozol az ex-el? Ne találkozz vele, semmi közötök egymáshoz. Apa elmegy a suliba pénteken a gyerekért és rögtön hozzátok viszi, vasárnap hazaviszi, becsenget, kinyílik az ajtó és apa hátatfordít, elsétál. Ennyi. Ne álljatok szóba az ex-el, nincs vele közös ügyetek, a gyerek nagy már, tud beszélni. Vegyetek neki 1-2 ruhát és pizsamát, bugyit. Amit nálatok hord, ha nem hoz magával. Ennyi.


Csináljatok neki klassz programokat, ne beszéljetek vele anyáról semmiképpen és ennyi. 1-2 láthatás után rájön, hogy jó fejek vagytok, nem hülye, csak gyerek.


Amikor a bíróságon kiderült, hogy ő támadt rád, akkor hamis vádért miért nem tettél ellene feljelentést? Mert én azt tenném. Csak diktafonnal a zsebemben mennék ki az utcára, szükség esetén indítom. És perelek.

Anya nem adja a gyereket láthatásra: MINDEN HÉTEN feljelentem a gyámügyön. Minden héten pénzbirságot kap (50.000 Ft), ne aggódj, elunja. De tényleg minden alkalommal jelentsétek, amikor nem jön a gyerek.


Az anya a helyszínbe nem szólhat bele és abba se, ilyenkor hol és kivel van a gyerek.

Ne hagyjátok magatokat, feljelenteni az ex-et, akkor leszokik rólatok.


Rádtámadni csak az utcán (ott vannak tanúk), nálatok (mit keresne ott???) és náluk (te mit keresnél ott??) tud, tehát ne legyen alkalom.

2009. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát férj és feleség, muszáj ott lennie, ahol a férjének, hiszen valószínüleg együtt laknak.
2009. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Találkozzon agyerek csak az apjával veled meg ne. oldjátok meg valahogy. Gondolom neked egyébként semmi közöd a gyerekhez.
2009. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt értem, hogy ők férj-feleség, de ahol ők laknak, ott az ex-nek semmi keresnivalója. Hozni-vinni meg apa egyedül is tudja a gyereket. Tehát ex-nél pedig a kérdezőnek nincs keresnivalója.


Az meg butaság, hogy apa kettesben találkozzon a gyerekkel. A gyerekben és anyában is tudatosítani kell, hogy a kérdező és a férje összetartoznak, ezzel nincs is semmi baj, a gyerkenek ez természetes is lenne, csak épp az ex nem hajlandó ezt elfogadni, ezért KELL a kérdezőnek is ott lenni a láthatásokon, hogy ex megértse, nincs köze ahhoz, ami az ex férje és a gyerek közt történik, ugyanis az ex férj a gyerek APJA, így jogai vannak.

2009. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

13.58:

Már hogyne lenne joga az anyának befolyásolni.Pl ha az apa új élettársa odajár hozzá balhézni,akkor kérheti,hogy az apa a gyermeket csak felügyelet mellett láthassa(az ő lakásán,vagy a gondozóba)és ilyenkor az új kapcsolatnak nincs ott semmi keresnivalója.Idegennek nem jár láthatás.Tehát ha ebben az esetben,amit elég zavarossan írtak le,az van a végzésben,hogy apa korlátlanul láthatja az anya lakásán a gyermeket(mivel 3 évesnél kisebb volt a határozat keletkezésekor,nagyon elképzelhető),akkor az újnőnek semmi keresnivalója nincs ott láthatáson.Igazából amíg "kicsi"volt a gyerek nem kellett,akkor most ne kapálózzanak.Vagy mi más indokolja,hogy hat évig nem volt gond,hogy nem adja?

2009. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyának NINCS joga beleszólni a láthatásba. Csak ha a bírói végzés azt mondja. Tehát anya KÉRHETI a bíróságon a láthatás korlátozását, ha erre van valami épkézláb indoka. Itt nehéz elképzelni ezt az indokot... Anya önkényesen ebbe nem szólhat bele.


A kérdező leírásábó kiderül, hogy NEM anyánál van a láthatás előírva, hanem apa elviszi a gyereket (elvileg) láthatásra.


Olvass, kedves válaszoló és akkor egyszerűbb...

2009. nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban?Miből derül ki?A korlátlan láthatás nem abból áll,hogy bármikor elviheti.

Egyébként valószínű hogy réginő nem engedi újnő miatt a gyereket-sűrűn előfordul,mint az is,hogy újnő odamegy rázni magát ,amiért jól megtépik-ez is sűrűn előfordul.

2009. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem ennyit nem lenne nehéz engedni, hogy ki lenne jelentve, hogy ha jön a kislány, te mész! Nem ér meg ennyit a nyugalom? addig meglátogatnád egy barátnődet vagy elmész vásárolni. én szegény kislányt sajnálom... ne haragudj, de én pl bele sem mennék effajta helyzetbe, nem is adnék arra esélyt, hogy megverhessen, és feljelenthessen...
2009. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!