Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a páromtól. Mit...

Elegem van a páromtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma voltunk babaholmikat vàsàrolni. 70-80%-os akciók voltak aminek nagyon megörültem. Megkèrdezte minek kell 2 fèle babaolajat venni, ès csodàlkozott hogy mièrt ilyen dràga. Bio sampont, babaolajat vettünk. Meg volt sèrtõdve minek kellett megvenni ilyen koràn a kisàgyat, pelenkàzószekrènyt. Szeretnèk venni mellszívót, megkèrdezte a pàrom minek. Pènzkidobàs. 4-11-ig dolgozik, elvàrja tõlem èn csinàljak mindent. Megkèrtem porszìvozzon fel, rre azt mondja: Nem a fèrfiak dolga. Beszèlni nem lehet vele. Nem szeretnèk ideges lenni a baba miatt. Szedek terhesvitamint, arra is azt mondta pènzkidobàs, mert mi kocsira gyûjtünk.

18 hkm


2013. okt. 30. 20:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%

Hihi :)


Nálunk is a párom var, mert én ahhoz béna vagyok. Tud főzni és takarítani is, mint ahogy én is. A varrás helyett én meg a számítógépeket tartom karban, mert informatikus vagyok, ő meg humán érdeklődésű, és nem tudja. A függöny leszedést/felrakást is ő csinálja, mert én tériszonyos vagyok. Főzni, takarítani felváltva szoktunk. Mosni én, mert ő képes mindent egybe rakni a gépbe :) Szerencsére vasalni tud.


A terhesvitamin meg nem pénzkidobás!

Az autó vásárlás nem a vitaminon fog múlni.


Akarja a párod egyáltalán ezt a gyereket?

Nem akarlak megbántani, de még 2 hónappal ezelőtt kellett volna ezt az egészet végig gondolni.

2013. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
68%

Most nem azért, de mi ez a nagy ellenségeskedés? Mondta egy szóval is a kérdező, hogy nem dolgozik? Mi a fenének adjátok a szájába a szavakat? És ha ő is dolgozik? Előbb kérdezzetek, és mellesleg ne ítéljetek el senkit. Ahhoz az itt válaszolóknak sincs joga.


Egyrészt tényleg volt 1-2 felesleges tétel, másrészt a párod nagyon bunkó volt. Próbáltad már vele amúgy megbeszélni, hogy már nem a régi világ van, amikor a nő otthon takarít, a férfi meg dolgozik, hanem ha már (valószínűleg) te is dolgozol, akkor a régen női munkának nevezett otthoni tevékenységből is ki kell vennie a részét. Beszéld meg ezt vele, szedd össze a gondolataid, nehogy hisztinek tűnjön.

2013. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
72%
Jaj, nemá. Senki se várt itt még első gyereket? Engem is vitt (volna) a lendület előre, de babonás vagyok, így később vásároltunk be. De az igaz, hogy sampont, babaolajat szerintem is felesleges volt venni, a gyerekorvos által felírt gyógyszertári nekünk teljesen bevált, meg olcsóbb is. Terhesvitaminból ne engedj, nem fog ártani neked meg a babának. Mellszívót én is megvettem előre, kellett is. Gondold át, alig használtan is kifoghatsz olcsóbb darabokat. A porszívózás más téma, nem volt valami kedves. De gondolom, eddig is volt ilyen megjegyzése. Nem?
2013. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

azért a másik oldalt is meghallgatnám. H mennyire játszod az agyad amiből elege lett. Igaza van sok dologban, de pl a porszívózásban meg neked van igazad.

Ettől függetlenül tök felesleges h itt ki mit ír, h mi a normális meg mi nem, nektek kell egymással megegyeznetek a normálisban szóval vele beszélgess inkább

2013. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy sokan honnan szedik, hogy egy nő nem dolgozik. Lehet sokkal jobban fizető állása is mint a párjának. Mucsajröcsögéről írtok ilyeneket?
2013. okt. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Bence_ ***** válasza:

18hkm nem ír a gyakorira mert szétszedik!

Mióta vagytok együtt?

Ha beteg voltál akkor ápolt, segített?

Ez a hozzá állás szerintem nem új keletű.

Mi is időben megvettünk mindent. Így amikor haza jöttünk a kórházból csak be kellett tenni az ágyba.

