Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ennyiből megélni?

Hogyan lehet ennyiből megélni?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, most pár hónapja költöztem el otthonról a párommal.ketten együtt 200ezret keresünk de hó végére soha egy kanyink se marad. ez lehet annak a hibája is, hogy eddig otthon éltem, nem nagyon ismerem mit hogyan kell beosztani, takarékoskodni. Havonta fixen 100 ezer elmegy rezsire, egyéb csekkre, bérletre és a gyógyszeremre. Marad 100 amiből tulajdonképpen a kaját kellene megoldani meg az egyéb ilyen dolgokat. levezetve ezt nem értem miért nem tudunk félrerakni. más ennyiből vigan tud spórolni de nem tudom mit kéne változtatnom. Ti hogy csináljátok? Havonta bevásároltok kaját, mirelitet stb? Kicsit elkeseredtem.

2013. nov. 15. 13:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

a rezsit már kitárgyaltátok, de a többi: 100 000 Ft kajára meg piperére két főnek? az rengeteg! én a helyedben váltanék a "kevésbé márkás de minőségben jó" típusú kajákra (gondolom nem a mennyiségen csúsztok el :) )

hogy példát is mondjak nem kell a nutella, rendelt ebéd, a holland kakaópor meg a parmezán, tejből jó a teszkós is, és a whiskasban is csak ugyanaz van mint a 100 Ft-os noname-ben (ha van macs), a WU2 samponnál nincs is jobb, és a silan gyöngyharmatkasmírezüstselyem öblítőtől se lesz jobb szagú a ruha mint ha sima ecetet teszel helyette :) ezer dolgot tudna írni még bárki, de asszem érthető mire célzok

2013. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Ez ugyan csak apróság, de ha fújós dezodort veszel, vegyél inkább helyette kenőset. Nekem olyan van, 4 havonta kell venni, 700 forintba kerül.
2013. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Melyik az a kenős dezodor, ami 4 hónapig elég?
2013. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Öblítőn, mosószeren is lehet néha spórolni, nem mindig kell drágát venni, néha ha marad rá, megengedem magamnak a luxust, de ha éppen másra kell a pénz, akkor a legolcsóbbat veszem. Sőt néha főzök mosógélt mosószappanból és ecettel+5 csepp illóolajjal öblítek, utána a lakás is két napig illatos a kiteregetett ruháktól és nincs ecetszag abszolút. Fogkrémből, samponból is csak ritkán veszek drágát, mert nagy különbségek vannak az árakban. Néha kell a kényeztetés az embernek, de nem állandóan. :) Most találtam a Müllerben kókusz illatú izzadásgátló stiftet, 299 Ft volt és tök jó.
2013. nov. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Ez itt nem a reklám helye.

Nivea invisible for black&white-ot használok, golyós dezodor. Igaz, 48 órás, de mivel naponta zuhanyzom, úgyis naponta kenem, és nekem kitart 4 hónapig.

2013. nov. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Szóval gyűjtöd a számlákat, és mindent fontosnak találsz. De nem az a fontos, hanem, hogy mit találsz fontosnak az árához képest.

Ha fontos, hogy minden nap megegyetek egy tábla csokoládét (mondjuk nem feltételezek ilyesmit), az 300 forint naponta - ha beszorzod, máris 9000 forint havi szinten, és akkor már csak 91000 forintod maradt, és még nem vettél valódi élelmiszert.

De ha minden reggel betértek a pékségbe, és vesztek egy-egy sonkás bagettet 250 forintért, az máris 15 000 havonta.

Ezek talán hasznosak lehetnek, nekem sokat segítettek:

[link]

[link]

[link]

2013. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

"Ha fontos, hogy minden nap megegyetek egy tábla csokoládét (mondjuk nem feltételezek ilyesmit), az 300 forint naponta "


És? Az élelmiszer, avval jól laknak, ahelyett nem kell mást enni.

Attól, hogy vesznek olyat is, aminek a kilóára 1500-2000 Ft, még nem futnak ki a pénzből. Én is eszek, napi 1 táblánál többet is, nem főzök, egyszemélyes háztartásom van és havi 30 E alatt vagyok élelmiszerből.

2013. nov. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Én 100-ból vígan ellenék albérletben tök egyedül, de sajna csak 65-öt keresek megélek. Éppenhogy, de jah.
2013. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Költözz el az orszàgból ès nem lesz gond a megèlhetès. Èn ezt csinàltam. Kb 800.000ft nak megfelelő euro jön a közös szàmlàra. A kaja olcsóbb mint magyarorszàgon. Problem?
2013. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

A csokit azért írtam, mert szigorúan véve nem élelmiszer, hanem élvezeti cikk. Alacsony a tápértéke, cukrot tartalmaz, növeli az étvágyat és függőséget okoz. Inkább egy kategóriában van a cigarettával, alkohollal és a kávéval.

Nem azt mondom, hogy ne egyen senki csokoládét, és rendben van, ha te megeszel napi egy táblával, de ha akar, a kérdező tud édességen spórolni.

2013. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!