Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elvagyok keseredve....

Nagyon elvagyok keseredve. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Babám 9-hó,és irtam már hogy nem eszi a tápszert.Ha meglátja a cumisüveget sír,nem eszik.Reggel és este szokott csak azt kapni,más anyuka is járt igy? Mit adjak neki reggelire enni,pépet sem szereti.kérlek segítsetek.nem baj ha nincs meg naponta a 0.5 l tápszer?
2010. márc. 10. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám kifejezetten nem ivott cumisüvegből.

Vettem szilikonos itatót és ízesített tápit (Mildibé 9+ banános) nagyon finom banán íze van, és ez az egy amit elfogad. Esetleg pici kakaót teszek bele.

Ha gondolod próbáld ki, hátha eredményesebb lessz!

2010. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vagy még a sinlakot keverheted főzikhez és gyümikhez!

Ha semmiképp nem fogadja el a baba a tápit.

Egyébként mással is pl: gyümi, zöldséggel is megkapja a baba a (tejben lévő) vitamin és ásványianyagokat!!

2010. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

MIért lenne baj?


Arra nem gondoltál, hogy esetleg nem szereti a tejes dolgokat? Az én kisfiam elég sokáig visszahányta a tápszert és hiába próbáltunk mindig mást egyik sem tetszett neki, aztán három hónapos még nem volt már kapott rendes kaját pépesítve, de éjszaka még tápszert ivott, ami persze mindig visszajött. Aztán 6 hónaposan bekerült bölcsibe ott reggelire kapott tejpépet, de soha nem akarta megenni, így a gondozónőkkel és a védőnővel egyetértésben teljesen elhagytunk mindennemű tápszer és tejpépet és képzeld el azóta sincs semmi baja attól a naptól kezdve, hogy ezeket nem kapta rendesen evett, semmi nem jött vissza neki. És azóta se hajlandó tejet inni, minden más tejterméket megeszik csak a tejet és a tejbegrízt nem hajlandó.

Ha nem eszi a tápszert adj neki feles tejet. Tehát úgy, hogy mondjuk megiszik 2 deci tápszert, akkor 1deci tej 1 deci víz én néha tettem ble egy ici pici vaniliáscukrot, vagy kakaót, de tényleg csak egy icipicit, hogy elvegye a tej ízét. Éheztetni és sírattatni nem érdemes, csak mert a könyv azt írja, hogy... Minden gyerek más és más, és vannak esetek, amikor nagyon el kell térni a könyv betűitől. Ha félsz a kálcium hiánytól, adj neki hetente egyszer kálciumot pezsgőtablettában, vagy lehet kapni rendes ampullás kiszerelésben (bár azt hiszem azt csak orvosi receptre adják már).


Sok sikert és ne feledd te tudod mi a jó a gyerekenk, nem a könyv.

2010. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a problémám, csak annyiban más hogy valamennyit elfogad, de nincs annyi sosem mnt amennyinek lennie kell.

És azért baj,mert a védőnő kiidegel vele,hogy meg kell lennie a mennyiségnem mert ennyi minimum kell a fejlődéséhez.

2010. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tipikus védőnő. Fél olyat mondani, amit nem tud leírtakkal igazolni, nehogy baja legyen. Nem mindig a leírtak a legjobbak. Az én védőnőm egy többgyerekes anyuka nagy tapasztalattal. Mindig elmondja a könyvet, de mindig utáána teszi, hogy ő mit tapasztal és azt is hogy mindig az anyukának kell tudnia, hogy mi a jó a gyereknek, ha többet kíván, mint a normális, akkor többet adj, ha kevesebbet, akkor kevesebbet, ha nem szereti a tápszert, ne adj neki, ha nem szereti a cumisüveget,akkor add oda kanalazva, de ne vegyétek szentírásnak a könyveket, mert az csak egy-két példa alapján ír le valamit, míg a te gyereked lehet, hogy egy 120-dik fajta megoldásra lenne kapható.
2010. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nemcsak a csontjai lesznek gyengébbek, hanem idegrendszeri fejlődéshez és a normális magasság eléréséhez is kellene a tej/tápszer. Még elég kicsi ahhoz, hogy reggelire kellő mennyiségű virslit egyen kenyérrel,lefekvéskor meg simán bekanalazzon egy tàl húst rizzsel. Én próbálkoznék tovább. Vedd meg az izesitett tápikat, ha cumiból nem megy, add csőrös pohárból az etetőszékben ülve. Vannak babaitalok is, ha nem akarsz tehéntejet adni. Puding, joghurt, sajt? Ezeket sem eszi meg? Próbálkozz még! Pl mi a kedvenc gyümije? Banán-tápi turmix? Bele egy kis keksz sűrítésnek? Igy bekanalazhatná, ha cumiból nem megy.
2010. márc. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

9 honaposan mar adhatsz neki turot meg natur joghurtot is amit osszekeverhetsz a kedvenc gyumolcsevel igy biztos izleni fog neki.

Vagy amit elottem is irtak elmentek esetleg egyutt es kivalasztotok egy szep szines csoros poharat es veszel izesitett tapszert vagy megizesited kicsi vanilias cukorral,kakaoval.

De ha szereti a baba kekszet azt is martogathatja tapszerbe.

Sok erot kivanok neked!:)

2010. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!