Ki gazdálkodik nálatok a pénzzel?
szia!
Nálunk a férjem a pénzügyminiszter, de önként és dalolva adtam át a lehetőséget. Ő pontos, precíz , mindig tudja mennyiből mennyit lehet költeni, én meg pont az ellenkezője vagyok :) Így egyeztünk meg, és nagyon jól beválik. DE sosem él ezzel vissza, ha kérek valamit megveszi, nem mondja, hogy "nincs rávaló".
Szerintem nem normális, mint ahogy a házassági szerződés sem az, de sokaknak ez alap dolog, mert pl. ők visznek több pénzt a kapcsolatba és így akarják elkerülni a számítókat.
Mi 9 hónap ismerettség után költöztünk össze albérletbe, és onnantól kezdve közösködünk az anyagiakban is. Ennek már 12,5 éve, de el sem tudnám képzelni, hogy külön bankszámlánk és külön költségvetésünk lenne... 3 gyerekünkkel pláne! :-)
Közös a kassza, először kifizetjük a számlákat, bevásárolunk, utána pedig jöhetnek az egyéni igények. Megbeszéljük kinek mi kell, és megvesszük. Ha csak az egyikünkére van pénz, akkor eldöntjük, hogy kiét vegyük meg ebben a hónapban, és ki várjon a következőre.
Van vésztartalékunk is rendkívüli esetekre, ehhez nem nyúlunk, és az összege durván 100.000 Ft. Ehhez kizárólag létfontosságú berendezés tönkremenetele(mosógép) esetén nyúlunk, tehát nem ruhát vagy könyvet veszünk belőle.
Nálunk bevált ez a módszer.
Ja igen, a szüleim külön számlán vannak, mert házasságuk elején apám elszórta a pénzt, és a családra nem maradt hó végére, de a közös családi költségeket közösen fizetik, pontosabban a számlákat, ami fix összeg, a nagyobb kiadásokat, ami ritkább (autó, háztartási gépek, bútor) apám, mert kb. 3-4-szer annyit keres, mint anyu tanítónőként, a kisebbeket, családi bevásárlás, kaja, tisztítószer... azokat anyu fizeti. De közösen beszélik meg, mi kell, mit kell fizetni. Szóval külön kassza van, és ennek megvan a fontos oka is, de közös költekezés.
09:51 voltam
Nálunk a párom (ő a pasi) a pénzügyes, én nem akartam már otthon is könyveléssel foglalkozni.:)
Lehet furcsának találjátok, de igazából egyikünk se tudja, hogy pontosan mennyit keres a másik. Van egy közös kasszánk, havonta belerakunk egy előre megállapodott összeget, ez elég a rezsire, kajára, meg minden "alap" dologra. A többit, pl könyvet, vagy új telefont, ruhát stb. mindenki megveszi magának a saját pénzéből. Ha van valami nyaralás vagy nagyobb összegű megmozdulás, bútorvásárlás, bármi, akkor azt felesben fizetjük. Én azt nem értem, hogy miért kellene az összes keresményét bármelyikünknek beleborítani a közös kasszába?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!