Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnek a szuleimmel...

Nem szeretnek a szuleimmel elni tobbe, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyammal mostanaba sokat veszekszem, apammal pedig le sem allok veszekedni mert meg kepes lenne megolni.. Vagy ha mast nem korhazba juttatni..:D Azaz igazsag, hogy nagyon nem vagyok megelegedve az itthoni helyzettel. Van egy anyam, egy apam es ket fiatalabb testverem. Az egyik amit nagyon utalok az az, hogy nekik teljesen megfelel az, hogy 1 heten 2x-3x furdenek, de nekem nem.. Szamomra ez egyenesen visszataszito es szegyelni valo dolog. En mindennap furdok de van hogy hideg vizbe, vagy pedig csak 4-5 vodornyi vizbe, es mivel arrol sem kepesek gondoskodni a draga szuleim hogy normalis futes legyen, igy majd meg fagyok a hideg kadba, abba a keves vizbe. Szoval nekik jo ez igy, hogy nem furdenek de nekem nagyon nem! Most pl nincs is meleg viz, csak ugy van ha anyam melegit de nekem nem hajlando melegiteni csak hetkoznap.. De szunetbe meg hetvegen ugysem fog-.-. A masik az egeszseg, mondhatni kinevetnek azert mert ki akarom vizsgaltatni magam, hogy tudjam minden rendben van de magasrol tesznek ra! Es a penz meg az elelem.. Nincs penzuk, most is alig van itthon ennivalo, ami annyira nem izgat de azert szerintem szegyeljek el magukat az ilyen szulok. Es az is nagyon zavar, hogy sokat veszekednek a szuleim es en erre egyaltalan nem vagyok kivancsi! En ebbe az egeszbe mar belefaradtam, es erzem hogy naprol napra rosszabb lesz. Elakarok koltozni itthonrol, a problema csak az hogy nem tudom hova. Egy lehetseges rokon johetne szoba, aki kulfoldon el Becsbe. Azert mert a nagy szuleimnel es a tobbi rokonomnal igen sokan elnek. Bar meg nem vetettem fel az otletet a nagynenimnek aki Becsben el, de o hozza tudnek csak menni. Az ilyesmi hogy zajlik le? Kulfoldon elo, gondviselo jelolt. Kozeli rokon, es kozel all hozzam. Most meg csak kivancsisagbol kerdezoskodom itt, de elobb-utobb valamit biztos tenni fogok. 16 eves leszek a jovo honapban. Fiu vagyok.

2013. okt. 23. 14:49
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
38%
Ha ennyire rossz a helyzet akkor irány a gyámügy! Ez nem állapot! Állj ki magadért és a testvéreidért!
2013. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%

16 évesen azért egy vizet csak megtudsz magadnak melegíteni hétvégente. Jól is teszi anyukád, hogy nem teszi meg.

Honnan tudod, hogy a Bécsi rokon befogadna?

18 éves korod előtt csak szülői beleegyezéssel költözhetsz el.

2013. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

A gyermekjóléti szolgálatok segítenek az ilyen családokon. Beszélgetnek a szülőkkel, hogy miért nem jó a kapcsolatuk, felajánlják a családterápiát, hozzásegítik a családokat a különféle segélyekhez, ha jogosultak vagytok, szorult esetben adnak élelmiszert, hogy legyen mit enni, de ellenőrzik is a családokat, hogy jó helye van ott a gyereknek, ha nincs javulás, változás, akkor lépnek a gyámhatóság engedélyével.

16 éves kortól te már bemetsz a gyámügyre és kérheted a szülői ház elhagyását. Megnevezheted a külföldi nagynénidet, hogy szeretnél hozzáköltözni, feltéve, ha ő is vállalja. A másik út, hogy intézetbe kerülsz. Ha nagynéni vállalja a gyámságot, akkor nyilatkozni kell a gyámhivatalnak, hogy lesz kint fix lakhatásotok, ezt igazolni kell pl.: albérleti szerződéssel, ha tanköteles vagy 18 éves korig, akkor iskolát is kell keresni számodra, szükséges a nagynénéd keresetigazolása , hogy látszódjon hogy el tudna tartani téged. Ezenkívül van még pár dolog, de úgyis attól függ minden, hogy a nagynénid vállal e egyáltalán.

