Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ennyiből megélni?

Hogyan lehet ennyiből megélni?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, most pár hónapja költöztem el otthonról a párommal.ketten együtt 200ezret keresünk de hó végére soha egy kanyink se marad. ez lehet annak a hibája is, hogy eddig otthon éltem, nem nagyon ismerem mit hogyan kell beosztani, takarékoskodni. Havonta fixen 100 ezer elmegy rezsire, egyéb csekkre, bérletre és a gyógyszeremre. Marad 100 amiből tulajdonképpen a kaját kellene megoldani meg az egyéb ilyen dolgokat. levezetve ezt nem értem miért nem tudunk félrerakni. más ennyiből vigan tud spórolni de nem tudom mit kéne változtatnom. Ti hogy csináljátok? Havonta bevásároltok kaját, mirelitet stb? Kicsit elkeseredtem.

2013. nov. 15. 13:03
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

50 nm a lakás, ennek a rezsije összesen internettel, vezetékes telefonnal, közösköltséggel 60ezer ft. emellett van mindkettőnknek mobiltörlesztés, plusz 13ezer a bérletem nekem. Emellett kb 6ezer a gyogyszerem, ez talán nem olyan sok, de az egész gy 100.

Hó elején mindig veszek multikban tisztitószert, sampont, dezodort, ilyeneket, innentől pedig kajára költünk, esetleg max egy mozi egy hónapban. Eltettem a számlákat mire megy el ennyi minden, de egyenlőre mindegyiket fontosnak tartom ami rajta van.

A lakás amúgy adott, még a szüleié volt, de ők máshova költöztek,igy most mi élünk benne, ezért nincs albérlet.

2013. nov. 15. 13:38
 12/32 anonim ***** válasza:
62%

Azért van, aki nem szeret háztartást vezetni vagy nincs rá ideje, affinitása. Akkor is egy héten egyszer lehet főzni valamit, ami 3-4 napig kitart, mondjuk egy főzeléket vagy gazdag levest, káposztát, egytálételt.

Amit mondott is egy hölgy, hogy van karfiol olcsón vagy káposzta olcsón, ezekből sokfélét lehet párolva vagy pirítva enni, én vajon szoktam megsütni az olcsó zöldségeket vegyesen. Néha tojást is ütök rá.

Az alap a sok hagyma, és ehhez karfiolt vagy brokkolit vagy répát, almát, gombát, szalonnát, miegyebet lehet kicsire feldarabolni és úgy enni.

Ugyanígy levest is lehet csinálni, fölteszel 5-6 leveskockát egy nagy lábosba és akkor dobálod bele az éppen olcsó zöldségeket, finom lesz és sokáig eláll.

2013. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ, és főleg hogy nem hurrogtatok le. Azt hittem tele lesz olyan válasszal, hogy fele ennyiből meg lehet élni és elszórom a pénzt:) Az akciós katalógusos példa is nagyon jó, eddig nem nagyon nézegettem, csak elmentünk aztán ami ár-minőség arányban a legjobban tetszett azt vettük meg.
2013. nov. 15. 13:40
 14/32 anonim ***** válasza:
53%

A 60 rezsi nagyon sok, hogy jön össze?

90 nm-es lakáson is sokkal kevesebb nekünk.

Milyen a fűtés, belmagasság, stb?

