Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelygomba elfog mulni...

A hüvelygomba elfog mulni egyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok valószinű hogy hüvelygombám van mivel fehér folyásom van néha krémszerű, néha darabos és szörnyen viszketek, főleg a hüvelynyilásnál. De nem biztos hogy ez van lehet fertőzés, vagy gyulladás ezért megyek nőgyógyászhoz!

Annyi rossz tapasztalatot hallottam csalódott nőktől hogy pl 5 éve ez a baja sorozatba kapja a gyógyszereket és nem mulik el, de tényleg rengeteg ilyet hallani.

Nekem ez a dolog tönkre teszi az életemet és félek sose szabadulok meg tőle én se...valahogy nem tudok hinni a gyógyszerek segitségébe.

Nektek mi a tapasztalatok elmult a gyógyszerektől? Mindenki tapasztalat érdekel!


2010. máj. 25. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
1 hónapot szenvedtem vele, aztán rászántam magam, elmentem orvoshoz, 2 nap alatt elmúlt...
2010. máj. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Megfelelő kezeléssel 3 nap alatt elmúlt.


ha partnered van, őt is kezelni kell, különben újra és újra visszafertőz téged, és sose gyógyulsz ki belőle.


Valamint megelőzésként javaslok havi egyszer tejsavas irrigálást gyógyszertárban kapható tejsavkészítménnyel.

2010. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sajat tapasztaltom nincs, de elmondom a baratnomet, hatha az ad nemi infot.

szoval ugynez volt nala is, allandoan kijott nala egy candida gomba. mindig elment a nodokihoz, kapott gyogyszert 2 nap alatt elmult, o nem viszketett csak kellemetlen volt kicsit. es mindig eljott neki, nem tudtak mitol, majd kiderult hogy a ferje a szervezeteben hordozza, nem artalmas dolog, es nem tudnak mit csinalni vele, mindig atadja neki, o meg hajlamos arra hogy kijojjon rajta. sokaknak van a szervezetben egesz eleteben es soha fel sem tunik neki, es van aki erzekeny ra.

remelem valami infot tudtam nyujtani vele.

2010. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, hogy

- ne kezelgesd magad otthon, bármilyen jelentéktelennek tűnnek a panaszaid, mindig azonnal fordulj orvoshoz (így nem hatalmasodik el a fertőzés, könnyebb kikezelni)

- fehérneműidet, pizsamádat, törölköződet minden(!!!) használat után fertőtlenítő adalékkal, min.60 fokon mosd ki, utána vasald ki. Ezt a teljes tünetmentesség után még egy kb. 1 hétig tartsd be.

- wc-t, kádat szintén minden(!!!) használat után fertőtlenítsd (ezt is teljes tünetmentesség után kb. 1 hétig folytasd)

- a párodat is kezeltessétek, akkor is, ha neki nincs tünete ( a férfiak sok fertőzést csak hordoznak, de nekik nem okoz tünetet), különben folyamatosan vissza fog fertőzni!

- intim mosakodót nagyon körültekintően válassz (pl lactacid femina nem jó)

- vannak tipikus fertőző "pontok", pl. uszoda, strand, nyilvános/munkahelyi/iskolai wc-k. Ezeket jobb kerülni vagy nagyon körültekintően használni.

Ha ezekre figyelsz, könnyebben túl leszel rajta.

2010. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Miket szokott felirni az orvos?

Kb mennyibe kerültek a gyógyszerek összesen?

2010. máj. 25. 21:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sajnos semmi jót nem tudok róla írni,nekem ha szedek rá orvosságot,és kúpot is elmúlik és egy idő múltán visszajön.Félreértés ne essék,a férjemet is kezelték rá,mivel kiderült tőle kaphattam a nem kívánt ajándékot.:(ilyenkor nemi életet nem szabad élni,gondolom lehet candidád lehet,akkor nem szabad édeset enni és élesztős dolgokat sem.Remélem egy kicsit tudtam segíteni .
2010. máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!