Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a fiatal...

Miért van az, hogy a fiatal anyukákat lesajnálják? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A mai világban kitolódott a gyermekvállalás, manapság 28-30 évesen szülnek a nők. Karrierre, anyagi biztonságra hivatkozva, amivel nincsen probléma, DE!, én azt nem értem, hogy aki 23-24 évesen vállal gyermeket (tervezetten), azt az ilyen korú nők miért szólják meg, vagy alapvetően a társadalom? Azt vettem észre, hogy akik a "huszonévük" elején vállalnak be babát, azokat a terhesség alatt sokszor kísérik lesújtó pillantások, vagy jönnek a megjegyzések, hogy "biztosan becsúszott", meg, hogy felelőtlenek. Holott adott a lakás, a stabil párkapcsolat, az anyagi háttér nekik is, csupán nem 30 évesek.

Tehát, szerintetek miért ítélik el mostanság a fiatal anyukákat (akiknek minden adott, és nem a semmi szülnek), és feltételezik azt, hogy még élnie kell, és majd 30 évesen fog "meghülyülni" és a szórakozóhelyeket járni? (és társai) (Nyilván ilyen eset is van, de nem mindig kell általánosítani.)


2013. okt. 11. 10:31
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
#20-as válaszoló, veled abszolút nem értek egyet! És leginkább az ilyen hozzáállástól, beszűkült látókörtől ráz ki a hideg...
2013. okt. 11. 11:43
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
én nem lenézem, de azért furcsállom. Például egy 21 éves mostanra anyukával egy évvel ezelőtt bulizgattam, igazi tinis berúgósan, hányósan, olyan kis tinipics.a volt, mint annak a rendje, velem együtt, most meg babázik. Jó tudom nem vagyunk egyformák, de pár hónap leforgása alatt nem tudok mire vélni egy ilyen pálfordulást, hogy az idétlen vihogó csajszikából büfiztető kismama lett. Inkább tűnik annak, hogy talált egy pasit, aki 30 feletti, és az ő kedvéért szül gyereket. Akikről te beszélsz, én olyat keveset látok, nálunk 20 évesen még sehol sem tartanak a nők, állásuk sincs, még iskolába járogatnak. Inkább a férfi az, aki biztosítja a hátteret. Szóval sztem az a véleménye az embereknek, hogy huszonévesen szülni képzettség nélkül azért baromság, mert be se fejezi se az iskolát, se munkába nem áll, ami mostanság eléggé szükséges. Ha a gyereke meg majd 20 éves lesz, jobbára semmi nem lesz a háta mögött, csak a gyereknevelési gyakorlat, amivel 40 évesen sehova se fog kelleni, ergo 20 évesen dönt arról, hogy nagy valószínűséggel kihagyja az életéből a munka világát, ami manapság egyre népszerűtlenebb.
2013. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
75%
30 éves anyuka vagyok. Alig várom, hogy bulizzak egy jót:)) Igaz berúgni nem tervezek, de attól nem leszek rosszabb anya, hogy időnként kikapcsolódok, a gyerek meg jól elvan a nagyival. Szóval a szórakozás nem mérvadó egyik oldalon sem.
2013. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell velem egyet èrtened, kedves kèrdezö, de mikor a saját szememmel látom több pèldán keresztül ezeket a dolgokat, akkor nelem meg nem magyarázod, hogy te "csak úgy" jobban tudod.

Habár , nyilvánvalóan te is azèrt vagy most ennyire felháborodva, mert vagy gazdag szüleid vagy gazdag pasid van - örökölyetek, házat kaptatok ès ilyesmik. Mert már magán a kèrdèsen is látszik, hogy nem sok tapasztalatod lehet a valós vilàgról.

2013. okt. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem kell különösebben magunkra venni ezeket a dolgokat, úgyis mindenkinek megvan a saját véleménye amit a legjobbnak hisz, úgyis lesz mindig általánosítás és úgyis lesznek mindig kivételek.

A huszas éveimben nem csak azért nem vállaltam gyereket, mert még nem tartottam ott egzisztenciálisan, hanem azért, mert egyszerűen éretlennek éreztem magam erre és bár komoly, közel 10 évig tartó kapcsolatban éltem akkoriban, tudtam, hogy még a párom is meg én is nagyon sokat fogunk változni, még az is lehet, hogy egész más irányba vagy ütemben fejlődünk, és akkor majd mi lesz a közös gyerekünkkel. Be is jött, mert nem maradtunk együtt. Próbálok nem általánosítani, de nekem inkább az a gondom a huszas évekbeni szüléssel, pláne ha a partnert még 20 előtt ismerük meg, hogy nagyon sok esetben az ilyen korán keletkezett kapcsolat nem marad meg. Mert még nincs kifejlődve a felek végleges személyisége, még annyira fiatalok.

Közel voltam a 30-hoz, amikor a férjem megismertem és örülök neki, hogy nem szültem addig gyereket mert még éretlen voltam rá. Az egzisztenciáról meg lakásról meg csak annyit, hogy nekem azóta sincs meg, tehát nem vagyok jobb helyzetben most, mint egy huszonéves, de legalább érettebb vagyok és felnőtt fejjel léptem be egy házasságba, nem gyerekként. Viszon a férjemnek ez már nem sikerült, a huszas évei elején jött az első gyerek és sorba a többi, de évek alatt annyit változott az exe is meg ő maga is, hogy elváltak. Ma már maguk is belátják, hogy nem voltak még érettek se a házasságra, se a gyerekvállalásra, függetlenül attól hogy szaladt a szekerük és nem voltak anyagi gondjaik (saját vállalkozás, saját lakás, saját nyaraló). Akkor még persze úgy érezték minden téren készek a házasságra és a gyerekekre. Összekeverték a stabil jólétet az érettséggel.

