Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » İszlám vallású család...

İszlám vallású család elfogad "hitetlen" feleséget? Vagy ilyen esetben a családfö kitagadja az "eltévedt fiút"?

Figyelt kérdés
Szituàciò: török fiatalember megismerkedik egy magyar fiatal hölgyel bumm egymàsba szeretnek boldok minden tökèletes. Kivève h lassan itt az idö bemutatni a lánykàt a hit hü szülöknek. Van rà esèly h a lànyt elfogadjàk?
2013. nov. 3. 21:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a fiatalembertõl kellene megkérdezni, hogyan állnak ilyesmihez a szülõk.

En ismerek ilyen házaspárokat, ahol a szülõk nem foglalkoztak azzal, hogy a fiuk kit választ.

2013. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Van.Csak át kell térnie az iszlám hitre...Amit én speciel nem vállalnék be...
2013. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
77%
te vagy ilyen helyzetben?
2013. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Addig lesz minden tökéletes amíg nem mész hozzá...
2013. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%

Magyar-török lány vagyok. Lehet, hogy veled leveleztem a témában, de ha nem, akkor bemásolom a válaszaimat (egyes részeit):


Sajnos a nyugat elég nagy hatással van a törökökre (nyugati filmek, internet, divat, stb.) és sok lány megbolondul. :) Ők is olyanok akarnak lenni, de hála Istennek ez csak egy pár éves fellángolás. Utána, ahogy idősödnek visszafordulnak az iszlámhoz.

A törökök egyébként hívők, még akkor is, ha nem tartják be az előírásokat. A török fiúk meg főleg nagyon ragaszkodnak ahhoz, hogy a leendő feleségük vallásos, szemérmes, erkölcsös lány legyen. Persze van olyan fiú is, aki fiatalon nem tartja be az iszlám előírásait, és ezek előszeretettel kezdenek ki európai lányokkal, mert "velük bármit lehet". Ezeket a lányokat kihasználják, de nem tartják őket sokra. Csak amolyan használati cikk. De sajnos sok lány bedől nekik, mert udvarolni nagyon tudnak. Csak az tűnik fel a lányoknak, hogy ezek a fiúk soha nem mutatják be a szüleiknek, családjuknak a lányt. Nyilván szégyellik őket. Aztán pár év múlva elvesznek egy olyan lányt aki vallásos, és értékes a fiú számára, és boldog házasságban élnek.


Persze a török fiúk 90%-a vallásos, és nem ilyen, amit fentebb írtam. De a magyar lányok csak a maradék 10%-kal találkoznak, mert ők járnak külföldre és ők csajozgatnak. A jobbik 90% To.-ban marad és mecsetbe jár.


Igen, emberekből vagyunk, és attól, hogy valaki házas, még jöhet kísértés. Hiszen minden férj találkozik a mindennapok során más nőkkel, és minden feleség is találkozik más férfiakkal. Viszont a törkök nagyon hűségesek. Nég az is, aki kevésbé vallásos, és látszólag esetleg flörtöl. Itt nagyon ritka a válás, és nagyon nyomós ok kell hozzá. Olyat még nem hallottam, hogy valaki azért vált volna el, mert jött egy másik. De ha még lenne is ilyen, egy török férfi biztos nem hagyná el a feleségét, egy nem-muszlimért. Itt az emberek egyébként nagyon családközpontúak, és a családok nagyon összetartanak, és nagyon szorosra zárnak.


De talán jobb a lánynak is (talán a barátnődről van szó, nem tudom :)) ha nem kezd muszlimmal. (Akár török, akár arab.) Tudod, ez nem csupán "külföld". Ez egy másik világ. Ide vagy törökként vagy muszlimként beleszületik az ember. Megszokni, megtanulni nem lehet. A törökök nem is igazán fogadják be az "idegeneket". Van több magyar lány ismerősöm is, akik ideházasodtak. Kettő már hazament, egy pedig válni készül éppen. Pedig nagyon szerelmesek, csak ez itt nem elég. Ez nem csak nyelvi, vagy vallási kérdés, tudod. Mindegyik azzal jött ki ide, hogy "mi elfogadjuk és tiszteletben tartjuk a másik vallását, szokásiat, és nem erőltetjük a sajátunként a másikra". És mégsem működött.


