Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A keresztszülőséget hogyan...

A keresztszülőséget hogyan lehet töröltetni?

Figyelt kérdés
Konkrétan hol/kinél kell kérvényezni?

2013. okt. 29. 20:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%
Az, hogy a házasságokhoz hasonlítjátok hülyeség. Azért nem lehet eltörölni, mert olyan, mint egy rokoni szál, rokonai lettetek egymásnak az egyház előtt, és az rokonságot nem lehet eltörölni.
2013. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%
Tehát olyan mint a házasság, mint rokoni kapcsolat, hurrá.
2013. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallottam róla, hogy lehetne töröltetni viszont nem is jár olyan kötelezettségekkel, mint egy házasság vagy bármi.

Az már teljesen a te dolgod, hogy mennyire veszed komolyan és mennyit teszel a kereszt gyerekedért. Ha úri kedved úgy tartja nem is kell vele tartanod a kapcsolatot semmi előírás nincs rá, nem kényszer.


Ez inkább csak egy lelkiismereti, vallási dolog. Kinek mennyire fontos.

2013. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%

"Az, hogy a házasságokhoz hasonlítjátok hülyeség. Azért nem lehet eltörölni, mert olyan, mint egy rokoni szál, rokonai lettetek egymásnak az egyház előtt, és az rokonságot nem lehet eltörölni."


Hát te nagyon vagy tévedésben élsz! :D

nagyon is jól teszik a többiek, hogy a házassághoz hasonlítják, ugyanis mindkettő szentség. 7 szentség van ugye, ezeket nem lehet törölni.

A rokonisághoz egyébként semmi köze.

2013. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%

Találtam egy érdekes dolgot olvasd el itt egy pap válaszol.


[link]

2013. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy a házasságokhoz hasonlítjátok hülyeség."


Nem hülyeség. Mindkettő szentség, és törölhetetlen. Mellesleg az egyházban mindenki felebarátja a másiknak, olyanról még nem is hallottam, hogy egyházi rokoniság, pedig teológus vagyok.

2013. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
29%
Nem is egyházi rokonságra gondoltam, hanem sima rokonságra. Egyáltalán nem beszéltem az egyházról, mivel nyilvánvaló, hogy a kérdező nem követője a vallásnak, ha feltesz egy ilyen kérdést, ezért nem valószínű, hogy érdekli, hogy mi a szentség.
2013. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!