Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog múlni ez egyszer?

El fog múlni ez egyszer?

Figyelt kérdés

Párom már jóval 30 elmúlt, mikor megismerkedtünk. Tudtam, hogy van múltja, mindenkinek van, de nem igazán voltam rá kíváncsi. Amikor összeköltöztünk, hozzá cuccoltam, mert az ő lakása nagyobb kezdődtek a gondok. Igazából akkor, mikor az egyik exe írt neki egy közösségi oldalon engem fikázva. Ezt könnyen megoldotta, letiltotta. Aztán apránként megtudtam, hogy ebben a lakásban rövidebb-hosszabb ideig együtt élt már 3 nővel. Még ezzel sem volt gond, hiszem az ember az életében próbálkozik. De egyre rendszeresebben mesélt a múltjáról, ami nekem kezdett sok lenni. Olyan volt, mintha siránkozna, mintha sajnálná, hogy elveszítette őket. Begubóztam, majd kirobbantam, voltak viták, veszekedések. Megbeszéltük, megpróbáltam felülkerekedni a dolgon, hiszen velem van, engem szeret, és szerinte én rosszul fogtam fel a dolgot, ő nem azért beszél róluk, mert siratja őket. Hónapokig rendben ment minden, nem emlegette az exeit, jól éltünk. Ma viszont munkába menet mesélni kezdte, hogy még egész fiatal korában mikkel foglalkozott, hajtott mint a gép. Hirtelen elfogott megint az a rossz érzés, hogy már megint a múlton siránkozik... és már a nyelvemen volt, hogy "hajtottál, hogy megadj mindent a nagy "Ő"-nek, ő meg hálából megcsalt..." - de inkább beleharaptam a nyelvembe, és néztem kifelé a kocsiból.

Elmúlik egyszer ez a rossz érzés? Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik jártak az én cipőmben. Köszönöm!



2013. okt. 18. 11:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Féltékeny vagy.

Az önértékeléseddel van baj.

A régiekhez méred magad.


"Birtokon" belül vagy, mégis hagyod mérgezni magad a féltékenységedtől.


Ez rossz felé vezet.

2013. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem fog elmúlni! Aki ilyen, az ilyen is marad. Ha nem hagyod, lesznek csendes, csendesebb időszakok, de, ha hagyod, egész nap ezt hallgathatod.
2013. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

A tudatalattid pontosan tudja, hogy ez az ember, aki mellett élsz, a múltjában él. Azt is tudod, hogy ez nem fog változni.

Most már csak az a kérdés: tudsz-e így élni, vagy sem. Mert ez az ember változni nem fog.Maximum ideig-óráig, de mindig visszatér a helyzet.

2013. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem feltétlenül azért mesél ezekről a dolgokról,hogy bántson.Te fogod fel rosszul szerintem.Jó,nyilván nem kellemes az exeket hallgatni napi x órában,de ha csak tesz egy ártatlan megjegyzést,például mennyit dolgozott x évesen,te már abban is a rosszat látod.Nagyon nincs helyén az önbecsülésed.Ez fogja tönkretenni a kapcsolatodat.Tudom,mert én így szúrtam el egyet,és a mostaniban is hibáztam,de szerencsére időben észbe kaptam.
2013. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Azt elismerte, hogy túllépte az "egészséges" határt, nem kellett volna ennyit és részletesen beszélnie a múltbéli barátnőkről. Voltak olyan történetek is, amikor úgy éreztem összehasonlít némelyikkel. Az i-re a pontot az tette fel, mikor heti 2-3x is arról beszélt, hogy az előttem lévő exe most mit csinál, hogy él, és mintha elvárta volna, hogy ez engem is ennyire lelkesen érdekeljen. Nehezen viseltem, és nehezen küzdöttem meg ezzel, hiszen már a szakítás gondolata is felmerült. Félre tettem mindent, már nincsenek viták, veszekedések. Szeretném, ha elmúlna, de akaratlanul is előtör. Talán a tüske... Elmúlhat ez egyszer?
2013. okt. 18. 11:40
 6/19 anonim ***** válasza:
hű, de jó, hogy beleharaptál a nyelvedbe... le kéne ezt a mániádat vetkezni: mert most, ha bármit mesél a munkájáról, múltjáról neked szerte-széjjel kell hogy harapdáld magad. Ugyanmár! 30-40 éves ember életközépen van- nem egy újszülött csecsemő. És még az életközép-válság is beüt. Hogy lehetnél így megértő társa?
2013. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A múlt mindenkiben nyomot hagy, ez rá is igaz. Valószínűleg nem tette túl magát a korábbi eseteken, és ez nem azt jelenti, hogy visszasírja, hanem hogy jól esik neki kibeszélni, megosztani valakivel. Nem hiszem, hogy azért mondja, hogy megbántson, vagy hogy veled hasonlítsa össze a korábbi kapcsolatait, hanem mert a korábbi sérelmeket vagy más nyomokat nem könnyű elfelejteni vagy elnyomni.

Ha úgymond megtiltod neki, hogy beszéljen róla, azzal csak a szőnyeg alá söpröd a gondot, és később fog feszültséget okozni. (Akkor valószínűleg majd nem is fogod érteni, hogy mi a probléma.) Szóval próbálj segíteni neki legalább azzal, hogy meghallgatod.


Persze nem ismerem egyikőtöket sem, de a kérdésből egy ilyen helyzetre tippelek. :)

2013. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

4-es

Igazad van, tudom. Az észbekapásnál tartok, tisztában vagyok vele, hogy mi a probléma, és dolgozom is rajta, csak annyira nehéz. Azt hiszem ott rontottam el a dolgot, hogy hagytam, hogy mondja, annak ellenére is, hogy nekem olykor fájtak dolgok, mert úgy gondoltam, hogy ezt semmiképp nem velem kéne megbeszélnie. Le kellett volna állítanom időben, még mielőtt odáig fajult a dolog, hogy még egy ártatlan dologról is az jut eszembe, hogy "basszus, ha most elkezdi megint az exeket, én vonat alá vetem magam". :)

2013. okt. 18. 11:45
 9/19 anonim ***** válasza:

" Az i-re a pontot az tette fel, mikor heti 2-3x is arról beszélt, hogy az előttem lévő exe most mit csinál, hogy él, és mintha elvárta volna, hogy ez engem is ennyire lelkesen érdekeljen."


A kérdés az, hogy őt miért érdekli ennyire? Kivéve, ha jó barátok maradtak, az más tészta.

Amíg ezt nem írtad le, addig azt gondoltam, hogy erős önbizalom hiányban szenvedsz, és el kéne hinned, hogy te is jó nő vagy, azért van veled, mert téged szeret.

Viszont ez a mondatod nagyon furcsa.

2013. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"hogy még egy ártatlan dologról is az jut eszembe, hogy "basszus, ha most elkezdi megint az exeket, én vonat alá vetem magam". :)"


Egyébként milyen gyakran és mennyi ideig mesél róluk? Mert az sem mindegy, hogy néha szóba kerül, vagy ömlengve mesél róluk állandóan.

2013. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!