Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnek a szuleimmel...

Nem szeretnek a szuleimmel elni tobbe, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyammal mostanaba sokat veszekszem, apammal pedig le sem allok veszekedni mert meg kepes lenne megolni.. Vagy ha mast nem korhazba juttatni..:D Azaz igazsag, hogy nagyon nem vagyok megelegedve az itthoni helyzettel. Van egy anyam, egy apam es ket fiatalabb testverem. Az egyik amit nagyon utalok az az, hogy nekik teljesen megfelel az, hogy 1 heten 2x-3x furdenek, de nekem nem.. Szamomra ez egyenesen visszataszito es szegyelni valo dolog. En mindennap furdok de van hogy hideg vizbe, vagy pedig csak 4-5 vodornyi vizbe, es mivel arrol sem kepesek gondoskodni a draga szuleim hogy normalis futes legyen, igy majd meg fagyok a hideg kadba, abba a keves vizbe. Szoval nekik jo ez igy, hogy nem furdenek de nekem nagyon nem! Most pl nincs is meleg viz, csak ugy van ha anyam melegit de nekem nem hajlando melegiteni csak hetkoznap.. De szunetbe meg hetvegen ugysem fog-.-. A masik az egeszseg, mondhatni kinevetnek azert mert ki akarom vizsgaltatni magam, hogy tudjam minden rendben van de magasrol tesznek ra! Es a penz meg az elelem.. Nincs penzuk, most is alig van itthon ennivalo, ami annyira nem izgat de azert szerintem szegyeljek el magukat az ilyen szulok. Es az is nagyon zavar, hogy sokat veszekednek a szuleim es en erre egyaltalan nem vagyok kivancsi! En ebbe az egeszbe mar belefaradtam, es erzem hogy naprol napra rosszabb lesz. Elakarok koltozni itthonrol, a problema csak az hogy nem tudom hova. Egy lehetseges rokon johetne szoba, aki kulfoldon el Becsbe. Azert mert a nagy szuleimnel es a tobbi rokonomnal igen sokan elnek. Bar meg nem vetettem fel az otletet a nagynenimnek aki Becsben el, de o hozza tudnek csak menni. Az ilyesmi hogy zajlik le? Kulfoldon elo, gondviselo jelolt. Kozeli rokon, es kozel all hozzam. Most meg csak kivancsisagbol kerdezoskodom itt, de elobb-utobb valamit biztos tenni fogok. 16 eves leszek a jovo honapban. Fiu vagyok.

2013. okt. 23. 14:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem fogják a szüleidet börtönbe vinni, ha te a problémáddal a gyámügyre mész.

Ezerszám élnek így családok.

Azért meg miért kellene a szüleidnek szégyenkeznie, hogy éppen nincs pénzük? Ha elkocsmázzák, elszórják, akkor jogos. Ha nem szórják, az ilyen helyzetet nevezik szegénységnek.

Egy lavórnyi vízben is lehet tisztálkodni.

Amúgy tanulsz? Lehet kérni kollégiumi elhelyezést.

2013. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%
Akinek valóban ilyen problémái vannak, az nem fog szmájlikat pakolni poénból, mert tudja, ez mennyire nem vicces.
2013. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
8%

"osregi wifi router" - valós, reális, komoly problémák, mi?


Mondom, hogy menj játszani vagy tanulni!

2013. okt. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
#11 valaszolo: En ezt ertem, de naprol napra rosszabbul erzem magam. Valamit tennem kell mert megfogok orulni.. Tegyuk felre a furdes temat most. En nem vagyok kivancsi a veszekedesekre. A szuleimnek van 3 gyereke es szerintem sok ez nekik, ugy erzem nekem is es nekik is jobb lenne ha elmennek. Nekik jo ez az elet, nekem nem. En szeretnek bekeben, nyugodtan elni. Ugy latszik ok nem.. Akkor miert legyek a terhukre?? Mindig vita van, hogy elegem van a veszekedesukbol, a higeniahoz es az egeszseghez valo hozzaallasukbol. Szerintuk en vagyok a hulye, szerintem meg ok. Most oszinten, nem jobb nekik is meg nekem is ha elmegyek? Es igen tanulok, de a kollegiumba nem megyek be.
2013. okt. 23. 15:51
 15/22 A kérdező kommentje:
Jajj #13-as valaszolo hagyjal mar beken az isten szerelmere, szepen kerlek.. Jo? Szepen kerlek. Ha ennyire tanulni akarsz menjel mit banom en. Neked nincs jobb dolgot mint masra pazarolni azt a draga idodet?
2013. okt. 23. 15:53
 16/22 anonim ***** válasza:

A kollégiummal mi a baj? Én is kollégista voltam gimi alatt a szüleim meg örültek, mert konkrétan olcsóbb volt így nekik, mintha otthon laktam volna.

