Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a fiatal...

Miért van az, hogy a fiatal anyukákat lesajnálják? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A mai világban kitolódott a gyermekvállalás, manapság 28-30 évesen szülnek a nők. Karrierre, anyagi biztonságra hivatkozva, amivel nincsen probléma, DE!, én azt nem értem, hogy aki 23-24 évesen vállal gyermeket (tervezetten), azt az ilyen korú nők miért szólják meg, vagy alapvetően a társadalom? Azt vettem észre, hogy akik a "huszonévük" elején vállalnak be babát, azokat a terhesség alatt sokszor kísérik lesújtó pillantások, vagy jönnek a megjegyzések, hogy "biztosan becsúszott", meg, hogy felelőtlenek. Holott adott a lakás, a stabil párkapcsolat, az anyagi háttér nekik is, csupán nem 30 évesek.

Tehát, szerintetek miért ítélik el mostanság a fiatal anyukákat (akiknek minden adott, és nem a semmi szülnek), és feltételezik azt, hogy még élnie kell, és majd 30 évesen fog "meghülyülni" és a szórakozóhelyeket járni? (és társai) (Nyilván ilyen eset is van, de nem mindig kell általánosítani.)


2013. okt. 11. 10:31
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
66%

Azért ítélik el, mert a 18-huszonévesen gyereket vállalók 90%-a még tanul/sosem tanult, hanem érettségi/szakmunkás után rögtön szült, nincs saját bevétele, megélhetése, sosem dolgozott egy évet sem, anyós nyakán élnek a párjável/a 10 évvel idősebb hapsija lakásában, a hapek fizetéséből, a drága fiatal anyuka meg csak segélyt kap - ami a magánügye lenne, DE nem gondol arra, hogy ha a hapsi elhagyja, nem lesz semmije, sehova nem veszik fel dolgozni, nem lesz hova mennie, stb. Magyarán azért, mert a 90%-uk FELELŐTLEN!


U.i.: 20 évesen ne dobálózzunk már ilyen baromságokkal, hogy "stabil párkapcsolat", amikor a világ jobbik felén még alkoholt sem ihatnak ennyi idősen, annyira nem felnőttek! Köszi!


Tisztelet a kivételnek, akik munkaviszony és biztos megélhetésre szülnek ilyen fiatalon, de ez sajnos ritka!

2013. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

28

Nem jutott eszembe egyébként a te verziód, hogy szakmunkás pedig van benne valami.

de mégis ha 21 évesen 11 hós lánya van akkor 20 évesen szült, de már 19 évesen terhes volt.Szóval nem nagyon jön össze a 2 év munkaviszony, főleg úgy hogy a kezdőknek nem adnak valami brutál jó bért, a másik hogy a munkáltatók nem nagyon szeretik a kismamámat.

Sajnos igaza van az utolsónak a környezetemben én is csak olyat látok akit vagy a párja vagy a szülei, vagy közösen tartanak el.

2013. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Úgy látom egy kicsit elmentek a dolgok..a kérdésem nem a 18 évesekre vonatkozott, akik épphogy végeznek a középiskolával, hanem a 23-24 éves nőkre. És igen, határozottan állítom, hogy 23-24 évesen lehet valakinek stabil párkapcsolata. Miért is ne lehetne? És mégegyszer szeretném kiemelni, hogy nem a tinikről szól a kérdésem, akiknek becsúszik a baba egy átmulatott éjszaka után!

Ja igen, és hogy reagáljak arra is, hogy a "világ jobbik felén", 21 év alatt nem ihatnak alkoholt mert szerinted "annyira nem felnőttek"..hát na ne röhögtess már..véleményem szerint nem attól lesz érett, felnőtt valaki, hogy iszik-e alkoholt vagy sem! És ne hasonlítsd szerintem össze a két országot, ugyanis azon a "jobbik félen" tök alap, hogy minden 2. tininek már 18 évesen 2-3 éves gyereke van! És még támogatják is őket.. szóval erről ennyit..

2013. okt. 11. 15:55
 34/37 anonim ***** válasza:

És nagyon kevés olyan szerencsés frissen végzett fiatal van aki egyből kap munkahelyet, és egy normális bért.

Pl a férjem is szakmunkás szobafestő, évek kellettek ahhoz hogy a saját maga ura lehessen, frissen végzettként hiába próbál önmaga boldogulni a kutya nem adott neki megbízást. Évekbe telt mire kialakult a kuncsaftköre.

2013. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Igen a kérdésed 23-24 évesekre vonatkozott. Én őket nem nézem le, nem szólom ki. Addigra lehet már jó bére és munkaviszonya. Csak azért kanyarodtunk el mert a 21 éves írta hogy vezet tanul, stb.. és itt jött a kérdés hogy kinek a pénzén. Amúgy semmi közünk hozzá, csak rossz ha valaki veri a száját másra. de mindegy.

2013. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

"mert szerinted "annyira nem felnőttek"..hát na ne röhögtess már..véleményem szerint nem attól lesz érett, felnőtt valaki, hogy iszik-e alkoholt vagy sem! "


Látom nem értetted. De akkor elmagyarázom: az ÁLLAM nem gondolja úgy, hogy elég felnőttek hozzá. És nem, nem az alkohol a felnőttség fokmérője, ez csupán egy célzás arra, hogy sok helyen még egy 20 éves nem minősül elég érettnek ilyen alapvető döntések meghozatalára SEM, nemhogy egy gyerekhez...

2013. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Én sosem szólok be,vagy teszek megjegyzéseket másoknak,de azért valljuk be valamit elárul az emberről,hogyha semmiféle célja nincsen,csak gyerekeket potyogtatni,onnantól kezdve,hogy kiesett az iskolapadból.

Aki a saját pénzéből,az rendben van, de így is egy vékonyka dolgozó réteg tartja el ( sokak a minimálbérből) a munkakerülőket, én dolgozó ember lévén nem szeretem ha ezek szaporodnak.

2014. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!