2013. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A testvereimet ez az egesz nem erdekli. A kicsit furdetik rendszeresen, hordja anyam orvoshoz ha beteg es mindig rak ele valami etelt. A nagyobbik ocsem pedig ugyan olyan mint anyam. Nem erdekli ez a furdes dolog, hogy nincs normalisan futve meg a kaja se.. Csak engem zavar ez az egesz, es ezert probaljak belem nevelni, hogy en gondolkodom rosszul. A gyamhatosagra felnek elmenni mert nem akarom sem azt hogy anyam bortonbe keruljon(apam nem erdekel), sem azt hogy a testvereim nevelo otthonba keruljenek. Egyszeruen csak en akarok lelepni innen toluk a nagynenimhez. Aki szeret, es tudom hogy o is ugyanolyan mint en, mar ami a higieniat es a tobbit illeti.
2013. okt. 23. 15:07
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Melegíts magadnak vizet. A többit megértem, hogy zavar, de ne anyádtól várd el. Fogsz egy lábast töltesz bele vizet és megmelegíted a tűzhelyen kiba forróra. Engedsz hideget a kádba és öntöd hozzá a forrót. Ha megfelelő a hőmérséklete tádááámmm tudsz fürdeni. Amúgy gyermekjólétinek szólnék. Nincs meleg víz, nincs étel, kosz van és mentálisan se egészséges a folyamatos veszekedés.
2013. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Miért érzem azt, hogy a) vagy kamu, b) vagy erősen eltúlzod a dolgokat?


Internetre, ráadásul mobilnetre (az ékezetek hiánya alapján) van pénz?


4-5 vödör víz? Az kb. 60 liter! Abból kényelmesen meg lehet zuhanyozni! Főleg, hogy egy átlagos zuhanyozásnál 40 liter folyik el.


Ahol nincs pénz, ott 4-5 vödör vízre se telik!


Még így is el vagy kényeztetve. Lavórban is lehet mosdani, negyedannyi pancsolással és ugyanolyan higiéniai szintet fenntartva. Senki sem halt még bele.


Menj, játssz a Barbieddal!


Ennyiért nem fognak kiemelni a családból, ha pedig mégis, visszasírod te még!

2013. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedves masodik kerdezo, tudok melegiteni de anyam kepes lenne leharapni a fejem erte.. Meg a szokasos dumajaval jonne: "Ugyan miert furdenel? Leizzadtal a nagy semmit tevesbe?" Nem erti meg hogy szamomra fontos a tisztasag es az apoltsag.. De mint olvashattad, nem csak ennyibol all a problemam. :/

Kedves harmadik valoszolo, tisztaba vagyok mindezzel, de koszonom!:) Arra tudnal esetleg valaszolni, hogy ha a nagynenim vallalja a gyamsagomat, mennyi ideig tartana elintezni a papirokat? Meg az is erdekelne, hogy a gyamsag beken hagyna a testvereimet? Nem akarom hogy intezetbe keruljenek. Csak en akarok el menni itthonrol nyugodtan, mint mar mondtam oket nem erdeklik ezek a dolgok. Igy nem is akarok nekik problemat okozni a terveimmel.

2013. okt. 23. 15:14
 8/22 anonim ***** válasza:

Anyammal mostanaba sokat veszekszem, apammal pedig le sem allok veszekedni mert meg kepes lenne megolni.. Vagy ha mast nem korhazba juttatni..:D


igazad van, ezen valóban röhögni kell. Na menj tanulni, kamubaba.

2013. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kedves hatodik valaszolo, empatia kepesseg hianyaban en inkabb megtartanam magamnak a velemenyemet mar ne is haragudj. Igen sok mindent meg lehet oldani olcsobban is. Mint irtam van, hogy hideg vizbe furdom, normalis az a szulo, aki kepes ezt hagyni? Nem.. Foleg nem telen. 4-5 vodor viz, az a kad felet sem tolti meg, a kis testverem furdik akkora vizbe. Itt az a gond, hogy nem ertik nekem milyen ez. Nem akarnak vagy csak lustak furodni? Oke legyen, de ettol fuggetlenul en meg had furodjek mar ha lehet normalis homersekletu vizben. Mobilnet? Szepalom... :) csak egy osregi wifi router. Az elkepzelheto, hogy ezt a furdes dolgot tul reagalom/bar en nem igy erzem/, na de a tobbi? Az allando vita, az elelem hiany, az egeszseg semmibe vetele?
2013. okt. 23. 15:27
 10/22 A kérdező kommentje:
Kedves nyolcadik valaszolo, nem vagyok kamu, nem lehet mindenkinek tokeletes elete, de feltetelezem a tied az, ha nem vagy kepes erteni az ironiat... Azt a ":D" smileyt ugyanis nem gondoltam, hogy valaki komolyan veszi.
2013. okt. 23. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!