Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a fiatal...

Miért van az, hogy a fiatal anyukákat lesajnálják? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A mai világban kitolódott a gyermekvállalás, manapság 28-30 évesen szülnek a nők. Karrierre, anyagi biztonságra hivatkozva, amivel nincsen probléma, DE!, én azt nem értem, hogy aki 23-24 évesen vállal gyermeket (tervezetten), azt az ilyen korú nők miért szólják meg, vagy alapvetően a társadalom? Azt vettem észre, hogy akik a "huszonévük" elején vállalnak be babát, azokat a terhesség alatt sokszor kísérik lesújtó pillantások, vagy jönnek a megjegyzések, hogy "biztosan becsúszott", meg, hogy felelőtlenek. Holott adott a lakás, a stabil párkapcsolat, az anyagi háttér nekik is, csupán nem 30 évesek.

Tehát, szerintetek miért ítélik el mostanság a fiatal anyukákat (akiknek minden adott, és nem a semmi szülnek), és feltételezik azt, hogy még élnie kell, és majd 30 évesen fog "meghülyülni" és a szórakozóhelyeket járni? (és társai) (Nyilván ilyen eset is van, de nem mindig kell általánosítani.)


2013. okt. 11. 10:31
1 2 3 4
 1/37 zabmester ***** válasza:
88%

Egyszerű rá a válasz: azért ítélik el a fiatal anyákat (meg úgy egyáltalán bárki azért ítél el bárkit), mert úgy gondolják az elítélők, hogy ők csinálják jól (jobban), aki máshogy csinálja, az helytelenül döntött. Aki nincs meggyőződve a saját döntése egyedüli helyességéről, az nem is ítélkezik.

Én is kaptam bíráló megjegyzéseket (20 évesen szültem), de egyrészt úgy voltam vele, hogy kinek mi köze hozzá, másrészt azért azt sem mondanám, hogy mindenki negatívan állt hozzám. Csak az ember a bántó visszajelzéseket jobban megjegyzi, mint a semleges hozzáállást.

2013. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

Mert az emberek ítélkezők.

Elítélik a soványakat, a kövéreket, a barna bőrűeket, a munkásokat, a boltosokat (ugye az nem ember! kéremszépen), a fiatal menyasszonyokat, a fiatal vőlegényeket, a "büfészakosokat", stb. A világ kegyetlen, fogadd el, lépj rajta túl és ne foglalkozz senkivel :) 70%-ban csak irigység :)

2013. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%

Mert az átlag 23-24 éves nőnek az anyagi háttér kimerül abban,hogy a pasinak van pénze,de a nő álatlában gyest fog csak kapni.


Tisztelet a kivételnek,de tényleg ritka,hogy 23-24 évesen van 2 ledolgozott éve,hogy gyedet kapjon.

2013. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
96%
Ez fordítva is igaz. Akiknek fiatalon megadatott hogy szülhessenek viszonylag biztos helyre , lenézik azokat aki nem tudták ezt megteremteni csak 30 éves korukra. Ilyenek az emberek.
2013. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sok oka van. 1: Ha nem olyan vagy mint én, akkor te vagy a hülye. 2:De utálom, hogy más jobban csinálja mint én! 3: Nem vallhatom be még magamnak sem, hogy nekem csak ilyen korra sikerült olyan párt találnom akivel el tudok képzelni gyereket. Ennek meg 20 évesen összejött. Fujjjjj!

Szerintem leginkább ilyen dolgok munkálkodnak a háttérben. Pedig 18....28 közötti szüléseknél adnak az anyák legtöbbet gyerekeiknek.

2013. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 zabmester ***** válasza:
96%

"feltételezik azt, hogy még élnie kell, és majd 30 évesen fog "meghülyülni" és a szórakozóhelyeket járni?"

Mondjuk ezzel nem igazán tudok mit kezdeni. Én fogok 30 évesen is szórakozóhelyre járni, ha ahhoz lesz kedvem, mert mi abban a rossz? Fiatal is, idős is, felnőtt is találja meg nyugodtan azt a szórakozási formát, ami neki tetszik, amit megengedhet magának, és ami nem zavarja a környezetét, és akkor nincs semmi probléma. Nem gondolom, hogy egy gyerek sérül attól, hogy az anyja havonta 1-2 alkalommal nincs otthon este. Az apák esetében ennél jóval elnézőbb a társadalom, pedig a kikapcsolódás nem csak a férfiak privilégiuma :)

2013. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem azt mondom, hogy Minden ember bántó magatartást vesz fel, hanem azt, hogy gyakori és sajnos előfordul. (Ha nem is szemtől-szemben, akkor az ember háta mögött.) Alapvetően a körülményeket kérdőjelezik meg, és ha abban nincsen kifogásolnivaló, mert minden adott a babához, akkor a korra hivatkozva keresnek valamit amibe beleköthetnek...
2013. okt. 11. 10:43
 8/37 zabmester ***** válasza:
93%
De hát ha tudod, hogy nincs igazuk, akkor minek foglalkozol velük? Jó, ezt tudom, hogy könnyű mondani, de tényleg magadnak teszel vele jót, ha nem ezeken rágódsz. Bármit is csinálsz, mindig lesz olyan, akinek nem tetszik. Akár ha csak egy neked tetsző kabátot veszel fel, akkor is lehet olyan az utcán, aki a hátad mögött megjegyzést tesz rád, mert ő úgy gondolja, hogy jobban tudja nálad, hogy mit kéne viselned. Ez is épp ilyen: nem kell vele foglalkozni, te éled a saját életed, más meg az övét. És hiába teszik a megjegyzéseket, ez a te életedre csak akkor lehet hatással, ha hagyod, hogy hatással legyen.
2013. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Zabmester, ez alatt, hogy : "feltételezik azt, hogy még élnie kell, és majd 30 évesen fog "meghülyülni" és a szórakozóhelyeket járni" - a szélsőséges esetet értem, amikor az anyuka holtrészegen tombol a tiniknek való szórakozóhelyen, pasizik, minden hétvégén eljár. (Én is láttam ilyen szülőre példát.) Én is úgy gondolom, hogy mindenkinek jár a kikapcsolódás időközönként, és el lehet járni szórakozni kultúráltan, megfelelő társasággal. Mondjuk vannak akik ebbe is belekötnek, és úgy gondolják, hogy attól mert szülő/anyuka valaki, akkor már a 4 fal közül is csak dolgozni és óvodába/iskolába lehet kimozdulnia.
2013. okt. 11. 10:48
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Én ha minden jól megy 28 vagyis majdnem 29 évesen fogok szülni. És ugyan ezt tapasztalom csak a fiatal anyukáktól.Én sohasem szólok meg senkit hacsak nem 16 évesen szül. Nem azért tolódott ki nálam mert nem volt meg a párom 10 éve együt vagyunk, nem is az egyetem miatt, egyszerűen nekem nem kellett. Nem voltak anyai ösztöneim, sőt aranyosabbnak találtam egy kis kutyát mint egy babát, ennyi erre pedig minek szüljek. Vártam és 27 évesen rájöttem de igen is ez az élet értelme erre kell tovább lépnem. több mint másfél év volt összehozni most 5 hetes vagyok, nem probléma mentesen. Meglátjuk mi lesz belőle.
2013. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!