Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha válásra kerül a sor, akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Béni50 kérdése:

Ha válásra kerül a sor, akkor mi történik a hitellel az feles? Valamint az örökségem és az ide fordítót pénzemmel?

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem, hogy 13-éve élek a feleségemmel eböl 11-év házasság, 2000-ben költöztünk az apósom egyik házába,az esküvő után a házat belűről felújítottuk mondván úgyis a miénk lesz azután a külső színezés udvar meg a telken levő kis házat is tehát ebe fektettük a pénzünket.valamint az apám után kapót örökségemet. Van egy autó hitelem + személyi kölcsönöm ez az én nevemen van ugyanis a feleségemnek sosem volt fix biztos munkája,így csak az én nevemre tudtuk felvenni.Mostanában a viszonyunk megromlott. Ha válásra kerül a sor, akkor mi történik a hitellel az feles? valamint az örökségem és az ide fordítót pénzemmel? Segítségeteket köszönöm.
2013. febr. 23. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Első körben az van, ahogyan Ti megegyeztek.

Úgy néz ki, hogy nem tudtok megegyezni?

Mert csak akkor számít, hogy mi van a törvényben.

Akkor jön még az, amire szerződtetek.

Van házassági szerződésetek?


Olvasd el a Ptk ide vonatkozó részét a neten!

Azon túl meg ügyvéd.

2013. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Házasság alatt minden pénz közös vagyon. Így a hitel is közös és a lakás felújítására költött pénz fele jár minimum. Ha tudod, bizonyítani, hogy örökséget költötted rá, akkor az is visszajár, mivel házasság alatt az örökség az egyetlen kitétel ami soha nem lesz közös.
2013. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem feleződik a hitel, az a tiéd, a te neveden van. Legfeljebb akkor lenne érdekelt a feleséged, ha ő a kezes, illetve, nem tudom, mi lett fedezetnek felajánlva.

A lakás is, attól függ, hogy kinek a nevén van. Hiába adok 5millió forintot az anyósomnak, hogy felújítsa a lakását, attól az még egyáltalán nem lenne az enyém. Ha meghalna, sem szállhatnék síkra azért, hogy nekem ítéljék, attól függetlenül, hogy elméletben beleöltem egy vagyont.

Ha normális a feleséged, meg tudsz vele egyezni.

2013. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudnátok megegyezni, akkor is inkább mediátorhoz menjetek, mint bíróságra, sokkal jobban jártok anyagilag, idegileg és érzelmileg is.
2013. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó hülyeséget írsz nem az autó hitel közös teljesen mindegy kinek a nevén van, házasságban vagyon közösség van, így teljesen mindegy kinek a nevén van. A másik ha számlahitel akkor az tényleg csak a te hiteled, de ha nem akkor az is közös.
2013. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
számlahitel is közös főleg mivel gondolom az is közös dolgokra ment el....
2013. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!