Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e kulcsa anyósodnak a...

Van-e kulcsa anyósodnak a párod lakásához, ahol ti laktok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 21:26
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
67%
Én adtam anyósomnak a lakásomhoz kulcsot arra az esetre, ha az én családomból senki nem tudja elhárítani a katasztrófát, de szerencsére túl lusta ahhoz, hogy eljöjjön, pedig szereti osztani az észt.
2009. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
76%
Nincs és nem is szándékozunk adni neki.
2009. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk tulajdonképpen az én lakásomról beszélhetünk, mondjuk ezt én nem szoktam hangsúlyozni és amúgy is két néven van. De van kulcsa anyuméknak is és anyósomnak is. Szerencsére anyósomnak eszébe se jutna kéretlenül hozzánk jönni, sőt még úgy se jön, hogy hívjuk, mondjuk ez már hagy kivetni valót maga után, de ez most nem ide vág. Szóval nálatok egy dolgot kell letisztázni, hogy a párodé a lakás kizárólag? Ebben az esetben Te hiába nem akarod, hogy ne legyen kulcsa anyósnak hozzá, ha a párod másképp gondolja. Erről nem írtál, de legalábbis elkerülte a figyelmemet. Nem mondom,hogy helyes lenne a párodtól, hogy kulcsot adna az anyjának, ha az anyuka hárpia és mindenbe beleszól, de végülis az ő lakása. Szóval a válaszhoz több dolgot is kellene tudni igazán....
2009. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
75%
15,12 szerinted egy párkapcsolatban ahol együtt él már a pár ekkora jelentősége van annak kié a lakás???Mert szerintem ez nem így működik.Nálunk közös a férjemmel,de ha csak az övé lenne,akkor is közösen döntenénk el mindent ami a közös életünket befolyásolhatja és nem egyedül Ő.Nehogy már valakinek azért több joga legyen egy kapcsolatban mert lakás tulajdonos a párja meg nem!!Ahol én ott lakok,ott az én életemet is érinti minden döntés.Nem tűrném,hogy a fejem felett döntsenek esetleg akaratom ellenére!Az ilyen gondolkodás móddal alapban baj van ahogy te gondolkozol,így nem hiszem,hogy lehet tartós egy kapcsolat.
2009. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
8%
Te idefigyelj előző! Nem tudsz olvasni????? Én CSAK AZÉRT írtam le azt, hogy az én pénzemből van a lakásunk, hogy a kérdezőnek legyen rálátása, de írtam, hogy ezt nem szoktuk hangsúlyozni és együtt döntünk mindenben a férjemmel nemcsak a lakást illetően, de mindent. Hogy veszed magadnak a bátorságot, hogy véleményt alkoss úgy, hogy nem is ismersz??????
2009. nov. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
34%
Még annyit, hogy ha annyira hangsúlyoznám, hogy az enyém a lakás, akkor a tulajdoni lapon a férjem 50%-ban tulajdonos lenne???? Gondolkozz már mielőtt ítélkezel! És igenis sokan megirigyelhetik a házasságunkat, hogy veszed a bátorságot, hogy ítélkezz arról, mennyire lesz tartós a kapcsolatunk????? Álljál le!!!!! Bocsi kérdező, hogy most nem a témához szóltam, csak felcseszte az agyam!!!!!
2009. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy előbb-utóbb elő fog kerülni a tulajdonjog kérdése. 22:38-as vagyok ismét.


Csak ismételni tudom önmagam. Óriási tévedés, ha összekeveredik a tulajdonjog és a magánszféra fogalma!

Határozott véleményem, hogy azzal, hogy valaki tulajdonos egy lakásban, és ha nem ő lakik ott, akkor semmilyen joga nincs oda bemenni! A magánszféra szent és sérthetetlen ebből a szempontból. Nem várható el egy embertől, hogy valaki, akinek tulajdonjoga okán kulcsa van a lakáshoz, bemenjen és akárcsak körülnézzen. Nem csupán pl. a széthajigált szennyes, vagy akármi miatt nem illő az ilyesmi, hanem mert kell legyen az embernek egy hely, ahol gátlások nélkül, szíve joga szerint élhet, anélkül, hogy a számára kívülállók megzavarják. Nyilván nem szép dolog pl. széthajigált szennyes, de attól még senki másnak nincs joga azt nem csak, hogy bírálni, hanem mégcsak tudni sem róla! Arról nem is beszélve, hogy intimebb helyzetben is zavaró lehet egy pl. anyuka...

Ez egy jog. Nem tudom, jogi értelemben jog-e, de erkölcsi értelemben mindenképpen az!

Amennyiben kiderül, hogy valós aggodalma van a tulajnak, mi is történhet a lakásában (pl. marihuánát termesztés gyanúja, lopott szajré... stb.), akkor sem mehet be kérdezés nélkül!! Ilyen esetben rendőri jelenléttel léphet be csak a lakásba. Ez viszont tuti, bár sokan nem így tudják pl. bérbeadók, bár szerződés erre kitérhet ellenkezőleg, de alapjáratban nem mehet be magától.


Ha jól értettem, említettetek olyan helyzetet, ahol az egyik fél a tulaj. Ide is ugyanaz a válaszom, mint fent. Elvileg a tulaj adhat kulcsot, külső anyukának, vagy akinek akar, de ez esetben a másik (nem tulaj) ottlakó, jogosan ellenkezhet ez ellen. Mint már említettem, a magánszféra, ugye...

Nyilván, ha nem tudnak megegyezni, különválás a megoldás.


Mi is végigjátszottuk ezt. Végeredmény: adtunk kulcsot szükség esetére, de csak addig, amíg tiszteletben tudják tartani magánszféránkat, s meglepetésszerűen nem állítanak be.

2009. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
46%

Kedves 15,12-es,az irományodból másolok be:"Szóval nálatok egy dolgot kell letisztázni, hogy a párodé a lakás kizárólag? Ebben az esetben Te hiába nem akarod, hogy ne legyen kulcsa anyósnak hozzá, ha a párod másképp gondolja. Erről nem írtál, de legalábbis elkerülte a figyelmemet."


No comment:D:D


Elég gyenge agyad lehet:D:D


Ja,és az olvasással vagy a szöveg értéssel van gondod?Mert én nem a te kapcsolatodról írtam,hanem az affajta gondolkodásmódról,hogy ezzel nem lehet tartós egy kapcsolat.Bocsi,kicsit butácska vagy tán:)))

2009. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
46%
Kedves válaszolók!Tudom ezt a kérdést külön kéne feltennem,de akkor nem lenne értelme!Szóval:Ha egyesek szerint egy kapcsolatban csak annak van szava akinek tulajdonjoga van(ebben a kérdésbenÉs alakással kapcsolatos más kérdésekben egyaránt)akkor ha én a családommal albérletbe megyek, a felbérlő akkor mászkál a lakásban amikor akar,csak mert tulajdonos?És köteles vagyok neki kulcsot adni?Lehet hogy elsőre nem látszik a párhuzam,De az idegen az idegen.Nem?Senki ne mászkáljon a lakásomban ha én nem vagyok otthon.Mindegy hogy az az idegen családtag vagy egy kívülálló idegen.Egy felbérlőnek is be kell tartani a játék szabályokat,akkor mennyivel inkább be kell tartani egy házastársnak.Nálunk az enyém a lakásunk de minden döntést együtt hozunk meg.Kulcs kérdésben is így volt.Az albérlet csak példa volt.
2009. nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Anyósod idegen? Végül is a párod édesanyja....
2009. nov. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!