2013. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi is havi 200ból élünk a párommal, bár labkér szerencsére nincs mert a lakás a páromé. De amikor összeköltöztünk akkor az első 1-2 hónapban bizony nekünk sem sok maradt a hónap végére. Nálunk is a kajára ment el sok, pl. csokik, csipszek, pattogatott kukorica, ilyen pékáru, olyan pékáru, kajarendelés, készétel stb. Nem gondolná az ember, hogy 1 hónapban ennyi "apró nasira" mennyi pénz megy el.. Na meg dohányzunk is, ami kb. havi 40 ezer. Így változtattunk, nem veszünk annyi édességet, inkább sütök valami egyszerű sütit ha édességre vágyunk. 2 naponta főzök, úgy, hogy másnapra is maradjon, valamint visszavettünk a cigiből is. Már azt csináljuk, hogy fleadjuk a csekkeket és egyből félreteszünk 40-50 ezer forintot, így abból gazdálkodunk ami ezután marad. Könnyebb így, hogy egyből félre van rakva, mert egyébként meg csak azt látja az ember, hogy még van és költhet. :)
2013. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Olcsó helyeken vásárolj,előre vedd meg a lisztet, a cukrot,a tésztát,sót,ételízesítőt,wc papírt,zsepit stb. lehetőleg nagyobb kiszerelésben.Nekünk a Lidl vált be. Ha van olcsó húsbolt oda is térj be és vegyél sok husit,fagyasztott zöldséget,rip-roppot. Ez már eddig kb 50 ezer de ha sokat veszel egyszerre és beosztjátok akkor kitart.Jól mondta az egyik előttem szóló ;) Ha főzöl valamit akkor vedd 2-3 fele azt pl. pörit és tedd a fagyóba,később csak előkapjátok ,be a mikróba és lehet enni. Számold ki hogy 1 kiló kenyér mennyi és szorozd meg 30-al és akkor azt is el tudjátok tenni.A többit meg magatokra költhetitek,buli stb. De mindig írd fel hogy mit mennyiért és hol vettél mert még jól jöhet.
2013. nov. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén ezt a kérdést ki akartam kerülni, hogy mi az a 60ezer, mert nem hozzám jönnek a csekkek, de úgy voltam vele, hogy januártól idekérem a rezsi csekkeket is. Párom szüleihez mennek, nekik adunk 60 ezret. Rendes emberek, biztos vagyok benne, hogy nem vernek át, de már a szüleim is kérdezték hogy mire megy az a 60 ezer, mikor nekik a 160 nm-es családi házra sem sokkal több. Úgyhogy ezt nem tudom :S, de finoman szólni fogok majd, hogy hagy intézzem végre én.

Lehet, hogy az is a baj, hogy főleg húsos ételeket készitünk ami ugye elég drága, át kéne állnunk a zöldséges kosztra többször. A cigiből nagyon visszavettem, havonta elvagyok már egy csomag dohánnyal, ami egy ezres, az se lehet a baj.

2013. nov. 15. 13:52
 18/32 anonim ***** válasza:

Kinek a nevén van a lakás és a fogyasztásmérő órák? Ha ti laktok benne, Nektek kell elmenni a közgyűlésre és Nektek kell fogadni az óraleolvasót, lejelenteni, stb. Úgyhogy praktikus egy kézben lennie az evvel kapcsolatos teendőknek, evvel érvelhetsz.


Ki lakott a lakásban korábban? Talán indokolatlanul sokat fogyasztott az előző lakó, és most az idei év a tavalyi év általánya alapján van meghatározva. Ezt lehet rendezni úgy, hogy átkéred a havi költségeket lejelentősre. Ebben az esetben bizonyára már túl van fizetve a rezsi, mondjuk tavaszig ki van fizetve.

2013. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

De ha megadod a lakás paramétereit, akkor abból jól lehet kalkulálni a rezsit.

Mivel fűtötök?

Mi megy a lakásban gázzal, mi villannyal, milyen erőforrás van még esetleg?

Mekkora a belmagasság?

Van-e vízóra külön vagy a víz benne van a közös ktg-ben?

Milyen tipusú a lakás?

2013. nov. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, ha odamegy a csekk, akkor kérd el a csekket és fizesd be! Nekünk is 60nm a lakás, 5000a villany, 12.000 tévé-internet-telefon, 2500 a víz, kéthavonta a gáz 5000 ft! Nekünk is 200ezer a bevételünk, én úgy csinálom,hogy hó elején befizetem a csekkeket bevásárolok kb 30.000ért, és onnantól kb csak kenyérért és apróságokért kell boltba menni.
2013. nov. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!