Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A megtett apasági nyilatkozato...

A megtett apasági nyilatkozatot, hogyan lehet töröltetni? ( közös megegyezéssel történne, viszont másik apát nem szeretnék megjelölni)

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem(!) nem lehet törölni utólag ha nincs másik apa.


Volt is erről egy riport néhány hónapja a TV2-n.

2011. jún. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy
2011. jún. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
de lehet töröltetni, ha előkerül egy másik apuka, és az apasági vizsgálaton kiderül, hogy ő az apa...bírósági ítélet kell hozzá
2011. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
"de lehet töröltetni, ha előkerül egy másik apuka...". Mivel alapfeltétel volt, hogy nem kerül elő másik apuka, nem lehet sehogy töröltetni. Nem kell kötekedni...
2011. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
nem kötekedett senki, csak leírtam a tényeket...a szövegértéssel viszont problémáid vannak, mert az alapfeltétel az volt, hogy nem akarnak másik apát megjelölni, nem az, hogy nem kerül elő
2011. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

A válasz szempontjából teljesen mindegy, hogy nem került elő vagy csak nem akarnak megjelölni mást. Te úgy válaszoltál hogy "De lehet". Ez azt jelenti a te olvasatodban, hogy a válasz hibás. A válasz nem hibás , hiszen az adott körülményeket ismerve NEM törölhető az apasági nyilatkozat. Így helyénvaló megállapítás is, miszerint pusztán kötekedtél.


Van egy piros labdám, de nem akarok más festéket használni, lehet más színű a labda?


- Nem, nem lehet más színű (ez voltam én)

- De lehet. Ha van másik pl. kék festéked (ez voltál te)


Legyen szép napod

2011. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
úgy szeretem, amikor olyat akarnak belemagyarázni a mondandómba, amit én nem szándékoztam beletenni ;)
2011. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én meg azt bírom, hogy valaki elkezd kekeckedni aztán utána még le is tagadja.

Elmondtál egy elméleti tényt, egyértelműen nem erre volt kíváncsi a kérdező a kérdése alapján.

2011. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, igaz a kérdésben benne volt, hogy nem szeretném a tényleges apát ebbe belevonni, viszont minden megoldás érdekel ami szóba jöhet. Természetesen a legvégső megoldásként ez is,viszont a neten keresgetve, ha jól értelmeztem, (mivel én már aláírtam az elismerőt) így apasági vizsgálatot nem is kérhetek!??
2011. jún. 30. 16:36
 10/12 anonim ***** válasza:

na csak jól sejtettem, hogy van másik apuka ....


de kérhetsz apaságit, a gyerektartás/gyerekelhelyezésről megvolt már a bírósági döntés?

2011. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!