Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jár nekem az örökségem értéke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jár nekem az örökségem értéke válásnál?

Figyelt kérdés

Házassági szerződésünk van ami szerint minden őt illet. Kivéve ha én ajándékozás vagy öröklés útján jutok hozzá valamihez.

Örököltem a nagyszüleim után egy házat. Ezt eladtam és a pénzt oda adtam neki, hogy fektesse be. Erről van megbízási szerződés. Ez akkor 8 millió forint volt. Ő azóta ebből csinált 15-öt.

Most, hogy válunk mondtam neki, hogy fizesse ki ezt a 15 milliót. Erre azt mondja, hogy elbukta az egészet, nem ad egy vasat se. Tudom, hogy nem bukta csak nem akarja ideadni.


Ilyen esetben mi van?


2013. febr. 10. 20:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
8at kovetelhetsz, hacsak nem ingatlanbefektetési volt, mert akkor az érték növekedést is.
2013. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
3%

Érdekes a logikád.

Adsz 8 milliót másnak (most mindegy hogy az a feleség) és követelsz 15-öt.

Miért nem Te fektetted be? Ha igaz a 15, akkor ő dolgozott meg érte nem? Persze a Te 8 millióddal kezdve.

Ez mind csak egy logikai eszmefuttatás..

Ami számít: mi van a papíron, amivel odaadtad a pénzt, milyen arányú nyereség esetén mennyi illet Téged.

És ami ismét számít: állításodból mi bizonyítható bíróság előtt feketén-fehéren.

2013. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Van valami ingatlanos dolog. Csak én annyira nem értek hozzá:(


Úgy van, hogy a pénz 50%-ával tőzsdézett. 25%-át befektetési aranyba rakta. 12,5%-át ingatlan alapokba a maradék 12,5%-át meg pénzpiaci alapokba.

Azt se nagyon tudom ezek mik:(

2013. febr. 10. 20:29
 4/29 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudod mik, de a pénz az kéne.... no comment....


Lényeg! Az örökség csak a tiéd, ennyit követelhetsz vissza.

2013. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
25%

Mennyi hülye van itt:))


Ha nem volt tőkevédett a portfólió akkor bukta.


Akkor járna neked automatikusan az öröklés utáni vagyon, ha az készpénzben vagy ingo/ingatlanban lenne. Így, hogy megbízási szerződéssel odaadtad neki, hogy fektesse be olyan mintha elköltötted volna sok ezer gombóc fagyira.

Ő tudja igazolni azt, hogy TE azt a pénz már elköltötted! Így nincs mit odaadni!

2013. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
17%

Na mégegyszer!!

"Erről van megbízási szerződés."

Mi van a szerződésben és ebből mi (hozadék) bizonyítható feketén-fehéren???

Ez számít, semmi más!

2013. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Én veled nem tárgyalok!


"Adsz 8 milliót másnak (most mindegy hogy az a feleség) és követelsz 15-öt.

Miért nem Te fektetted be? Ha igaz a 15, akkor ő dolgozott meg érte nem? Persze a Te 8 millióddal kezdve."


Ha ennyit ad ki a logikád nincs értelme veled miről beszélgetni! Egy cseppel sem lehetsz nálam kompetensebb! Sőt...!

2013. febr. 10. 21:31
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

Annak lehet igaza, aki szerint semmit sem kapsz.

Bár nem tudom mi állt a szerződésben, de ha igényelhetsz is valamennyit, az nem 15, hanem 8.

2013. febr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
17%

Szerencsére nem vagyok kompetensebb..

"Én veled nem tárgyalok! "

Nem is velem kell.

Akkor halkan csöndesem elmondom Neked.

Ha bárkinek követelése van egy másikon, aki ezt vitatja, akkor csak a bíróságon szerezheti vissza a pénzét.

Ehhez a bíróságon igazolni kell mennyit, milyen céllal, milyen feltételekkel adott.

Ez az első lépés.

A második: az szerződésben benne kell lennie, hogy a hozadék vagy veszteség esetén kinek mi jár...

Ha fentiek közül bármelyik is hiányzik, amelyik számodra pénzed visszakapását (szerzését) biztosítja, akkor nem tudom látsz-e belőle valamit.

Ha a bíróság javadra ítél és a másiknak nincs pénze visszafizetni, akkor egy másik bírósági ügy keretében indíthatsz erre irányuló behajtást.

2013. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

Miért mondjátok, hogy a férj dolgozott meg érte, ezért a kérdezőt nem illeti meg a 15 M? Ha bróker fekteti be, akkor meg azé a haszon, mert ő dolgozott meg érte?


Gondolom a bíróság előtt bizonyítania kell, mit mibe fektetett, azzal most mi van. De hogy mennyi illet téged, arra szerintem csak egy ügyvéd tudna válaszolni.

2013. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!