Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » İszlám vallású család...

İszlám vallású család elfogad "hitetlen" feleséget? Vagy ilyen esetben a családfö kitagadja az "eltévedt fiút"?

Figyelt kérdés
Szituàciò: török fiatalember megismerkedik egy magyar fiatal hölgyel bumm egymàsba szeretnek boldok minden tökèletes. Kivève h lassan itt az idö bemutatni a lánykàt a hit hü szülöknek. Van rà esèly h a lànyt elfogadjàk?
2013. nov. 3. 21:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
76%

Vannak török barátaim, köztük olyan fiú is, aki magyar lányt vett el. Gyerekük is született. A lány felvette a vallást, komolyan is gondolja, és voltak már kint Isztambulban is, a fiú családjánál. Boldogok.


Ismerek szíriai arabot is, neki is magyar felesége van, igaz, hogy ô már valószínûleg nem fog hazamenni többé... :(


Általában az a tapasztalat, hogy igen, többnyire szórakoznak a magyar lányokkal, házasodni viszont hazamennek. Vannak azonban kivételek, ilyenkor viszont mindennek klappolnia kell. Elsöprô szerelem, olyan lány, aki képes, aki maga is AKAR muszlim életet élni, olyan fiú, aki elfogadja, hogy a lánynak esetleg nem ô volt az elsô férfi az életében, és olyan család, aki befogadó.

Keveseknek sikerül. Tudnék még mesélni, de minden helyzet más. Hosszú távon valóban nehéz európai észjárással, túlemancipált értékrendben felnôve muszlim feleségként élni.

A magam példájából kiindulva, én rájöttem (hosszú évek alatt), hogy inkább vagyok számukra teljes értékû barát, semmint állandóan magam ellen harcoló, állandóan bizonyításra kényszerült, fél-értékû feleség legyek... pedig voltam szerelmes. (Nem török volt, de muszlim.) Mégis tudtuk, hogy nem mûködne, hiába szerettük egymást.

Barátként viszont remekül funkcionáltunk! :)

Ettôl függetlenül kívánom, hogy megtaláld a boldogságod, kérdezô.

2013. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. nov. 3. 23:47
 13/34 anonim ***** válasza:
73%

#7 vagyok

Az lemaradt, hogy nyilván vannak ellenpéldák. Vannak olyan vegyespárok, ahol jól megvannak a házastársak. Nem azt mondom, hogy ez kizárt és lehetetlen, hanem azt, hogy nagyon nagy arányban nem ez a jellemző.


Kedves #8 az anyukám magyar, és még az apukám megismerése előtt vette fel az iszlámot. Mivel akkoriban nem voltak hazai muszlim közösségek, így To.-ba ment egy vallástudományi iskolába tanulni. Itt ismerkedett meg apuval. Én már muszlimnak születtem. :)


Egyébként annak nagyon örülök, hogy (eddig) senki nem csadoros terroristázott le. Nagyon ritkán árulom el itt a vallásomat, mert nagyon sok az előítélet.


Szép hétfőt mindenkinek! :)

2013. nov. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
56%
Jahhh és még valami: az ausuztriai, németországi törökök, főleg a 2. 3. generációsak már nagyon eorópai mentalitásúak, és alig tartják a vallást. Őket nem veszem egy kalap alá az itteni törökökkel.
2013. nov. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

magyar nő vagyok, szunnita iszlám hitű, külföldi a férjem, aki valóban lelkiismeretesen gyakorolja a vallását.

Törvényes házasságban élünk, nem kellett felvennem a hitét, nem kell csadorban járnom, normális házas európai nő életét élem, más nőkhöz hasonlóan háztartást vezetek, neveljük a közös kisfiunkat és még felelősségteljes munkám is van (középvezető vagyok banki területen).

Az természetes, hogy tiszteljük egymás szokásait, vallási értékeit és természetesen én is hiszek Istenben- de NEM elvárás, hogy muszlimnak kellett lennem.


A férjem tisztel, megbecsül csakúgy, mint más nőket a férjük egy normális, szeretetetn és tiszteleten alapuló házasságban.

Én pedig tisztelem a hagyományait, a vallását és a mindennapi együttélés apró dolgaiban is figyelünk egymásra. (pl. ramadan alatt figyelek arra, hogy a vacsora, amit ő is tud velünk fogyasztani friss és tápláló legyen, ha kicsit később is van, de megvárom a vacsorával- vagy amikor imádkozik, akkor nem kezdek porszívózni :)), megtanultam azokat az ételeket is elkészíteni, amiket ő szeret vagy bizonyos alkalmakkor szívesen fogyaszt, nem cirkuszolok, amikor éjszaka egy évben párszor fent marad és számára fontos dolgokat olvas- másnap nem rágom a fülét, hogy feltétlenül karnist fúrjon vagy intézze a havi bevásárlást stb.- apróságok, de sokat jelent.


