Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lököm el magamtól...

Miért lököm el magamtól azokat, akiket szeretek?

Figyelt kérdés
Középiskolába járok, most vagyok tizedikes. Idáig minden szép és jó volt, lett azonnal 3 barátnőm. Így négyen nagyon jól elvoltunk, jókat nevettünk meg minden. De most úgy érzem már nem bírom tovább. Már hetente összeveszek valamelyikükkel és úgy érzem nem bennem van a hiba. Az egyik beszólt, a másik dicskedett, hogy neki ötös lett a dolgozata, nekem meg nem. A harmadikkal semmi bajom sincs, őt nagyon szeretem. De érzem, hogy kezdem ellökni magamtól őket. Ma is hallottam, hogy a hátam mögött olyanokról beszéltek, hogy mit csinálok, miért nem állok szóba velük meg ilyenek. Őszintén szólva hiányoznak a nagy nevetések és ölelések, de úgy érzem ilyen barátokra nincs szükségem. Hezitálok, mert ha egyszer szakítok velük, többé nem bírom folytatni a kapcsolatot velük. Hogyan dönthetnék?
2009. nov. 20. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne gyerekeskedj! Beszélj velük őszintén, arról h mi zavar!
2009. nov. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondd el nekik őszintén,hogy hallottad,amit Rólad beszéltek,és kérj elnézést tőlük,amiért okot adtál nekik erre.Kérj bocsánatot,próbáld meg helyre hozni a dolgokat,és mondd el nekik,hogy Neked is rosszul esett,hogy a hátad mögött adták ki magukból a sérelmeiket,a szemedbe is nyugodtan megmondhatták volna,ha gondjuk van.Ha igazi barátnők,akkor elfogadják a bocsánat kérésedet,minden rendbe jön.Ha sikerül kibékülni velük,akkor viszont arra ügyelj,hogy ne legyél annyira sértődékeny,és ne taszíts el magadtól másokat,mert egyedül maradsz.Egy ötös dolgozat szerintem nem olyan dolog,hogy amiatt össze kellene kapni,csak mert te irigy vagy.
2009. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy nekem kellene bocsánatot kérnem. És azt sem hiszem, hogy szükségem van ilyen barátokra. Nem kell, hogy mindenkinek barátai legyenek. Elagyok én egyedül is! Talán még jobban is, mint velük!
2009. nov. 20. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Addig, amig ezt az értékes barátságot meg tudod menteni, lépj gyorsan. Légy őszinte. Az igazi barátok segiteni fognak tanulni. Az irigység, féltékenység nem vezet sehova. Ha rossz döntést hozol, akkor valóban már semmi sem lesz olyan, mint azelőtt. Biztos, hogy velük van gond, nincs semmi más a háttérben?
2009. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És miért is lenne ez a barátság értékes? Nincs szükségem a beszólásokra sem rájuk. A harmadikkal jóban maradok és ennyi. Ez nem elég? Miért én kérjek bocsánatot? Miért én lennék a hibás? És nem vagyok sem féltékeny sem semmi. Egyszerűen aki a barátom, az nem mond vagy csinál ilyet.
2009. nov. 20. 17:44
 6/9 anonim ***** válasza:
mi itt a kérdés?ja és ha megkérhetlek ne mi legyünk a hibásak mert HASZNOS válaszokat adtubk...punktum
2009. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben akkor én sem értem a kérdésedet, hisz már megtaláltad rá a választ, viszont írok, mert én is ugyanebben a helyzetben vagyok.

Ha többen vagytok barátnők, egyszerűen elkerülhetetlen az, hogy mindig mindenkivel ugyanolyan jóban legyél. Nincs 4 ugyanolyan ember, van ami valakinek tetszik, és valakinek nem, ebből már rögtön problémák adódnak. Mi anno hárman voltunk legjobb barátnők az osztályban. Mindenhova együtt jártunk, mindent együtt csináltunk, ha baj volt hívtuk egymást akár éjszaka is. Ez ma ott tart, hogy 13.-osok vagyunk, és iskolán kívül már abszolút nem beszélünk egymással. Úgy havonta egyszer még összeülünk néha, de ez már rég nem az, ami a kezdetekkor volt. Pár hónapja még fájt, hogy gyakorlatilag már nincsenek barátaim, egyetlen egy őszinte barátom maradt, ő is 200 km-re ment tanulni. Most már beletörődtem, és rájöttem, hogy egy barátságot nem kell mindenáron fenntartani. Ha rájöttök, hogy nem működik, akkor abba kell hagyni az erőlködést, és szépen feledésbe merül minden. Én így tettem. Ők nem értetlenkedtek egy percig sem... Nem kérdezték tőlem hogy miért, annak ellenére sem, hogy elmondtam nekem ez így már nem tetszik. Ha ezek után nem kíváncsiak a véleményemre, és még csak meg sem hallgatják az álláspontomat, én úgy gondolom nincs miről beszélnem velük, elvagyok egyedül is! 19/L

2009. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Soha nem fogsz olyan barátot találni akibe maradéktalanul bízhatsz. Vagyis ritka mint a fehér holló. A felnőtté válás része az is hogy rájössz mennyi mindenkiben kell csalódnod. Attól még lehetnek értékes emberek ők is. Hiba mindenkit elmarni magad mellől és egyedül sopánkodni. Te soha nem szólsz be senkinek, nem dicsekedsz? Ami a te füled bántja lehet hogy épp úgy elhangzik a te szádból is bizonyos formában. Ha nekik van olyan napjuk akkor ők is magukra vehetik. Nem kell túl érzékenykedni és gyerekesen viselkedni.
2009. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne ez a barátság értékes? És miért lennél el egyedül, ha lehetnél barátokkal is? Miért nem tudod elképzelni, hogy te vagy a hibás?

lehet, hogy a beszólás inkább visszaszólás volt? Lehet, hogy a dicsekvés válasz volt egy dicsekvésedre?


Magad írtad. szereted őket, tehát számodra igenis értékes ez a barátság. És értékes a sok közös örömteli emlék miatt is. Túl nagy könnyelműség kijelenteni dacból, hogy meg leszel te nélkülük is, ezt bánni fogod.

2009. nov. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!