Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e kulcsa anyósodnak a...

Van-e kulcsa anyósodnak a párod lakásához, ahol ti laktok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 21:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%

Nincs kulcsa senkinek a lakasunkhoz, de nem ertem, miert is kellene hogy legyen?

Ha anyos hozza viszi a gyerekeket az ovibol, iskolabol, besegit a mindennapi eletbe, akkor kell neki adni kulcsot, ez termeszetes.

De amugy, miert kellene neki a kulcs? Mit akar anyos a lakasban csinalni? Semmi esetre se adjatok neki, csak ugy. Minek?

2009. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog a tulajdon, s másik dolog a MAGÁNSZFÉRA! Ez utóbbi "erősebb" kell legyen! A te magánszférád nem tartozik az anyósra, még akkor sem ha ő tulaj! Tehát, semmi keresnivalója nálatok, ha te nem vagy otthon! (Kivétel, ha baj van...)

A kulcsátadás kizárólak biztonsági esetleg praktikus okokból indokolható, szerintem.


Az én szüleimnek és a férjem szüleinek is van kulcsa a házunkhoz, ill. nekünk is van hozzájuk. Betartjuk a szabályokat, nem megyünk egymáshoz, ha nincsenek otthon.

Ez nem volt mindig így, ki is akadtam egy-két eseten, de azóta már végigjátszottuk ezt. A magánszféra megtartása szerintem elemi igény, de nemcsak emiatt, hanem, mert így elejét lehet venni sok kellemetlenségnek.

2009. nov. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ilyen anyósom van amilyet leírsz,és nincs kulcsa a lakásunkhoz,és nem is lesz soha!!!Az elején biztosan megsértődött érte,de kit érdekelt?Felettem eléggé nehéz lenne uralkodni,nem bír velem anyós:-)))
2009. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
60%

Én most fogok 1 héten belül összeköltözni a párommal s lesz az én anyumnál is kulcs és később a fiú szüleinél is lesz kulcs. Hogy miért? Ha esetleg otthon hagyom akkor könnyebb elmenni anyuhoz vagy nagyszülökhöz,mert a párom a melóhelyéről nem tud eljönni/kijönni hogy odaadja a kulcsot.

Ahol most lakok anyuval ahhoz is van a nagyszüleimnél kulcs,mert elöző hétvégén kint hagytam a lakáskulcsom a barátoméknál és nem volt náluk senki otthon hogy eltudjam hozni,de valahogy haza kell jutni:)Nem lehet 5-6 ig az utcán elbzselni hogy hozza már el a kulcsot:D:D

2009. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a családban mindenkinek van mindegyik lakáshoz kulcsa (testvéreknek is), de soha nem volt sem probléma, sem visszaélés belőle. Viszont sokszor jól jön, ha bármiben segíteni kell egymásnak. Volt pl. amikor az öcsém telefonált, hogy szerelő jön hozzájuk, és ő épp nem tud hazamenni, odaugranék-e én stb. Vagy ha valamelyikünk nyaralni megy, a többiek rendszeresen ránéznek a lakásra, öntöznek, takarítanak.
2009. nov. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%
Az én anyósomnak volt, ráadásul úgy, hogy mikor a páromhoz költöztem ő mondta az anyjának, hogy adja vissza a pót kulcsot, mert az mostmár az enyém. Aztán mamika előbb lemásoltatta. Volt olyan, hogy itthon aludtam, aztán hallom a kucsot a zárba, na ki az, hát a mamika, mert azt hitte nincs itthon senki meg ilyenek. Hogy-hogy nem zárat kellett cseréltetni, mert ha vissza is adta volna előbb tuti másoltat megint...
2009. nov. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
81%

Volt.

De miután folyamatosan átmászkált rámolni, párom nővérei meg szó nélkül elvitték a cuccainkat, elvettük tőle. (Elég gáz például ha a 30ezres porszívód kinn ázik az udvarukban, mert jaj bocs elfelejtettem szólni, hogy elvittem, ja meg visszahozni is...). Először szóltunk anyósnak, hogy ne jöjjön át ha nem vagyunk vissza. Nem értette meg... sokadszorra bepipultunk, párom átment hozzájuk, leakasztotta a kulcsunkat a falról és közölte hogy ha máshogy nem megy, akkor ez van.

2009. nov. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
69%

Nem szánalmas, miért lenne az?

Amikor a szüleim fiatalok voltak, a nagyszüleimnek volt kulcsuk a lakáshoz. Volt lyan, hogy hazamentünk, és azt láttuk, hogy ruhák kimosva, kivasalva, esetleg a lakás kitakarítva, vagy épp süti az asztalon, miközben sehol senki. Kiderült, hogy nagymamám volt a jó tündér. Amíg nem voltunk otthon, ő szépen megcsinált mindent. Azért ilyen példa is van, nemcsak a rosszak. Persze ha beleszólós a szülő, akkor nem túl megnyugtató kulcsot adni neki. Viszont ha valami kellemetlenséget kell velük közölni, akkor érdemes, ha a gyerek közli velük, nem a meny vagy a vő. Máshogy jön ki, kevésbé lehet belemagyarázni, hogy rosszindulatú.

2009. nov. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
48%

nincs. je je je!

de egyébként nem állítana be csak úgy, bejelentés nélkül.

2009. nov. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
68%
Én sajnállak benneteket, hogy ilyen családban éltek... Az összetartás és a bizalom lenne a minimum. Hogy telik így el egy ünnep, egy karácsony, ha ennyire utáljátok egymást? Az én anyósom se egy tündér, de én sem vagyok az. De a lényeg, hogy egy család vagyunk, és nem gyűlöljük egymást. Természetesen van kulcsunk egymáshoz, bármikor szükség lehet rá.
2009. nov. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!