Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jár nekem az örökségem értéke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jár nekem az örökségem értéke válásnál?

Figyelt kérdés

Házassági szerződésünk van ami szerint minden őt illet. Kivéve ha én ajándékozás vagy öröklés útján jutok hozzá valamihez.

Örököltem a nagyszüleim után egy házat. Ezt eladtam és a pénzt oda adtam neki, hogy fektesse be. Erről van megbízási szerződés. Ez akkor 8 millió forint volt. Ő azóta ebből csinált 15-öt.

Most, hogy válunk mondtam neki, hogy fizesse ki ezt a 15 milliót. Erre azt mondja, hogy elbukta az egészet, nem ad egy vasat se. Tudom, hogy nem bukta csak nem akarja ideadni.


Ilyen esetben mi van?


2013. febr. 10. 20:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
16%
Tényleg nemtudok semmit az üzleti jogról... de minden azon múlik h i milyen papirt tud felmutatni,nem? Csak laikus tanácsot adtam
2013. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
16%
Ha csak papírokat kéne felmutatni, nem kellenének ügyvédek. Mindenki beadná a papírját, a bíró meg döntene. Azért ez nem ilyen egyszerű.
2013. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
30%

1, Amikor eladta a kérdező a házat és kapott érte 8 millió forintot ő akkor azzal úgy rendelkezett, hogy befekteti! Most az speciel ebből a szempontból lényegtelen, hogy a férjén keresztül! Ő rendelkezett vele az ő "tulajdonában" van! Tehát nincs mit neki odaadni mert már az ő rendelkezése alatt van! Értitek?

Eddig tartott a család jog, polgári jog, stb.


2, A férj nyilván a cégén keresztül befektette a pénz. Amennyiben a cégnek (nem a férjnek!) az a hivatalos állásfoglalása, hogy elbukták a pénzt akkor ez van sajnos. A befektetések kockázatot tartalmaznak ezt az ügyfeleknek vállalniuk kell! Ez benne van a pakliban!

A 8 millió pedig abban az esetben jár vissza ha a cég garanciát vállalt a tőkére!

Persze a cég döntése támadható, peres úton!

Ez pedig az üzleti jog része.


Ez van! Ha lepontoztok, ha nem, akkor is!

2013. febr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
38%

Én a szerződésről írnék annyit, hogy simán lehet érvénytelen, semmisség miatt!!!

Nálunk nem angolszász jog van (lásd US), ennyire egyoldalú szerződést a magyar jog nem fogad el!

2013. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

Azt értsd meg te szerencsétlen hogy a házasságban már nincs enyém tiéd, hanem közös 8 millióról van szó. Kizárólag házasság előtt van külön tulajdon, amihez csak az ajándék ill. örökölt vagyon jön. Innentől kezdve a befektetés is közös és az abból származó jövedelem is. (hiába jössz itt tőkegaranciával, teljesen más tészta)


És mint itt előttem is irják, ez az egyoldalú szerződés igencsak támadható.

2013. febr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

25-ös!

[link]

2013. febr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
54%

A drága kérdező meg nem szólalna arról, mi van a szerzésben, vagy abban, ami a "kölcsön"adással kapcsolatos.

Pedig az egy kulcsdokumentum.

Mi itt csak találgatunk, "összehordunk" mindent, hátha valamelyik beletrafál az igazságba....

Maradjunk tán annyiban, nemigen van értelme már "megszólalni"...

2013. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget annak aki az 5-ös, 19-es és 23-as válaszokat írta!
2013. febr. 11. 13:22
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem is rossz. Brókernek adom a pénzem aki befektet mindenfélébe az én pénzem is a sajátját is. Gondolom egy részét elbukja s mikor érdeklődőm mi van akkor azt mondja pont az én részemet bukta el.


Ez amolyan nem adhatok a nálam levő demizsonombol neked bort mert a fele a sogoromé s pont az ő része van felül...

2013. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!