Szerintem az nagyon fontos, hogy te magad is ISMERD a vallásának előírásait, szokásait- ez nem jelenti azt, hogy fel is kell venned a hitét, de neked is támpontot ad, ha tudod, ismered, miért csinál valamit úgy, ahogy.

Fontos, hogy ti egymás között meg tudjatok egyezni előre és mielőtt bemutat a szüleinek, besdzélgessetek arról, hogy milyenek a szülők, mit várnak el, hogyan illik viselkedni. Ha segít neked, kiáll melletted, akkor van esély az elfogadásra.


A szerelmen túl: mennyire ismered pl. a nyelvét, a nemzeti kultúráját, az iszlám előírásait általában? Ha fontos neked, igazán szereted, akkor TANULJ, járj utána.

Esetleg beszélgess olyan nőkkel, aki hasonló férjet választottak.


Mennyire van vagy lesz önálló életetek? Sokkal nehezebb helyzetben leszel, ha nem együtt, külön költözve kezditek el a közös életeteket, hanem arra kényszerülsz, hogy az anyósékhoz költözz (szerintem ez egyébként is egy problémás helyzet).

Ugye van munkád, jövedelmed vagy megtakarításod? Ugye bármilyen körülmények között képes vagy magad eltartani és nem leszel kiszolgáltatott a kapcsolatban?

Ugye a leendő férjed büszke a menyasszonyára (rád) az elért eredményeid (legyen az tanulás, munka stb.) miatt és nem azon igyekszik, hogy majd x gyermeket szülsz és majd ő eltart? Ugye neked sincsenek ilyen ambícióid?


Mi a házasságunk előtt elmentünk egy imámhoz, akit ő jól ismert. Nekem voltak kérdéseim, amikre választ kaptam. Sokat segített nekem az a beszélgetés- lehet, hogy neked is jó ötlet lenne (olyan ez kb. mintha a házasság előtt a paphoz mennél el és beszélgetnél vele arról, hogy milyen a házasság, milyen a vallásos élet stb.)


Sokan biztosan elítélik, de mi házassági szerződést is kötöttünk a magyar jogrend szerint (itt élünk), amiben a vagyontárgyak mellett számos olyan (köztük vallási) kérdésekben is megegyeztünk, amik mindkettőnknek fontosak voltak (pl. a kisfiunk vallási nevelése, esetleges válás során hogyan járunk el stb.). Ez mindkettőnknek biztonságot ad és fekete-fehér útmutató a rokonok-ismerősök számára is.


Vallástól függetlenül szerintem a bemutatkozás során érdemes szerényen, visszafogott ruházatban menni a szülőkhöz, kedveskedni valamilyen apróbb ajándékkal- a párod sokat tud neked ebben segíteni.

Legyél önmagad, nem vagy köteles behódolni és olyan szokásokat megtartani, amik nem állnak közel hozzád. Ha a szerelmed mégis erre kényszerítene, akkor merj nemet mondani, érvelni. Az elfogadás és a megértés legyen kölcsönös és működhet a dolog, de ne kényszerítsetek egymásra semmit.


Minden jót.

2013. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
...előző vagyok. Lehet, hogy az első mondat kicsit félreérthető. A férjem szunnita, én nem vagyok iszlám hitű.
2013. nov. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Kedves magyar-török lány!

Törökországban élsz? Akkor hogy tudsz ennyire helyesen írni magyarul? :)

Lehet, hogy buta kérdés, de vannak félvér rokonaim, és ők még beszélni sem tudnak rendesen magyarul (pedig a szülők a saját anyanyelvükön beszélnek hozzájuk mindig), nem hogy írni..

2013. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket kedves 15-ös. A zàrt ruha az amùgy is a fejembe volt. Az ajàndèk pedig remek ötlet. Annyira izgulok hogy magamtòl eszembe se jutott volna. :) Esetleg tippeket tudnàtok adni ,hogy mi lenne illö?
2013. nov. 4. 18:51
 19/34 anonim ***** válasza:
19%

Azt mondja a kozmondas ahol ket vallas egy parnan ott az ordog alszik az agyban.Aki okos erti.

Ha egy kereszteny elhagya hitet szegyelje magat.

Egy ferfi miatt hitet istent valtani??? Soha

2013. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Nem hit vàltàs a tèma , de mindegy. :) azért köszönöm. Most ,hogy tudom ,hogy az ördög is itt alszik velünk nyugottab lesz az èjszakàm. O_o
2013. nov. 4. 22:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!