Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi pótlékot, ha anyám...

Családi pótlékot, ha anyám nem rám költi, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Anyám 26 ezret kap rám havonta betegségem miatt+ apámtól 10ezer gyerektartást, szóval elég sok pénzt kap rám, mégsem költi rám. 19 éves vagyok idén leszek 20,de még tanulok,anyám nagyrészt magára költi pontonsan én sem tudom mire csak tippelni tudok. Kérdés az lenne,tudok e valamit csinálni, mert a viszonyunk nem a legjobb,tehát megbeszélni vele nem lehet, hogy adjon belőle, viszont szerintem nem normális, hogy nem rám költi, holott az egészet miattam kapja csak. Azt olvastam az interneten, hogy csak akkor kaphatnám meg én a pénzt vagyis küldenék az én nevemre, ha elköltöznék pl..stb

#családipótléék
2013. nov. 5. 18:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem nála laksz? Nem főz neked? Nincs villany, víz, gáz, stb?
2013. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem nála laksz. Hidd el, hogy havi 36 eFt még a lakhatásodra sem elég. Ha emelett még etet is, akkor 20 évesen inkább köszönd meg neki.
2013. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

És az 1. által felsoroltak mellett még az iskola is tök ingyen van?

Meg az internet és a telefon is?

2013. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Kezdjük ott, hogy a viz gáz stb ezeket a mamám fizeti, mivel vele élünk 3an. anyám kb max kaját vesz néha itthonra azt se sokat meg a telefont az otthonit fizeti meg az internetet is oké, de ezenkivül ruhát már nemtudom mikor vett utoljára nekem, apám vesz nekem mindent szinte.. enni is sokszor, mert itthon nincs. Meg ő ad zsebpénzt is.
2013. nov. 5. 19:08
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Hát akkor költözz el, és 36 ezerből majd biztos futja rendszeresen új ruhára is.
2013. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
36ezerből nem lehet megélni, azért az vicc, nem azt mondtam, hogy mindet adja nekem, de egyrészét adhatná, hogy vegyek magamnak új ruhákat.Nem tartom magam divatmajomnak, aki minden divatos drága ruhát megvásárol, egyszerűen csak kezdem kinőni ezeket amik vannak meg elhasználódnak ezért kellene lecserélni őket.
2013. nov. 5. 19:16
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem tudsz tenni, mert semmi nem írja elő, mire kell költeni. A csp-ra te jogosítod, de a jogosult ő, ezért ő dönti el, mire fordítja.
2013. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
miért nem költözöl apukádhoz?
2013. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
9%
csak ugy todod megoldani ha pl apuddal megbeszeled,hogy neked kuldi (a te nevedre) de birosagi vegzes Kell hozza ha jol emlekszek
2013. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte biztos vagyok benne, hogy anyukád a csp-t a nagymamáddal közösen beleforgatja a rezsibe és az élelmiszervásárlásra.

Az meg, hogy apád ad 10 ezret gyt-ként, lófütty, már bocsánat. 36 ezer forint nagyon kevés, a havi étkezésedet nem fedi. Annak ellenére, hogy 20 éves leszel, úgy gondolkodsz, mint egy 12 éves. Próbálj beszélni anyukáddal, felnőtt emberként ideje, hogy egyenrangú partnerként kommunikálj a szüleiddel. Beszélj vele, hogy szeretnél pár ruhát, kérdezd meg mennyit tudna adni neked. De nyugodtan beszélj apukáddal is, hogy nem e tudna 10 ezernél többet adni, mivel az összeg nevetséges. De ha jól olvasom így is van zsebpénzed, új ruháid apukádtól, szóval tényleg nem értem mi a problémád. Vállalhatsz diákmunkát, tanulhatsz jobban is, hogy ösztöndíjat kapj, aztán mindjárt lesz pénzed.

2013. nov. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!