Röviden nem a pénz vagy az egzisztencia a legfontosabb a gyerekvállalásba, hanem hogy kellőképpen érett gondolkodású legyen a két felnőtt és kellőképpen "elkészült" legyen a személyiség, hogy ki is ő valójában, hogy később ne azt érezze valamelyik fél, hogy "ki ez az ember akivel élek akitől gyerekem van?".


Mellesleg én is pont az ellenkezőjét tapasztalom mint te. 30 múltam és nincs gyerek, úton-útfélen ezzel csesztet mindenki. Amióta férjnél vagyok meg pláne. Olyan is volt aki kinevetett vagy láthatóan lenézett, lesajnált emiatt. Pedig nem a pénz miatt alakult így, hanem mert most van először bennem olyan érzés, hogy "na igen, vele"!

2013. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Ezért nem is magyaráztam meg, hogy miért nem értek Veled egyet. Mert neked is van egy véleményed, meglátásod, és nekem is. Felesleges azon vitázni, hogy kinek lehet igaza, mert neked is vannak tapasztalataid (ami 2 dologra épül csupán, hogy vagy gazdag szülei vannak valakinek, vagy vén gazdag pasija) és nekem is. Egyetértek Veled abban, hogy sok olyan eset van, amikor hiába 22-23 éves valaki, külön szülőktől, szellemileg és tapasztalatban még a korosztályát sem közelíti meg. De ahogyan a kérdésemben is írtam, nem az ilyen nőkre tértem ki, mert valahol érthető, hogy rájuk negatívan tekintenek sokan. Csak azt sajnálom, hogy az ilyen felelőtlen, éretlen anyák miatt ítélnek el olyan embereket is, akik tisztességesek, munkával (talán kis szerencsével) értek el oda ahol most vannak, és nyugodt szívvel, boldogan várva vállalnak gyermeket.. Arra pedig nem is szeretnék reagálni amit rólam feltételezel, mert ez a kérdés nem azért került kiírásra, hogy vitába, vádaskodásba menjen át.
2013. okt. 11. 12:14
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Most őszintén az előbb írt egy csaj akinek 21 évesen van gyereke, közben tanul , közben vezetni jár, ugye nem azt gondolod hogy a saját megkeresett pénzéből teszi ezt. Ennyire naívak már ne legyünk. Vagy a szülei támogatják vagy a pasija keres jól. Nem akarok rossz indulatúnak tűnni, nekem is meg van mindenem, 5 éves munkaviszonyom, megtakarítások, és abszolút nem vagyok irigy, de be kell ismerned hogy máséból teszi mindezt. Én is fogok szülni pár éven belül, de tudom hogy már valamit letettem, fogok kapni egy normális összeget is ha otthon leszek a gyerekkel nem csak 25 ezret. Tudom hogy már jelentősen beletettem a közösbe.

De ettől függetlenül mindenki azt tesz amit akar.

2013. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
69%

Miből gondolod, hogy 21 évesen valakinek nem lehet magas összegű Gyed-e, amiből finanszírozni tudja a jogsit meg a tanfolyamot? A gyed maximum a minimálbér kétszeresének 70 %-a, tehát nem rossz pénz. Alapból mindenki feltételezi, hogy itt mindenki egyetemre jár, 23-25 éves koráig tanul...stb. (Mondjuk én is ezt tettem)

De azért van olyan, hogy valaki általános iskola után egyből szakmát tanul: pl. fordász, kozmetikus, virágkötő, bőrdíszműves, női szabó..akármi. Lehet, hogy nem érettségizett, de ha jó a maga területén, kereshet vele szépen. Szóval ilyen feltételek mellett, ha 18-19 évesen elkezd dolgozni, miért ne lenne meg a 2 év munkaviszonya 21 éves korára, és miért ne kaphatná meg a Gyed maximumot?

Attól, hogy fiatal, nem biztos, hogy más pénzén él. De én azt sem ítélem el, ha valaki más pénzén (lásd férje) képzi magát. Nyilván azért teszi, hogy a későbbiekben találjon állást, és ő is pénzt keressen.

2013. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
20%
A közösbe beletételről azt gondolom, ha egy nő otthon van, gyereket nevel, foglalkozik vele, mos, főz, takarít a férjére, azzal ugyanúgy hozzájárul a közöshöz, mintha pénzben tenné. A férjemnek jól pozíciója van, én akárhogy tepernék, nem lenne annyi keresetem, a gyedhez meg ne is hasonlítsuk. Ha pénzben mérjük a közöset, akkor eléggé egy oldalra billen a mérleg. Ha a munkamegosztást is, akkor szerintem egál. Nincs ezzel semmi baj.
2013. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Persze, kèrdezzük már meg azt a 21 èves ifjú anyát, hogy ö vajon gazdag szakmunkás-e? Ne akarjuk már annyira igazolni az állításunkat, hogy azt mondjuk, manapság a kozmetikusok meg virágkötök ( akikböl egyèbkènt Dunát lehet rekezteni ès szinte mindenhol csak èrettsègi utàn lehet eme szszakmàkat tanulni) alkalmazottkènt havi 200 ezerre vannak bejelentve vagy az iskolapadból kiesve vállalkozókènt már havi 400 ezreket keresnek, hogy meglegyen az a hatalmas gyes.....


Nekem szemèlyszerint az összes fiatal gyermekes ismerösöm a szülökön vagy a párján èl, anèlkül, hogy bármit letett volna

2013. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!