Van egy olyan mondás, hogy suba subával, guba gubával. És ez így van. Én is voltam már szerelmes magyar fiúba, de tudtam, hogy hosszú távon nem lenne jövőnk. Csak hát mikor az ember szerelmes... :) Akkor nehéz az eszünkre hallgatni. Ezt is megértem.

2013. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%

[link]


"A menyasszony számára követelmény, hogy tiszta életű muszlim, keresztény vagy zsidó legyen."


Nem kell áttérni.

2013. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
75%

#5 vagyok

Kedves #6

Az iszlám szerint megengedett a muszlim férjnek a nem muszlim, de HÍVŐ feleség.

Azonban van egy olyan dolog is, hogy tradíció. A mi családunkban már abból is botrány volt, hogy az egyik családtagom kevésbé vallásos muszlim lányt vett el.


Hogy miért? Mert a férj dolgozik egész nap, és a feleség van otthon, ő neveli a gyerekeket. A gyerekek az apjuk után kapják a vallásukat. A feleség hogyan tudná iszlám szellemben nevelni őket? Semmit nem tudna nekik tanítani, de legfőképpen példát nem tudna nekik mutatni.


Egy muszlim férj nem akar olyan feleséget, akinek nem ugyanaz az értékrendje, világnézete. ennek pedig alapja a vallás, mert a muszlimok értékrendjét és világnézetét az iszlám határozza meg.


Nálunk (és az ismeretségi körömben9 tuti kitagadással járna egy ilyen döntés egy fiú részéről.


Pontozzatok le, kössetek belém, de nálunk ez a tradíció, ez a kultúra, ez a vallás. Ezt tiszteletben kell tartani, akkor is ha nem tetszik. Én is tiszteletben tartom a nyugati életvitelt, noha távol áll tőlem.

2013. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 7-es,

te akkor félig magyar vagy, mégsem vetették meg a magyar szülődet (nem tudom hogy apukád, vagy anyukád, azért írom így) a török családtagok, akik születésüktől gyakorolják az iszlámot?

Te is az iszlám szerint élsz vagy választhattál vallást (ha Magyarországon vagytok)?

Bocsi a kérdésekért, de annyira értelmesen és normálisan írsz az életetekről hogy biztosan eloszlatsz pár előítéletet az emberekben :)

2013. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%

Egy barátnőm kb 7 éve házas egy török sráccal, akivel egy törökországi nyaraláson ismerkedett meg. Boldogok, a srác muszlim, a lány meg református, de ebből még nem volt gond. A gyerekeik egyébként muszlimok, de ez sem okozott surlódást, csak a magyar nagyi mondja azóta is, hogy meg kellene keresztelni már a gyerekeket. Viszont a török része a családnak imádja a kis magyar menyüket, főleg mióta gyerek van, de előtte is mindig szívesen látták kint. Megjegyzem a török szülők szegény és nem éppen tanult emberek.


Szerintem nagyon az adott családtól függ. Talán az a szerelmes török fiú érdeklődjön a szüleinél, aztán mutassa be otthon a barátnőjét. Nem biztos hogy baj lesz.

2013. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a vàlaszokat!!! İgen èn volnèk a szòban forgò leànyzó. Bècsben ismerkedtünk meg.Mind a ketten itt èlünk. A kedvesem csalàdja is. Èdesapjával talalkoztam egyszer nagyon kedvesnek és baràtsàgosnak talàltam, de akkor mèg nem voltunk eggyütt.ismerem mind a 2 fivèrèt. A bàtya kedvel engem az öccse nem igazàn...ök tudjàk hogy eggyütt vagyunk. A szülei viszont csa sejteni vèlik.
2013. nov. 3. 22:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!