Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon maradnátok a család miatt?

Otthon maradnátok a család miatt?

Figyelt kérdés

A páromról van szó. Diplomás, 26 éves és elég régóta nincs munkája. Látom, hogy szeretne dolgozni, folyamatosan keres, de ő mindenképpen itthon szeretne valamit találni.

Én kaptam állást külföldön és ha minden igaz, tudnék neki is szerezni valamit egy ismerősön keresztül. Ő viszont azt mondja, hogy nem akar külföldre menni, mert a családját csak évente kétszer látná és neki ez így nem jó. Hiányoznának neki.

Szerintetek normális, hogy egy felnőtt férfinak ez ennyire fontos szempont?


2013. nov. 15. 13:34
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
39%

Már hogy ne lenne normális?

Egy férfi igenis kötődhet úgy a családjához, mint egy nő.

Párja lehet neki bármennyi, de családja csak egy.

2013. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
57%
Persze, hogy normális, nem is értem ezt a kérdést! Mi lenne a fontos szempont, ha nem a család???
2013. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
64%

Elég összetett lehet az ok. Nem mindenki külföld mániás, legtöbben röghöz kötöttek, még akkor is, ha nem a családjuk miatt maradnának... Miért ne lehetne akár a család is szempont...


De ne aggódj, mert férfi... Emiatt pedig jóval könnyebben fog itthon munkát találni, mint egy hasonló tanulmányi és szakmai múlttal rendelkező nő. Szóval van ám esélye, még ha eddig régóta nem is jött össze.

2013. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy emiatt ne dolgozzon és ne legyen munkája...Szerintem most ennek kéne az első helyen állni és nem annak, hogy hiányzik a családja. Én is itthon hagynék számomra fontos embereket, de hát nem akarok évekig munka nélkül lenni.
2013. nov. 15. 13:42
 5/28 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen normális. Én is csak végszükség esetén választanám a külföldi munkát.

Más kérdés, hogy végül sikerül-e elhelyezkedni neki itthon.

2013. nov. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%
persze,hogy normális,nekem az a nem normális,hogy megfogalmazódott benned,hogy ez nem normális! Ha valaki jóban van a családjával,és szeretik egymást teljesen természetes,hogy nem csak évente kétszer pár napra láthatja őket! nagyon sokan azért jönnek haza külföldről,mert ezt nem bírják!
2013. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem is normális. A legkönnyebb elmenni külföldre, nem törődni a családdal, hátra hagyni mindent. Szerintem ez valahol önzőség, de lehet hogy csak én gondolom így. Nagyon becsülöm azokat, akik gondolnak a családtagokra is.
2013. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
54%

Normalis. Nem vagyunk egyformak. Mondom ezt ugy, hogy mi kulfoldon elunk, de latom a ferjemen, hogy megviseli az, ahogyan a szuleinek hianyzik. (az o fajdalmuk melyebben erinti, mint a sajatja)

Az a kerdes, hogy valoban ez-e a gond, vagy az ismeretlentol fel-e inkabb.

2013. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
35%
Sztem 26 évesen már érettebben kellene gondolkoznia.Lehet egy pár évig ritkábban látná a családját,de megtudná alapozni a jövőjét.Persze lehet,hogy nagyon hiányoznának neki,de bármikor úgy dönthet,hogy nem csinálja tovább és akkor hazajön.Én ha már a férjem lenne,biztosan rászólnék,hogy ne nyafogjon ennyit.Váljon le a szüleiről,hisz elég idős már hozzá,és ez nem azt jelenti,hogy nem szereti őket,csupán azt,hogy felnőttként tud gondolkodni.Most ül otthon pénz nélkül,munka nélkül...ennyi az életcélja??
2013. nov. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
28%

Véleményem szerint ha hosszú ideje nincs a párodnak munkája ,örülnie kellene minden lehetőségnek és átgondolva felfogni,hogy nem "örökre"szakadna el a családjától.-(Ha nem tetszik visszajöhet.)Neked gratulálok az külföldi állás ügyében,mindenképp valósíts meg önmagad,ha tudod.

Egyébként a családja anyagilag támogatja a párod?

2013. nov. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!