Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni? El...

Mit lehet ilyenkor tenni? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve élünk együtt, tegnap este folyamán megvert, fojtogatott. Nem tudok menni sehova, mert senkim és semmim sincs, de nem szeretnék egyszer meghalni.

Mit lehet ilyenkor tenni? Nem mernék rá rendőst hívni, mert egyrészt nem csinálnak semmit, míg vér nem folyik, másrészt meg úgy is én húznám a rövidebbet...

Szégyellem ami történik, senkinek nem mondtam el. Nem merem.


2011. febr. 13. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Már pedig el kell menned! A legkomolyabban mondom! Ez CSAK ROSSZABB LESZ!!

Szüleidhez nem mehetsz? Barátok? Valami átmeneti megoldást találnod kell és eszedbe ne jusson megmondani neki, hogy hol vagy, mert az ilyen agresszív állatok bosszúállóak!

2011. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem, akkor nélküle nem boldogulnál anyagilag, erre gondolsz. Sajnos nincs más lehetőség, el kell kezdened felépíteni az életedet úgy, hogy egyedül is boldogulj majd. Kezdj el új állást keresni, esetleg iskolát nézni és félretenni, hogy a következő ilyen esetnél ha úgy alakul, legyen választásod. Nem mondom, hogy hagyd el a párod, de ne engedd, hogy ilyen helyzetben legyél, kiszolgáltatottan.
2011. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Senkim nincs. Anyámmal nem tartom a kapcsolatot, apámmal sem nagyon. Ráadásul pénzük sincs, nem akarok a nyakukra menni. Anyám meg azt is elveszi tőlem, ami nekem van. Havi 60 000-et kapok, látássérültként le vagyok százalékolva, másfél éve keresek munkát, sehova sem kellek.
2011. febr. 13. 22:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan,hogy Nők a nőkért együtt az erőszak ellen,és van már olyan alapítvány is a csökkent képességűeknek keres munkát,akár átképzést is biztosít.Valamelyik nap volt pont a TV-ben.Igaz te nem vagy olyan durván testi fogyatékos mint akikről szó volt,de ha már úgyis van neted nézz utána.
2011. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
figyelj csak: bármilyen megoldás jobb a mostaninál. Így akármilyen lehetőséget ragadj meg, és lépj le. Nyilván látszólag most ez lehetetlen, de csak ez járjon a fejedbe. Vademberrel ne legyél együtt semennyit.
2011. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. febr. 13. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:

hát egyrészt ne add haza a pénzt, ha anyád szeret megérti..ha nem szeret, neked miért kellene fizetned neki?

másrész,( nem tudom hogy van-e ilyen itt magyarországon is, esetleg NANE) de ha jól tudom vannak ilyen átmeneti szállások "menekült" nőknek, anyáknak, stb..próbálj egy ilyen helyre menni, de jól válogasd meg, nehogy valaki olyanhoz menj aki szintén csak kihasznál, mert úgy még roszabb is lehet a helyzeted...

jah..és nem utolsó sorban..."néma gyereknek.." próbáltad már megbeszélni a pároddal? tudom hogy a verésre nincs mentség, de ha nem tudsz elmenni, akor a beszélgetés esetleg segíthet...

jah és mégegyszer: ne add haza a pénzt!..tedd el és költözz..

ha a szüleid nem megértők, és nem tudják mi a helyzet nekik se mondd el hova mész...mert az is lehet hogy a párod meggyőzi őket az igazáról és ők meg elmondják neki..

2011. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, nem vagy tisztában azzal, amilyen helyzetbe csöppentél. A "párod" megvert, fojtogatott. Te nem teszel semmit, így ő ezt annyiszor és olyan időpontokban fogja megismételni, ahogyan neki tetszik. Ha csak a hév ragadta volna el, akkor megúszod egy pofonnal, de amit ő csinált, az düh volt, amit vagy irántad, vagy valami más iránt érez, de rajtad vezette le, mert téged a tulajdonának tekint. Igazából az is vagy, ha életképtelennek érzed magad nélküle. Tőle függsz, és ő kihasználja ezt. Nem fogja abbahagyni, csak amikor már hullazsákban visznek ki a házból, már bocs.. Én is jártam olyan pasival, aki 3 év után csak úgy megkattant, és elkezdett ütni engem. Én is úgy éreztem, nincs hova mennem, de 4-5 alkalom után már komolyan veszélyben éreztem az életemet, és kénytelen voltam megfutamodni. Bármi jobb, mint a mostani helyzet. Keress egy szobát valahol, és béreld ki. Bármilyen körülmények közé mégy, csak jobb lehet! Ha a havi 60-ból csak a lakásra és az ételre futja, akkor már megmaradsz a lábadon! Mellette elkezdhetsz keresgélni egyéb lehetőségeket, jobb állást, esetleg átképzést.. DE a legjobb lenne, ha hazaköltöznél, még akkor is, ha elszedik a pénzed. Ők csak a pénzedet veszik el.. Valahogy biztosan helyre tudod rázni magad!

Tudom milyen, mikor az ember szégyelli elmondani azt, ami vele történt. Egyrészt azért, mert rosszul mérted fel a helyzetet, és félreismerted a párodat, másrészt pedig amiért hagytad, hogy ez megtörténjen veled. De igazából azt kell szégyellned, ha továbbra is elviseled ezt a helyeztet. Nem a te hibád, ami történt! Bátran mondd el azoknak, akikre számíthatsz, hátha tudnak valamiben segíteni! Ne tartsd magadban!! Ne védd azt az embert, aki ezt teszi veled!

2011. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Holnap reggel első dolgod legyen orvoshoz menni és látleletet készíttetni.

Menekülj.

[link]

2011. febr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!