Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire véljem a viselkedését?...

Mire véljem a viselkedését? Úgy érzem, félrevezetett (gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt, együtt is élünk. Elvileg közös jövőt, családot tervezünk. Amióta együtt vagyunk, hangoztatja, hogy 30 éves koráig apuka szeretne lenni. Most 29 éves. Éppen ezért is az utóbbi időben sokat gondolkoztam a gyerekvállaláson. Részemről akár 1 éven belül jöhetne a baba. Viszont nem mindenáron, nekem úgy is jó, ha várunk még 3-4 évet, akkor sem leszek lemaradva semmiről.

Úgy éreztem eljött az ideje megbeszélni a terveinket. Úgy állt előttem, mikor a terveiről kérdeztem, mint akit leforráztak. Mert hogy ő ebbe még komolyan nem gondolt bele, meg ez mekkora felelősség. Na de könyörgöm, ő beszélt mindig családról, gyerekről. És nem úgy ismerem, mint aki szeret a levegőbe beszélni.

Engem teljesen megdöbbentett a reakciója. Kicsit átverve érzem magam, úgy érzem, teljesen félre vezetett. Jogosan?

Egyből arra gondoltam , hogy esetleg nem biztos a kapcsolatunkban. Állítólag erről szó sincs, velem akarja leélni az életét. Anyagiak egyébként adottak a gyerekvállaláshoz.

Lényegében úgy zárult a beszélgetés, hogy semmivel sem lettem okosabb. Mire véljem ezt? 27/N


2013. nov. 18. 11:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

Csak filozófiai síkon érdekelte, hogy te partner vagy-e a hagyományos női szerepben!

Ha azt mondtad volna, hogy te a hivatásodat fontosnak tartod max 1 gyereket vállalsz 35 felé, akkor minden bizonnyal kilőtt volna a komoly hagyományos női mintát követő tárjelöltek közül.


De így, hogy te is akarod, meg van nyugodva, hogy majd egyszer 40 felé, ha már nagyon unatkoztok lesz egy közös gyerek, akit majd munka mellett te nevelgetsz ő meg néha játszik vele, kivéve, ha sokat Doolgozik.


A férfiak imádják az t a szöveget: Én nem érek rá a gyereket vinni, hozni, főzni bevásárolni, mert dooolgoozom.

2013. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiakadnék, ha valaki olyan képet alakít ki magáról, hogy viszonylag fiatalon szeretne gyereket és apává szeretne már válni. Aztán mikor konkrétan szóba kerül, akkor meg úgy csinál, mintha én erőltetném.

Teljesen igazad van, te csak azért kérdeztél rá, mert eddig úgy tűnt, hogy ő is ezt akarja.

Szerintem próbálj vele még egyszer beszélni, mondd el, hogy lehet, hogy félreértett, te nem akarod most azonnal ráerőltetni a gyereket, csak beszélgetni szerettél volna, hogy vannak-e terveitek a jövőre nézve. Valamit csak kell mondania. Ha meg nem mond semmit az gyanús lenne nekem és biztos nem arra gondolnék, hogy hűű de jó a kapcsolatunk. Az az alap, hogy sértődés nélkül mindent meg lehessen beszélni.

2013. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
12: pontosan erről van szó. Egyébként mindent,amit írtál el is mondtam neki. De semmit sem tudtam kiszedni belőle a terveiről. Gyakorlatilag a végén már szinte én mentegetőztem, hogy ne értsen félre, nem akarok semmit erőltetni, ez nem ultimátum, stb. Én meg voltam győződve róla, hogy szerinte is ideje erről beszélni.
2013. nov. 18. 13:02
 14/21 anonim ***** válasza:
74%
Sok férfi van, aki csak 40 éves korában jön rá, hogy hajj de jó lenne egy gyerek, meg egy feleség. Valahogy ez az igény mintha náluk később jelentkezne. Ez nem azt jelenti, hogy nem lennének amúgy remek apák alkalomadtán. Lehet, hogy kicsit emésztenie kell a témát, ha nagyon tiltakozik, akkor tényleg nincs még itt az ideje.
2013. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%

Ez vhogy nem stimm, en nem mondogatnam h gyereket akarok, aztan h te mondod en meg nezek mint a hu lye.

5# ne altalanosits, lecci, koszi.

2013. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
15. Pont ez a problémám. Nem tudom összerakni a képet...
2013. nov. 18. 13:23
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
Ez lehet fájni fog: valszeg ö azom férfiak közé tartozik, akik azt hiszik, ja egy nönek azt mondják családot, gyereket akarnak, akkor övék a nö. Te benyelted ezt a dumát. Nem sértésnek szántam, de gyanusan korán (kapcsolat elején) mondta hogy gyereket akar. Ilyet sosem szabad elhinni egt férfinek sem. Most kiderült hogy se..et csinált a szájából. Megkapott téged a gyereket akarok szöveggel, te lehet elaléltál attól hogy komoly emberrel van dolgod, holott pontosan az ellenkezöje az igaz. Ne haragudj lehet rosszul gondolom de ez a véleményem.
2013. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%

#17 pont erre gondoltam.

2 éve vannak együtt, 1 éve laknak együtt, és 1,5 éve mondta, hogy gyereket akar, stb..

Tehát fél év után, mikor még nem is laktak együtt.

Nem lett volna szabad komolyan venni a pasit.

2013. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Most hívott. Elnézést kért, hogy így reagált tegnap.(ő hozta fel a témát, én eldöntöttem, hogy nem nyaggatom egyelőre ezzel). Azt mondta, hogy szimplán megleptem a kérdéseimmel, mert neki mindig is úgy tűnt, hogy hárítom a témát, és nem vagyok erre kész. Ebben lehet is valami, pont amiatt, amit az előző hozzászólók írtak (túl korán mondta stb.), nem vettem kellően komolyan. most meg egyszerre csak mint derült égből villámcsapás, a semmiből elé állok, hogy jöhet a baba.

Abban maradtunk, hogy este átbeszéljük, mert nem telefon téma.

2013. nov. 18. 15:20
 20/21 anonim ***** válasza:

Lehet hogy volt benne egy fellángolás a gyerek, család iránt, szerelmes volt és ezért. Aztán valahogy ez elmúlt, mint ahogy minden csoda 3 napig tart. Akkor nem is gondolta, hogy ez a pár év milyen hamar elmúlik, azt gondolta ezalatt sok tervet megvalósíthat, ha minden megvan jöhet a gyerek, de lehet nem így lett, meg vannak tervei.

Én elhiszem neki hogy akkor komolyan gondolta, csak nem tudta ilyen hamar eljön ez. Nem gondolnám hogy ezzel akart téged megfogni, mert ahogy írtad 1,5 éve mondta, vagyis fel evvel a megismerkedesetek után, és nem egyből az elején.

2013. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!