Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják ezt nekem...

Miért mondják ezt nekem folyton? Bekattantak?

Figyelt kérdés

18/L

A nagymamám és a dédim folyton azt mondják nekem, hogy kellene egy jó komoly férj nekem már(persze 18 évesen házassodjak, megnem is szeretnék házasságot) katona vagy valami ügyvéd mellém ami megnevel engem. Meg ha a világháborúban éltem volna akkor ott biztos befogták volna a számat meg minden ilyen süket duma. Hogy ha akkor éltem volna meg sem tudtam volna szólalni, megvert volna. Mire értik ezt? Most azért mert mondják ezt, mert egy kicsit sem vagyok komoly? Most szerintetek normális dolgokat magyaráznak nekem?


2013. nov. 3. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Az idős emberek, akik a régi hagyományokhoz szoktak, már csak ilyenek. Gondolom nem élsz velük, évente párszor mikor meglátogatod őket, akkor végighallgatod őket, bólogatsz és elengeded a füled mellett.

Azon elgondolkoztál hogy van-e alapja annak amit mondanak? Nem vagy tiszteletlen vagy esetleg nem normális életmódot folytatsz? Mert ebben az esetben biztos nem ártana megkomolyodnod.

2013. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Engedd el a füled mellett. Tudom hogy nehéz, én is felkapnám a vizet ha így beszélnének velem nyilván, mert mi az hogy befogja a számat meg megverne úgyis. Hát sajnálom ha nekik ez a kapcsolat lényege, hogy a nő hallgat, de tény, hogy az ő idejükben ez volt, főleg a dédid tudhatja. De mondjuk akkor is érdekes, nekem is élnek még a nagyszüleim és az egyik dédim is, mégse jönnek ilyenekkel. Szóval akkoriban se volt ez átlagos szerintem. Hagyd rájuk, bólogass csak, az egy másik világ volt, esetleg mondhatod nyugodtan, hogy ma már teljesen más világot élünk, bár gyanítom nem fogja meghatni őket ez se, de nem tudsz mit tenni.
2013. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nagyid és a dédid gondolom elég idősek, az ő korukban ez már csak így ment. Ne haragudj rájuk ezért, engedd el a füled mellett!
2013. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szoktam azt mondani, hogy már nem azt a világos éljük, különben szerintem én ha abban a korban éltem volna akkor sem parancsolhatott volna nekem senki:)
2013. nov. 3. 10:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg mindig azt mondja a mamám, hogy rossz feleség, háziasszony leszek, mert 24 éves létemre főzni se tudok és rühellek takarítani. Meg hogy ne menjek férjhez. Hát majd takarít a férjem. Egyenjogúság van. Ezt mindig mondom neki, de sose érti, miről van szó.:D
2013. nov. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én se tudok főzni, és soha nem is szoktam és nem is akarok takarítani:)
2013. nov. 3. 11:47
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

ha abban a korban éltem volna akkor sem parancsolhatott volna nekem senki:)


Azt hiszed? És megmondanád, mit ettél volna? Mert apádék nem tartottak volna a végtelenségig. Munkát nem kapsz, földed nincs, tető sincs fejed fölött, ki véd meg, ha néhány borgőzös arannyifjú át akar menni rajtad?

2013. nov. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!