Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi pótlékot, ha anyám...

Családi pótlékot, ha anyám nem rám költi, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Anyám 26 ezret kap rám havonta betegségem miatt+ apámtól 10ezer gyerektartást, szóval elég sok pénzt kap rám, mégsem költi rám. 19 éves vagyok idén leszek 20,de még tanulok,anyám nagyrészt magára költi pontonsan én sem tudom mire csak tippelni tudok. Kérdés az lenne,tudok e valamit csinálni, mert a viszonyunk nem a legjobb,tehát megbeszélni vele nem lehet, hogy adjon belőle, viszont szerintem nem normális, hogy nem rám költi, holott az egészet miattam kapja csak. Azt olvastam az interneten, hogy csak akkor kaphatnám meg én a pénzt vagyis küldenék az én nevemre, ha elköltöznék pl..stb

#családipótléék
2013. nov. 5. 18:59
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Igen az odaköltözés lenne a megoldás, csak nála nem a legjobbak a körülmények, felkéne újítani a házat,ami sok pénzlenne, jelen pill nem hiszem, hogy lehetőség lenne rá.
2013. nov. 5. 19:28
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:20-as: a családi pótlékot is meg a taretásdíjat is az anyának kell, hogy fizessék, a gyerek nem beszélheti meg az apával, hogy neki adja inkább.


A kérdésre meg: ha 19 évesen ennyire gyerekes vagy, hogy nem tudod elképzelni, hogy MIRE megy el a havi 36 ezer Ft rád, akkor igencsak nagy baj van veled.

2013. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%
A zsebpénzedből nem tudnál magadnak ruhákat venni? -turiban, meg apródon már pár száz forintért tök jó cuccokat lehet találni
2013. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%
Hát hallod, megérdemelnéd, hogy neked adja a csp-t, aztán jól pofára ess nyáron, amikor hopp, nem kapod tovább, mert már nem jár. NA, majd akkor sírsz, hogy de anyám dolga lenne eltartani és nem akpok ebédet. Rád férne nagyon.
2013. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy úgy gondolkoznék, mint egy 12 éves.. lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de nekem lényegében az a problémám, hogy oké ugymond rám költi kajára meg rezsire szerintetek.. ez oké, de ruhát meg lényegében semmi mást nem vesz nekem, még csak havonta esetleg 1 farmert vagy 1 pólót se, ami szerintem nem nagy elvárás.

Ez a felnöttként kezelés meg..igazából akinek mesélek anyámról..mindenki megmondja, hogy szánalom, amit csinál.. meg amilyen maga a természete,mindenkit csak elüldöz maga mellöl, de most erre nem térek ki jobban, lényeg, hogy nem várom el, hogy felnöttként kezeljen nem érzem magam még felnöttnek,de az hogy 14 évesnek kezel az azért szerintem durva.. tehát vele megbeszélni a dolgokat nem lehet, vagy nem reagál, vagy bunkon válaszol, elküld.

2013. nov. 5. 19:38
 16/28 anonim ***** válasza:
26%

Kérjétek apáddal a bíróságon, hogy a te számládra menjen, az államkincstárba bemész és ott érdeklődsz, hogy a családi pótlékot szintén a te számládra hogyan tudod utaltatni.

Anyád helyében én akkor a teljes rezsi 1/3-ad részét viszont elkérném tőled illetve a havonta vásárolt élelmiszerek 1/3-ad részét, mivel hárman éltek együtt, így viszont ez a 36 ezer nem lesz elég...

2013. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért az internetet az áramot a fütést kifizeti, gondolom ettél ma valamit szóval kaját is vesz, fürödtél tehát van fütés, melegvíz, tusfürdő....
2013. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
nem kérheti a saját számlájára, mert a jogosult a szülő, aki saját háztartásában neveli a gyereket. Éppen ezért az apa sem kérheti addig, amíg nem nála van elhelyezve. De mire a bíróság bármit döntene, már nem lesz jogosult a családi pótlékra.
2013. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Már leírtam, hogy ezeket a mamám fizeti és nem az anyám.
2013. nov. 5. 19:45
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a mamádat se veti fel a pénz . Sok helyen így van . Van amikor igen is gond egy farmert és egy pólót meg venni . Talán anyukád saját magát ruházza fel vagy ékszereket vásárol? Gondolom te is meg veteteted magadnak a jobb sampont , mobilt használsz , parfümöt vagy ha fested magad , sok apró dolog ott van hogy bele se gondolsz.
2013. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!