2013. okt. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél mi nem vásároltunk babonából, az utolsó hónapra tartogattuk. Namost a kisfiam úgy döntött, hogy egy hónappal korábban jött, így egyedül rohangászhattam a babakelengyéért, mert összesen egy kiságyunk volt meg. Mondjuk nem bántam, mert egy férfi szerintem célirányosabban tud vásárolni. Legalábbis én. A porszívózással meg szerencsés a párod, hogy egyáltalán szólsz. Tudod én ilyen kis hülye vagyok, hogy magamtól nem esik le, hogy miket kellene csinálni otthon (házimunka) a nejem meg nem szól csak játssza a mártírt. Ha valamit kér azonnal csinálom, de az nagyon ritka, inkább ő megcsinál mindent.
2013. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
52%

Mi is úgy jártunk, hogy korábban jött az első gyerek és a férjemre hárult a szent feladat, hogy ruhákat vásároljon. Felhívta az egyik nagyon jó barátját (sajnos elég messze lakik), akinek már van két gyereke, hogy mi tévő legyen. Ez volt csütörtökön. Szombaton jött családostul 2 zsák ruhával, hogy ők már kinőtték. :D Egy részét az anyuka ki is mosta/vasalta, hogy egyből legyen mit adni a gyerekre. Végtelenül hálás voltam nekik.


Szóval érdemes megkérdezni az ismerősöket, mert ha nem is ingyen, de jelképes összegért biztos tudnak egy csomó dolgot adni. (Akik nekünk hozták, ők is úgy kapták, voltak közte még retro darabok is, de egy gyerek olyan gyorsan kinövi a babaruhát, hogy nem igazán tudja elnyűni.) Valamint tényleg okosabban kéne vásárolnod. Rengeteg kelengyelista van neten, meg kismamás fórum, szóval, ha nincs ismerős, onnan is tájékozódhatsz. Az egyik kommentelő nagyon szépen rávilágított arra, hogy ha nem lesz tejed, felesleges a mellszívó. Nekem is felesleges lett volna, mert a csecsemős nővér megtanította, hogy tudom lefejni magam, így később se vettem mellszívót.


A babakencéről is írták többen, hogy úgyis lesz, amit az orvos ír fel. Ezeket a dolgokat csak az tudja, akinek már van gyereke. Nekem lövésem se volt róla, hogy ez így megy, igaz, én nem vettem előre fürdetőt, mert nekem eszembe se jutott. Sőt, kis kádat se, van egy hatalmas, ezer éves lavórunk, mindig abban fürdetjük a gyereket. Amíg újszülött volt, tettünk az aljára (egy szintén ezer éves) textilpelenkát. Pelenkázószekrényt se vettünk, egy régi komódot lefestettem fehérre még korábban, és a tetejére vettünk egy pelenkázó lapot.


Szóval vegyél egy nagy levegőt, és írj listát arról, hogy mire lesz szükségetek! Utána csekkold fórumokon, hogy ki melyik fajtát ajánlja, kérdezz rá ismerősöknél, stb. De anyukáddal is beszélhetsz erről, ha lehet.


Ha korábban nem volt ilyen durcás, idegesítő a férjed, akkor szerintem azért van, mert az agyára mész. Beszélgessetek erről egy kicsit, és te is próbáld meg csökkenteni a baba körüli kiadásokat, mert ezer féle módon lehet! Nem kell mindenből új, mert lehet, hogy nem is lesz jó a méret, vagy nem is fogod használni. Majd csak akkor jössz rá, hogy mi a hasznos és mi a felesleges, ha használni fogod. Pl. mi kaptunk egy vízhőmérőt. Érintetlenül van a dobozában a mai napig, mert az elején elfelejtettük, utána meg már pontosan tudtuk, milyen meleg kell.


De a takarításról is beszéljetek, hogy te nem pont úgy képzeled el, hogy az egyedül egy nő dolga, mert ha te lebetegszel, vagy eljutsz arra a szintre, hogy egyáltalán nem emelhetsz meg még egy vödör vizet se, akkor sem úszhat koszban a ház. Valamint örülnél neki, ha segítene egy kicsit (éreztesd vele, hogy neked ez fontos).

2013. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
39%
Fürdetőről még annyit, hogy szerintem egy fos. Mármint biztosan jó, csak teljesen krémes állagú, olyan mintha krémmel fürdetnéd a gyereket. Fürdetéshez mindig Johnson babafürdetőt használtunk, mert az jó folyékony, könnyű vele a babát lemosni. A többi gyógyszertári termék tényleg nagyon jó!
2013. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
26%
Minek szültél egy ilyen neandervölgyinek gyereket? Unintelligens. Meg vissza is él azzal, hogy terhes vagy és kiszolgáltatott. menekülj onnan a gyerekkel együtt minél előbb!!!! És keress egy normális pasit. Azért akad. igaz kevés...
2013. okt. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!