Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Mi a téndő?...

Mit tehetek? Mi a téndő? /anyám fel akarta gyújtani a házat stb. Többi lent/

Figyelt kérdés
Anyám rendszeresen estére elég jó alkoholos állapotban van beleértve a nevelőapámat is. Történt már olyan hogy késsel fenyegetőztek, a múltkor meggyújtotta a ruhákat aźal a céllal hogy felgyújtsa a házat. 17 éves elmúltam, iskola után én mosogatok takarítok mosok nagyjából minden házimunkát én végzek el, de ez nekik nem elég. Nem egyszer azt mondta hogy takarodjak itthonról.. Mit tegyek? Barátom /komoly kapcsolat/ folyton befoglyák dolgozni, erdöbe kimenni fát vágnia, házat kifesteni, betonoznia stb és most mivel más dolga volt nem tudott eljönni segíteni ezért eltiltottak egymástól. Ez nem a legnagyobb probléma hanem a rendszeres ivászata "szüleimnek". Félek egyszer a fenyegetéseit be is tartja: házfelgyújtás. Hivatalos úton tehetek valamilyen lépést? Valamilyen gyámügy, rendőrség bármi?

2013. nov. 16. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Na most mivel elmúltál 17 éves,most arra az alig egy évre,mire betöltöd a 18-at,addig lehet,hogy nem tudsz bevonulni semmilyen intézetbe..szóval ez lesz a rossz.De mi van,ha a barátod keres munkát,és albérletbe költözöl vele? (közösbe)
2013. nov. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Hazudj neki, húzd ki magad minden alól és a lehető legkevesebbet legyél otthon. Le lehet pontozni, de sajnos ezt csak így lehet épp ésszel túlélni.
2013. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 zsozsoca válasza:
86%
Én kihívnám a Rendőrséget!
2013. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Szólj a gyámhatóságnak!!!
2013. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szóval ha bejelentést tennénk nem is lenne semmilyen intézkedés? :( Barátomnak saját keresete albérlete van, de ha fognám és oda költöznék a szülők akár rendőrséggel is hazahozathatnának vagy nem? Egyébként itthonról nem járok el, azt nem tehetem meg hogy keveset vagyok itthol mert suli után egyből haza kell jönnöm, ha meg a házimunkákat nem csinálo meg leszedik a fejem, és igy se jó a viszonyom velük...
2013. nov. 16. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne húzz ujjat velük.Amint teheted költözz el tőlük,amíg nem esik bajod.És figyelj mindenre,nehogy kárt tegyenek benned! Ez a legfontosabb.És minél hamarabb költözz el!!! Ha ártani akarsz nekik,a gyújtogatással fel lehet jelenteni őket,de nem sok minden fog történni,csak még jobban rád szálnak. :-(
2013. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szörnyű, hogy léteznek ilyen 'emberek'. (bocs tudom, hogy a szüleid meg minden de akkor is...) Nevelőapa? Az igazi apukáddal mi a helyzet?(ha meghalt bocs de ha isszarángatni.még él és elmondod a helyzetet segíthet). És mindenképp tegyél valamit ne tétlenkedj!!! (ha van keresztanyád/mamád/nővéred aki lakik vhol papád vagy bárkid aki szívesen látna próbálj hozzá menekülni majd segítenek ha elmondod mit csinálnak veled a szüleid akkor áthelyeztetnek hozzájuk és a szülők majd nem tudnak visszahúzni.... Sok sikert! am mellékesen: HOgy bírtad eddig???)
2013. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
apám az alkoholista a család többi tagja pedig nem fényes anyagi helyzetileg hogy odaköltözzek, én amikor csak tudok dolgozok + kapok ösztöndíjat de sokszor anyám elvesz belőle nem kis összeget... Hivatalosan lehet olyat kérvényezni hogy nem családtaghoz költöznék? Mivel hiába mondja anyám hogy takarodjak nem enged el mert én csinálok meg mindent itthol. Arra a kérdésre hogy hogy birom: folyamatos sírás, napközbe emberek elött nagy mosoly és jó pár autó elé állás stb...
2013. nov. 16. 19:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a helyedben bemennék intézetbe arra az egy évre... 18 évesen meg mehetsz a barátodhoz... ha bemész a Gyámhatóságra elmondod mit csinálnak veled otthon, sztem haza se kell menned... max hazakísérnek összepakolni, hogy elvigyenek az intézetbe... nem kell annyira félni az intézetektől... a nevelők is rendesek :) szabályok persze vannak, de nem olyanok amiket ne lehetne betartani... és csak 1 évről van szó... ne maradj tovább otthon!
2013. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
anyukám ugyan ilyen helyzetben volt ennyi idősen.. a gyámügynek kell szólni és ha a barátod elmúlt már 18 éves lehet a gyámod addig amíg be nem töltöd a 18életéved :) sőt azt hiszem még pénzt is kapna rád.. ha van a közeledben családsegítő intézmény minél hamarabb látogass el oda, így nem tehetnek utánna a szüleid semmit..
2013. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!