Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzünk anyóséktól, hova...

Elköltözzünk anyóséktól, hova menjünk?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy az egyik testvér kapott egy házat, az én páromnak a nevén pedig az a ház van, amiben 6-an lakunk. Mi, szülők, nagyszülők. A nagyszülők betegek, rengeteg odafigyelés, türelem, dupla tolerancia szükséges hozzájuk.

Nem jó a kapcsolatunk sógorékkal, tegnap beszélgettünk, elvileg ők azért utálnak mert mi vagyunk a gonoszak, mi ezt fordítva érezzük. MIndegy nem is ez a lényeg. Van egy gyerekük is, anyós imádja, őket védi. Soha nem takarít se anyós, se após, azt mondta hogy nem lehet hogy a függöny is úgy álljon ahol ennyi ember él. Ez nem igaz szerintem. Takarítok folyton és összebasszák, nem érdekli őket, észre sem veszik magukat. Én pucolom a szaros wc-t utánuk.

Ma reggel fogtam magam és eljöttem a bőröndömmel, a páromnak is elmondtam, hogy attól én ugyanúgy szeretem. Esküvő is lesz jövőre egyébként. Ő nekem a legfontosabb. De ez már sok, semmi nyugalmunk nincsen, soha nem vagyunk kettesben, soha. Én még tanulok, jövőre végzek, két suliba is járok szóval még diákmunkára sem tudok elmenni. A párom dolgozik keres 110-et kb. És vannak méheink, akik akár 3 millát is behozhatnak egy évbe, de időjárás függő, 4 éve azt mondja hogy majd az bejön, várjunk várjunk várjunk. Én eddig vártam.3 éve élek anyósékkal, már nem akarok.


Van egy kisház az ő nagynénjének aki odaadná. Nem valami jó környék. A városban van, egy picit messzebb 10 perc lehet gyalog. De nagyon rossz az előtte lévő környék. Tehát így középen van kb. 1 szobás, pici konyhás, tusolós kis házikó, sorház egyébként. Idősek laknak mellette. Betudnánk rendezni, mert szinte mindenünk van. Stafírungot és szépen gyűjtögettem, tehát pluszba semmi nem kellene. Anyukám azt mondta tudnának segíteni. Kérdés, hogy menjek vissza, lakjak egy évig itthon vagy menjünk el oda 1 évre, és ha elkezdek dolgozni, menjünk egy jobb helyre? A párom azt mondja neki az élete a méhek, a kert stb. Ott nincs kert, de 10 perc kocsival anyósék, tehát bármikor elmehet. Pici a ház én tudom, bár nagyon szépen kitudnám pofozni, imádok kreatívoskodni, olcsón kihozni stb. De ő nem igazán akarja, ő egy nagy házba nőtt fel nagy kerttel. Én egy sorházba, hugommal egy szobába...én úgy érzem jól ellenék ott. Bár nem tudom megmondani ezt 100%-ra sem. Anyóséknál jó dolgunk van anyagilag nem panaszkodhanék:S de lelkileg én tönremegyek lassan de biztosan. Mi a fontosabb a lelki béke...vagy az anyagi dolgok...

Bocsi hogy hosszú lett és köszönöm aki ír.


2013. okt. 29. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha a párod a jelenlegi nagy házban érzi jól magát, és a méhek miatt oda járna a kis házból, akkor abból lenne probléma köztetek, hogy túl sok időt töltene ott, szinte nem lenne otthon. Ugyanis szerintem nem lenne kedve haza menni a "kis lyukba".
2013. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen ez igaz. De pl. télen semmi dolog nincs velük. És vendégségbe amíg dolgozik a párom, szívesen vagyok anyóséknál, talán. De így nem. Lehet az marad hogy én itthon, ő otthon és majd randizgatunk a városba...nem tudok jobbat.
2013. okt. 29. 09:14
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Fogadjatok fel a nagy házba egy bejárónőt, aki heti egyszer vagy kétszer kisuvickolja a házat.
2013. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó:D de nem csak azon van a hangsúly, az is, de nem csak az miatt.
2013. okt. 29. 09:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Mielőtt elköltöztél volna, meg kellett volna pároddal beszélned a döntést. Közösen kellett volna meghoznotok.

Egy párkapcsolatban nem működik az, hogy dúlva fúlva összepakolok, és megyek. Gondold el neki, most milyen érzés, hogy dolgozik, és megtudta, időközben te elköltöztél.


Hogy melyik a jó megoldás, mi nem tudhatjuk. A kis ház jól hangzik, de nem tudjuk, milyen állapotban van, milyen a környék, fent tudnátok-e tartani. Írtad, hogy nagyon rossz az előtte lévő környék. Ez mit jelent? Olyan emberek lakják, akikkel nem szívesen fut össze az ember? Bűnözők, ...?

2013. okt. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát nem fehér bőrűek.....ilyen vegyes...normálisak is vannak...érdekes hely...mert mondom ott van a város egy köpésre ami már nem olyan hely. Igazad van egyébként, rossz neki, tudom nekem is az. Mondjuk már olyan régóta ezt mondom hogy én inkább elmegyek én nem akarok több konfliktust...nem vele, hanem a többiekkel. Apósomat bírom, azt mondta egy hülye miatt megyek el....de nem csak a sógorék miatt...hanem amit leírtam mind. :(:'(:'(
2013. okt. 29. 10:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként jó állapotban van, bár egy festés nem árt. Nem azt mondom hogy luxusvilla, de egy évig ellennénk. Vagy addig bírjam ki...csak már nem akarom....vagy maradjak anyáékkal itthon. Ezt a folytonos sírást én már nem akarom:(
2013. okt. 29. 10:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Menj a szüleidhez mert amíg neked nincs bevételed havi 110 ből túl kényelmesen nem lehet megélni és csak ölnétek egymást a pénz miatt.
2013. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mire jutottatok?
2013. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos még semmire, fogalmam nincsen. Csak azt tudom hogy nem megyek vissza oda, a sógora ilyet mondd nekem hogy én vagyok a probléma, aki széthúzta a családot. Olyan vak, hogy az hihetetlen, úgy pattog ahogy az asszony fütyül...álomvilágban él. Érezzem magam én szarul ha ott vagyok, hát nem fogom. Majd rájöhet kedves anyós, hogy én mennyit takarítottam, mikor már akkora mocsok lesz hogy lépni sem tudnak...
2013. okt. 30. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!