Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog múlni ez egyszer?

El fog múlni ez egyszer?

Figyelt kérdés

Párom már jóval 30 elmúlt, mikor megismerkedtünk. Tudtam, hogy van múltja, mindenkinek van, de nem igazán voltam rá kíváncsi. Amikor összeköltöztünk, hozzá cuccoltam, mert az ő lakása nagyobb kezdődtek a gondok. Igazából akkor, mikor az egyik exe írt neki egy közösségi oldalon engem fikázva. Ezt könnyen megoldotta, letiltotta. Aztán apránként megtudtam, hogy ebben a lakásban rövidebb-hosszabb ideig együtt élt már 3 nővel. Még ezzel sem volt gond, hiszem az ember az életében próbálkozik. De egyre rendszeresebben mesélt a múltjáról, ami nekem kezdett sok lenni. Olyan volt, mintha siránkozna, mintha sajnálná, hogy elveszítette őket. Begubóztam, majd kirobbantam, voltak viták, veszekedések. Megbeszéltük, megpróbáltam felülkerekedni a dolgon, hiszen velem van, engem szeret, és szerinte én rosszul fogtam fel a dolgot, ő nem azért beszél róluk, mert siratja őket. Hónapokig rendben ment minden, nem emlegette az exeit, jól éltünk. Ma viszont munkába menet mesélni kezdte, hogy még egész fiatal korában mikkel foglalkozott, hajtott mint a gép. Hirtelen elfogott megint az a rossz érzés, hogy már megint a múlton siránkozik... és már a nyelvemen volt, hogy "hajtottál, hogy megadj mindent a nagy "Ő"-nek, ő meg hálából megcsalt..." - de inkább beleharaptam a nyelvembe, és néztem kifelé a kocsiból.

Elmúlik egyszer ez a rossz érzés? Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik jártak az én cipőmben. Köszönöm!



2013. okt. 18. 11:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Akik elítélnek, nekik írnám, hogy ezek nem csak egyszerű történetek voltak, mint másoknál, hogy "a Jucival voltam ekkor és ekkor, eddig tartott, azért vesztünk össze mert..." Lehet, hogy én látom rosszul, és másoknál ez normális, de másként is el tudtam volna képzelni a közös estét, mint azt hallgatni pl. hogy mikor a Jucival itt lakott, akkor zöld volt a fal, régi fajta barna bútor volt, ilyen ágy. A Juci gyakran főzött ezt meg ezt, mert neki az volt a kedvenc étele. Meg, hogy a Gizi azt hitte, hogy abból áll az együttélés, hogy állandóan csak kefélnek.

Alapból egy nagyon birka türelmű ember vagyok, de eljött az az este, mikor felálltam, és azt mondtam: "Ki a fa...t érdekel ez?" ...és szedegetni kezdtem a cuccomat.

2013. okt. 18. 11:52
 12/19 anonim ***** válasza:

A saját fegyverét azért csak ellene fordítanám.

Nem gondolom, hogy a fenti dolgok más nőnek nem esnének rosszul. Többek közt nekem is, de én rövidre zártam volna az első alkalommal. Így tüske se marad, no meg ő is észbe kap. Még mindig megteheted.


Amikor pl valamelyik közösségi oldalt böngészed, és a párod is otthon van, keress rá egyik exedre.

Nézegesd a képeit, meg mindent addig, amíg észre nem veszi. Ha szóvá teszi, akkor mondj annyit, hogy a múltkor amikor említette a Piroskát eszedbe jutott, hogy mi lehet a Gézával. Gondoltad megnézed. Majd mond rá valamit. Aztán meg csak elgondolkodik rajta, hogy a nosztalgiájával benned is kíváncsiságot ébreszthet az exeiddel kapcsolatban. Ha szeret akkor leáll, ha folytatja akkor lehet hogy el akar ijeszteni.

2013. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A párod még a múltban él. Valószínűleg kapcsolatból kapcsolatba mászik, és még egyiket sem zárta le magában.

Én a helyedben keresnék egy érett, felnőtt kapcsolatot. Aztán hadd sírjon utánad is a következő barátnőjének.

2013. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Magával az exes történetekkel már nincs gond. Ezt már orvosoltam. Nem tiltottam meg neki, csak szépen közöltem vele, hogy ezt beszélje meg mással, engem nem érdekelnek. Nem csak én vagyok, van családja, vannak barátai, velük... Azóta jól megvagyunk, szeret, kedves, rendes, én is szeretem..

Már csak velem van gond. Néha felbuggyan belőlem a méreg. Én tudom, hogy én vagyok a hülye :) és csak reménykedek, hogy túllépek egyszer ezen is, hogy túl lehet lépni.

2013. okt. 18. 12:04
 15/19 anonim ***** válasza:

5 Ez a férfi, azt mondja neked, amit hallani akarsz, mert nem akar egyedül maradni.


Tömören.


Ez az ember a MÚLTJÁBAN ÉL, ÉS VAN MIKOR NEM TUDJA KONTROLL ALATT TARTANI MAGÁT.


bocsi a capslockért..

2013. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Akik a múltjukban élnek, sosem kapnak észbe? Nem képesek felébredni, meglátni a jelent? Hogy van egy rendes párjuk, jó életük, boldogság veszi őket körül, és teljesen felesleges, sőt ártalmas a múltba tekingetni?
2013. okt. 18. 12:16
 17/19 anonim ***** válasza:
Mindig későn kapnak észbe. Azaz sosem...
2013. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A gondot még mindig nem nálad látom. Hanem abban, hogy párod a múlton kesereg. Ha tényleg így van, ahogy írtad.


Persze nem kell féltékenynek lenned a múltbéli barátnőire. Ők csak exek, valamiért szakítottak. A kapcsolatok lezárásra kerültek. Teljesen mindegy, hogy szebbek vagy csúnyábbak, okosabbak vagy butábbak voltak, mint te, most veled van együtt.

Ahogy én szoktam mondani. Nem az a fontos, hogy az első legyek, hanem az, hogy az utolsó.


Viszont az, hogy párod kesereg a volt barátnői után, és romantikázik az emlékeiben, azt mutatja, hogy nincs veled igazán együtt. Persze, néha jó visszagondolni a pozitív emlékekre, de azok egy röpke pillanat erejéig feljönnek az emberben, és már el is tűnnek. Nem órákig mesélünk róluk. Tehát valami mégsem stimmel a pároddal.

2013. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igen, ha végre megembereled magad és belátod, hogy ő sajna olyan ember, akivel nem is lehet hosszútávon együttélni.


A múltban él, állandóan játszmázik, hazudozik, mismásol, nem mond el dolgokat - hogyan bízol te meg benne? És ugyan, minek? Gondolkodj el alaposan ezeken.


Én jártam a te cipődben. Egyetemistaként bele voltam zavarodva egy pasiba, aki pontosan ilyen alak volt. Szerencsére nem jártam vele, de alaposan megtaposott lelkileg még így is, évekbe tellett, mire kihevertem.

2013. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!