Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jár nekem az örökségem értéke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jár nekem az örökségem értéke válásnál?

Figyelt kérdés

Házassági szerződésünk van ami szerint minden őt illet. Kivéve ha én ajándékozás vagy öröklés útján jutok hozzá valamihez.

Örököltem a nagyszüleim után egy házat. Ezt eladtam és a pénzt oda adtam neki, hogy fektesse be. Erről van megbízási szerződés. Ez akkor 8 millió forint volt. Ő azóta ebből csinált 15-öt.

Most, hogy válunk mondtam neki, hogy fizesse ki ezt a 15 milliót. Erre azt mondja, hogy elbukta az egészet, nem ad egy vasat se. Tudom, hogy nem bukta csak nem akarja ideadni.


Ilyen esetben mi van?


2013. febr. 10. 20:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
16%
Az előzőhöz: még azt is igazolnod kell, hogy volt hozadék és mennyi. Mert ez lenne követelésed alapja. Tudod igazolni?
2013. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
74%
Azért ezt egy ügyes ügyvéd simán megvédi. Eleve milyen szerződés az hogy a házasság alatt szerzett összes javak csak az egyik fél tulajdona. Szerintem már ez is támadható. Pláne akkor ha az egyik kivétel szerint jóhiszeműen beviszel egy csomó értéket, közösen vállaljátok a kockázatot, és téged semmi sem illet ezután. Ez a szerződés kicsit olyan rabszolgatartós. Vegyél egy jó ügyvédet és gyaluld le!
2013. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
12%

"Szerintem már ez is támadható. "

Az életközösség alatt szerzett javak valóban közösek, együtt dolgoztak meg érte, de az örökléssel szerzett vagyon nem az, nem közösen dolgoztak meg érte, azt csak az egyik "kapta"...

2013. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
32%

Nem látjátok miért hülyeség a 15 millió.


Hitelt veszel fel a banktól. Veszel belőle egy házat. Visszafizeted a hitelt, ami tegyük fel 5 millió.

10 millió forint értékű lesz a házad 2 év múlva.

A bank jön a fennmaradó 5 millióért?


Ő azt odaadta neki, ha kölcsön vagy hitelbe adta volna, akkor sem járna több.

2013. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

A szerződésben az van, hogy a profit 100%-a az enyém.


Azért adtam oda neki mert bróker cége van! Ő egy pénzügyi szakember, ezzel foglalkozik!!!


A házassági szerződés meg azért olyan amilyen mert óriási volt az egzisztencia beli különbség.

Mikor összeházasodtunk a vagyona 1,7 milliárd forint körül volt. Nekem meg 3 táska ruha.

A továbbiakban pedig a későbbi jövedelmünk is hasonló különbséget mutatott.

2013. febr. 10. 21:59
 16/29 anonim ***** válasza:
32%

Ha tudja papirokkal igazolni h elbukta a pénzt,akkor valóban nem kapsz semmit.

Viszont ha semilyen papirt nem tud felmutatni akkor minimum a 8 milliódat vissza kell kapnod.

ha van róla bármi papir h nyereség akkor megkapsz mindent. De keress fel ügyvédet és javaslom egy másik brokert aki átnézi a befektetéseid nem fog átverni a férjed

2013. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de a házassági szerződésbe azt viszitek bele, hogy a házasság előtti vagyonotok miből áll. A házasság alatt megszerzettet nem birtokolhatja csak az egyik fél. Azaz váláskor, mindenki "kiveheti" a kezdetkor betett vagyonát, és a többi közös. A teher is, a vagyon is. Nem vagyok ügyvéd, de a Te 8 milliódat amikor bevitted, az már eleve 4-4 lett, amikor ő csinált belőle 15-t, az 7,5-7,5 lett. De bármelyikőtök munkájából származó jövedelem feleződik. Ha Te csak otthon ültél, akkor is az ő munkájának a hasznának a fele a tiéd. Mivel gondolom ezt ő is tudja, már rég titkos számlákon csücsül a vagyon. Ügyvéd, magánnyomozó.
2013. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
32%

Én ugy tudom h az örökség az sosem feleződik.

ha pl vesznek egy 10 milliós házat,és annak a 8 milliós örökség az alapja,a többi mondjuk hitel. Akkor a feleségé a 8 millió,meg a felvett hitel fele.

2013. febr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
61%

Istenem!

Minek okoskodnak azok akiknek halvány lövésük sincs a dolgokról? Minek?


A házassági szerződésben bármiről lehet rendelkezni! A házasság utáni vagyonról is! Bármiről!


"Ha tudja papirokkal igazolni h elbukta a pénzt,akkor valóban nem kapsz semmit.

Viszont ha semilyen papirt nem tud felmutatni akkor minimum a 8 milliódat vissza kell kapnod."


Ez meg megint milyen hülyeség?

A 8 millió is attól függ, hogy tőkevédett-e a portfólió!


Mellesleg ez az egész nincs összefüggésben a válással! Ez üzleti jog!


Kérdező írj privátot segítek!

2013. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%
Irj a jogiforum.hu-ra... Ott ügyvéd válaszol,hátha tudnak segíteni ott neked vagy tanácsot adni h kihez fordulj
2013. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!