Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ennyiből megélni?

Hogyan lehet ennyiből megélni?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, most pár hónapja költöztem el otthonról a párommal.ketten együtt 200ezret keresünk de hó végére soha egy kanyink se marad. ez lehet annak a hibája is, hogy eddig otthon éltem, nem nagyon ismerem mit hogyan kell beosztani, takarékoskodni. Havonta fixen 100 ezer elmegy rezsire, egyéb csekkre, bérletre és a gyógyszeremre. Marad 100 amiből tulajdonképpen a kaját kellene megoldani meg az egyéb ilyen dolgokat. levezetve ezt nem értem miért nem tudunk félrerakni. más ennyiből vigan tud spórolni de nem tudom mit kéne változtatnom. Ti hogy csináljátok? Havonta bevásároltok kaját, mirelitet stb? Kicsit elkeseredtem.

2013. nov. 15. 13:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%

A lakásrezsiben vannak óriási különbségek.

Tudatosan kell úgy lakást választani, hogy kicsi legyen a rezsije.

MINDENT meg kell nézni úgy, hogy milyen az ár-érték-aránya.

Ha tudod, hogy 2 közértben is lehet kapni 10 dkg vajat 180 Ft alatt, akkor soha nem szabad megvenni ott, ahol ennél drágább.

Ha tudod, hogy van zsömle 9 Ft-ért, akkor soha nem szabad megvenni annál drágábban. És így tovább.



Milyen gyógyszereket szedsz, nem az a sok?

2013. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%

ÍRd össze, hogy melyik nap mit es mennyit esztek (az árakat is) és akkor rájössz, hogy hol megy el a sok pénz. Mert ez tényleg rengeteg, mi négyen megélünk (a lakbér-rezsi-számlákat nem számítva) havi 50-60 ezerböl.

Viszont csak friss nyers alapanaygokból fözök, nem veszünk készételeket sem. (Kivétel a fagyasztott NYERS zöldségfélék)

2013. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. vagyok, folytatom, de megvárom, mit válaszolsz.

Nálatok valószínűleg a bérleti díj a legmagasabb. Elmondod, mennyiért mekkora lakást béreltek és mennyi a rezsi, tételenként (milyen a fűtés pl.)?

2013. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
28%
Még mindig én vagyok...:) A szüleitekhez hogyhogy nem tudtok evvel a kérdéssel tanácsért fordulni?...
2013. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
mi 25 évesek vagyunk, gyerek nélkül, ketten együtt keresünk fixen 200ezret, és az én borravalóm olyan havi 40ezer szokott lenni, de ezzel nem szabad előre számolni. és mi se tudunk megélni belőle... albérlet 30, rezsi kb 30 szintén (tv, net is beleszámolva) telefonszámlánk a kettő együtt 10ezer. nekem van egy hitelem, az 15ezer. ja és a párom cigizik, de tölti, ez havi szintén 10 körül van. minden 2. nap főzünk, és nem extra kajákat, hanem olcsón. de így minden 2. nap megyünk vásárolni, és 5ezret biztos ott hagyunk :s pedig nem veszünk semmi különöset, csak az ebédnek valót, meg mivel ő 24 órásba dolgozik, arra a napra hideg kaját az ebéd mellé. persze járunk bulizni is:) nagyon könnyen megy a pénz, spórolni meg nem vagyunk képesek :s sokan mondják, h előre vásároljunk be egy hónapra, de felvágottért, friss zsemléért stb. akkor is minden nap menni kell a boltba :s
2013. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy csinálja. Nekem a havi bevàsàrlàs vált be. Ezen kívül heti 5 ezer elmegy pl: friss zöldség, gyümölcs, pékàru.

Amikor fizetés van, a számlák kifizetése után maradt összegből elrakok 30 ezret( sos helyzetre, vagy ha megmarad meg a bankba)

Érdemes Tescóban vásárolni vagy legalább is nagy boltban ahol mindent meg találsz. Sorrol sorra mész és ugy vásárolsz. kb össze tudod irni miből mennyit kell vegyél hogy kitartson következő fizetésig. Mindog vegyél 2-3 csomaggal több tésztát, kis adagokban lefagyasztani húst , a roszabb napokra jól jön. Tisztasági szereket én akciosan veszek egyszerre többet, igy következő hónapban ebből nem kell venni vagy ha kell akkor keveset.igy a következő hónapban többet tudok élelmiszerre költeni amiből szinten marad azazt követő hónapra.

2013. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

A lakás az nem sok. 100-ból 5 a gyógyszer, 10 a bérlet, akkor a lakás csak 85. Ami nem sok. Az a sok amit elkajáltok. Nem lehetetlen egy 100-ast eltolni kajára meg ilyenek, de azon lehet a legtöbbet spórolni is. Lőjétek be a napi 1000 forint per fő kajára, máris maradt 40 ezretek. Persze napi 1000 ft-ból nem fogtok túl sok és finom ételt enni.


De bizony ha belegondolsz, hogy Budapesten a létminimum 85-90 ezer forint havonta, akkor látod hogy a ti 100-atok épphogy csak elég az életben maradáshoz.

2013. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk négyünknek jut 80ezer kajára és telik ebből nasira is. Talán az lehet a gond, hogy nem főzöl olcsó ételeket, vagy a maradékot nem használjátok fel? Én amikor megjön a heti Penny-s szórólap, az alapján összeírom, mit fogok vásárolni és főzni a következő héten. Szóval ha látom, hogy akciós benne a kelkáposzta és a darálthús, akkor lesz rakott kel vagy kelkáposztafőzelék fasírttal. Szóval főleg akciós dolgokat veszek, amit ha lehet nagyobb tételben is. Most pl. a kockarama csak 99 Ft, így megvettem a karácsonyi sütéshez is 3 db-ot. Múltkor volt tészta 99 Ft-ért, vettem 10 csomaggal egy ezresért. Utána volt karfiol tök olcsón, akkor karfiolleves volt és rántott karfiol, és még két fejet betettem a fagyasztóba szétszedve. Szóval sokat kell gondolkozni, és tényleg ügyesnek kell lenni, de ha az ember spórolni akar, muszáj. És ha lehet, ne a Tescoba vásároljatok, mert az már nagyon drága lett. A maradékokat se dobd ki, ha unjátok, tedd a fagyasztóba, később még jó lesz, vagy fel lehet használni töltelékekbe, stb. Pl nekem most a rakott kelbe borsó is került, mert rizibizi maradt az előző menüből, és azt tettem bele. :)
2013. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Otthon kell főzni, maradékot nem kidobni, mindig az akciósat venni. És nem az éjjel-nappaliba vásárolni, hanem Tesco, Penny, LIDL. Kevesebb nasi.

25/N

2013. nov. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%

9-es vagyok!

És jóllakottan cetlivel járok bevásárolni. Hidd el, ha cetli nélkül megy az ember és pláne ha még éhes is, sok-sok felesleges dolgot megvesz az ember...

2013. nov. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!