Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni? El...

Mit lehet ilyenkor tenni? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetben vagyok és nem tudom mit tegyek.Nem érzem magam itthon.Szüleimnek semmi nem jó.Van egy húgom aki 7 évvel fiatalabb és mindenben őt pártolják.Én mindent megcsinálok itthon és az se jó ő meg egész nap semmit.Mindegyikünk menyasszony már.Ő Pestre fog költözni majd.Jelenleg nincs munkám és tanfolyamra járok.Tesomnak sincs.Rosszul esik ahogy szüleim viselkednek velem.Sajnos nemrég elvesztettem a babámat és hát akkor is nagyon rondán viselkedtek velem.Apám az mindig beszólogat nekem.Nem tudom miért teszi és vannak napok,hogy hozzám se szól.Párom sajnos úgy dolgozik,hogy egész héten sokszor nem látom csak hétvégén.Nagyon rossz,mert mindig egyedül vagyok és senki nem szól hozzám.Nem találom a helyemet itthon.

Barátnőm mondta nekem ha az a jobb akkor menjek és költőzek el a páromhoz.Nekem is megfordult már a fejemben és tudja mi van itthon nálunk és neki is rosszul esik,hogy így viselkednek velem.Viszont én mondtam neki így hogy nincs munkám nem akarok odamenni,mert ő meg anyukája ketten laknak és még én ingyenélőnek.Anyukája viszont mondta nyugodtan menjek oda és majd lesz munkám.Párommal még erről nem beszéltünk és nem akarom,hogy én beszéljem rá magam,hogy menjek.Mit tegyek most?


2009. nov. 16. 17:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Miért ilyenek veled a szüleid?
2009. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Költözz a párodhoz és amíg nincs munkád, segíts sokat otthon anyukájának. Vásárolj be helyette,takaríts, segíts a főzésben meg mindenben. Nem leszel ingyenélő,ha mindenből kiveszed a részed. És ha majd lesz munkád,beszállsz a költségvetésbe is.

Nálunk is úgy volt hogy én hoztam fel a páromnak,hogy mi lenne ha összeköltöznénk-aztán kiderült,hogy ő is akarta kérdezni,csak nem merte :) Mondjuk nekem szüleimmel szerencsére minden oké, viszont munkám nekem sincs :S, suliba járok és itthon mindent megcsinálok amit kell (mosás,főzés,takarítás...)

Vágj bele!

2009. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Nagyon sajnálatos a kialakult helyzet, de nem fogalmazódott meg benned, hogy esetleg benned van a hiba?Tényleg nagyon csúnya, ahogy az apád viselkedik veled, de nem hiszem, hogy ne lehetne a helyzeten javítani. Ha hagyod magad az egész életedet meg fogják nyomorítani. Amikor még a mi szüleink éltek, őket nem tanították meg szeretni(tisztelet a kivételnek), általában a szülő-gyerek kapcsolat kimerült abban h a szülő parancsol, a gyerek meg engedelmeskedik. Ez a jelenség már akkor is előjöhet, ha az ember felnőtt és saját életet akar, de nem nagyon engedik otthon… ismerek pár embert, akiknek hasonló volt a helyzete és akiknek erős volt a személyisége, azokat sose tudták irányításuk alá vonni a szülők….azoknál a családoknál, ahol a szülők így állnak hozzá, ott „az erősebb kutya alapít családot elv” érvényesül. Én egyébként szó nélkül lelépnék(mivel lehetőséged is van rá), általában akkor kapnak a szülők észbe, h elvesztették a gyereküket…..
2009. nov. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Én 27 éves vagyok a párom meg 33.Azt nem tudom miért ilyenek velem a szüleim.Ezen már én is sokat gondolkodtam.

Én itthon mindent megcsinálok,erre egy szavuk se lehet.Én nem hiszem,hogy erre rászolgáltam.

Apummal az a helyzet,hogy ő nem volt mindig ilyen csak az utolsó időben lett egyre jobban ilyen.Nem mondom régen se volt vele azért egyszerű,mert soha semmi nem jó neki amit csinálok.Amúgy meg azt éreztette régen,hogy szeret de a többi dolgát nem értem.Anyum meg nem tudom miért lett ilyen ellenséges.

Persze pároméknál segitenék mindenben ez nem is volt kérdés bennem.Egy dolog van amit nem kell főzni.Párom anyukája konyhán dolgozik és hozza az ebédet,mert ott kapnak.

Beszéltünk erről a párommal de hogy mikor megyek ezt nem tudom.

Na és jövőre meg csak lesz munkám.

2009. nov. 20. 21:16
 15/19 anonim ***** válasza:

Sztem a legjobb lenne ha összeköltöznétek egy kis albérletbe.A fönt említett gondok egy csapásra +oldódnának.

Ennyi.

2009. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
De MEGKÉRDEZTED a szüleidet, hogy miért viselkednek így veled? Miért teszenk ekkora különbséget kettőtök között?
2009. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem kérdeztem őket de valahogy nem is akarom.Úgyse mondanának semmit.Tudom,hogy az lenne,hogy ők nem is tesznek különbséget.Amikor tesóm nincs itthon tudnak normálisabban is viselkedni velem.Én már úgy vagyok vele,hogy csinálnak amit akarnak én meg élem az életemet ahogy nekem jó.

Pároméknál elférünk és így felesleges albérletbe menni.Pénzünk úgysincs rá.Én meg nem is akarok albérletbe menni és fizetni azt.Párom az meg pláne nem.Úgyhogy marad az,hogy hozzájuk megyünk.Ők csak ketten vannak az édesanyjával.Sajnos az édesapja nemrég halt meg.

2009. nov. 22. 09:53
 18/19 anonim ***** válasza:

Viszont ha feladod a tisztázást, akkor örökre benned marad ez a tüske (= engem kevésbé szerettek a szüleim).


És mivel az ember szülei nem élnek örökké, érdemes volna egy alkalommal sort keríteni egy mindent tisztázó beszélgetésre. Egy olyanra, ahol nyílt, egyenes kérdéseket teszel fel nekik, és ugyanilyeneket vársz válaszul.


Fogalmazd meg magadban előre ezeket a kérdéseket. Ne legyenek támadóak, és ne legyenek önsajnálattól csöpögőek se. Pusztán egyszerűek, tárgyszerűek, érthetőek.


Ha tutod, hogy hányadán állsz velük, sokkal nyugodtabbá válsz, és javul a kapcsolatod is velük. Még akkor is, ha ők elkenik a válaszaikat! Mert az is válasz. És ebben az esetben láthatod, hogy nem benned van a hiba, nem te vagy az oka annak, hogy ők a másik testvéred felé húznak.

2009. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Remélem sikerül tisztázni a dolgokat.Most az az érdekes,hogy tesóm nincs itthon és nem is lesz több mint egy hétig.Teljesen más minden.Ilyenkor anyummal is tudok jobba beszélgetni.Rossz,hogy ez csak ilyenkor van így.
2009. nov. 23. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!