Nem mellesleg ha annyira nagyon rossz otthon, akkor annál a kollégiumban csak jobb lehet. Nincs veszekedés, de cserébe van meleg víz. Szóval miért is nem akarsz kollégista lenni?

2013. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Empátiahiány?


Bocs, de az együttérzésemet annak tartogatom, aki valóban rászorul.


25 fokos külső hőmérséklet mellett nincs fűtés nálatok? - Említésre se méltó. Mi se fűtünk, meg is döglenék benne.

4-5 vödörnyi hideg vízben áztatod magad miközben van áram/gáz? - Szintén nem érdemel szánalmat. Ha nincs meleg vizem, nem fagyasztom jéggé a hátsóm, hanem melegítek egy fél (!) lavórnyit és abban mosdok meg. Ha erre sincs lehetőségem, akkor fogok egy mosdókesztyűt és végigdörgölöm magam, majd hipergyorsan leöblítem hideggel ahelyett, hogy fél kádnyi jeges vízben betegre hűteném magam. -> Miért éreznék együtt? Hülyeségre nincs orvosság.


"A masik az egeszseg, mondhatni kinevetnek azert mert ki akarom vizsgaltatni magam, hogy tudjam minden rendben van de magasrol tesznek ra!"


Magasról? Akkor tennének magasról, ha hagynának betegen szenvedni! De hogy nem akarnak kivizsgáltatni, amikor az égvilágon SEMMI tüneted... az több, mint természetes.


"Nincs penzuk, most is alig van itthon ennivalo.... szerintem szegyeljek el magukat az ilyen szulok"


Inkább te szégyellnéd magad, hogy így beszélsz róluk!


Tudod, minden tininek a saját baja a legnagyobb, de ez még korántsem jelenti azt, hogy valamiben is igazad van.


Van wifis neted, nem halsz éhen (sőt, te mondod, hogy "nem is izgat", hogy kevés a kaja otthon, azaz BŐVEN VAN, különben nagyon is izgatna), pazarolhatod a vizet...


Koliba nem akarsz költözni, csak külföldre, ahol szerinted kolbászból van a kerítés...


NA EBBŐL is látszik, hogy csak egy picsogó meg nem értett hülye kamasz vagy, akinek nincs jobb dolga, mint a szüleit ócsárolni ahelyett, hogy segítene nekik.

2013. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kapaszkodj meg, az én anyukám úgy nőtt fel, hogy nem hogy meleg víz nem volt, egyáltalán víz sem volt, úgyhogy mindennap a kútról kellett hozniuk. Mégis fürödtek lavórban minden nap és volt annyi eszük, hogy megmelegítették a vizet. Ha meg nem lenne kaja az nagyon is érdekelne téged, olyan nincs, hogy valakit nem érdekel, hogy éhezik. Maximum nem az, ami neked megfelel. Az, hogy ők heti 3x fürdenek nem értem, mért olyan szörnyű, az minden 2. nap. Ettől függetlenül szerintem is a napi a normális, de nem nézek úgy arra, aki csak minden 2. nap fürdik, mint egy zombira.
2013. okt. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#16: voktam kolkegista, rossz elmenyek... :/

#17: Nem fogom arra pazarolni az energiam, hogy megertessek valamit egy ertetlennel. Az egeszet nem erted, inkabb hagyj beken. Vagy esetleg az faj, hogy van wifim? Borzaszto, nagyobb gondjaid vannak mint nekem, igazad van:ddd Mivel en kerdeztem, es neked csak bajod van velem jobb lenne ha beken hagynal, ugyis enyem az utolso szo.. Vagy ha normalisan akarsz velem beszelni/ismetlem normalisan!/ akkor aruld el mi boki a csorod ennyire.. Mindenki azt varja viszont, amit ad.. Neked bajod van a kerdesemmel, oke megertem. De egy rossz szot nem szoltam hozzad, erre az elso postodban lekezeloen, flegman kezdtel beszelni. Ertelmes gyerek vagyok, a szep szot is megertem.. A korod esetleg elarulnad?? Netan te is szulo vagy?

2013. okt. 23. 18:41
 20/22 anonim ***** válasza:
Látom azért netre van pénz.
2013. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!