Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a fiatal...

Miért van az, hogy a fiatal anyukákat lesajnálják? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A mai világban kitolódott a gyermekvállalás, manapság 28-30 évesen szülnek a nők. Karrierre, anyagi biztonságra hivatkozva, amivel nincsen probléma, DE!, én azt nem értem, hogy aki 23-24 évesen vállal gyermeket (tervezetten), azt az ilyen korú nők miért szólják meg, vagy alapvetően a társadalom? Azt vettem észre, hogy akik a "huszonévük" elején vállalnak be babát, azokat a terhesség alatt sokszor kísérik lesújtó pillantások, vagy jönnek a megjegyzések, hogy "biztosan becsúszott", meg, hogy felelőtlenek. Holott adott a lakás, a stabil párkapcsolat, az anyagi háttér nekik is, csupán nem 30 évesek.

Tehát, szerintetek miért ítélik el mostanság a fiatal anyukákat (akiknek minden adott, és nem a semmi szülnek), és feltételezik azt, hogy még élnie kell, és majd 30 évesen fog "meghülyülni" és a szórakozóhelyeket járni? (és társai) (Nyilván ilyen eset is van, de nem mindig kell általánosítani.)


2013. okt. 11. 10:31
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

#10-es, gratulálok a babához és sok egészséget, boldogságot kívánok Nektek!


Érdekes, ilyet még nem tapasztaltam, hogy a fiatalok néznék le az idősebbeket. Túlzottan nincs rám hatással a megvetés (persze, azért foglalkoztat és nem esik túl jól), csak amióta észrevettem a negatív pillantásokat/megjegyzéseket, gondoltam felteszem a kérdést, és véleményeket kérek. Akár negatív, akár pozitív az. Kiváncsi vagyok, hogyan gondolkodhatnak azok a nők, akik lenézik a másikat, legyen az fiatal, vagy idősebb.

2013. okt. 11. 10:54
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Én ehhez képest "öreg" anyuka leszek, 33 évesen most várom az elsőt, a férjem 40.

Ugyanúgy lesajnálnak. Önzőek vagyunk, akik csak magukkal törődnek, minek vártunk eddig, biztosan lesz valami baja a gyereknek, nem fogjuk bírni, és különben is, rendes ember nem áll meg egy gyereknél, mi nem fogunk tudni többet összehozni. Igenis összesúgnak a hátunk mögött.

Úgyhogy tök mindegy, mikor vállalsz gyereket, biztosan lesz, aki elítél és olyan is, aki örül neki. Én inkább az utóbbiakkal foglalkozom :D

2013. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés. 20 évesen szültem a lányom, aki 11 hónapos. Járok iskolába, vezetni és mellette vele is foglalkozom. Igen, fiatal vagyok, és nem érdekel, hogy ki mit gondol. Magamnak és a páromnak szültem, az más kérdés, hogy a nagyszülők szívesen vigyáznak rá, ha dolgom van. Nem élünk nagy lábon, de mindent meg tudunk adni a lányunknak amire szüksége van. Az pedig, hogy ki mikor vállal gyereket mindenkinek magányügye. Ha valaki úgy érzi, hogy 20-24 évesen érett rá, akkor vállal, ha úgy érzi, hogy csak 30-35 között, akkor pedig akkor. A szórakozóhelyekről pedig annyit, hogy én személy szerint 15-16 évesen se jártam, inkább megyek el egy koncertre, vagy időnként házibuliba, amit akár gyerek mellett is meg lehet oldani, ha van segítség. És attól még nem vagyok rossz anya, legalábbis szerintem, hogy pl. 2-3 havonta egy estét csak a párommal töltök kettesben, esetleg a barátokkal összejövünk.
2013. okt. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Én soha egyetlen lesajnáló pillantást sem kaptam,pedig alig 24 voltam mikor szültem...Mindenki kedves volt,barátok,család mindenki támogatott minket és nagyon várták,hogy megérkezzen a kicsi..Évek óta együtt éltünk,abból sem csináltunk ügyet,h nem tervezett gyerkőc volt,de szerintem mindenki látta rajtunk,hha terveztük volna,sem vártuk volna jobban:D

Barátnőim idősebbek,mint én,30 körüliek,nekik mostanában jött össze,hogy be tudták vállalni a babát..Nem érzem én sem,hogy bármi miatt le kellene néznem őket,h csak most sikerült nekik..

Szóval én csak neten találkozom ezzel a "lesajnálós"dologgal,a való életben soha nem láttam ilyet..Terhesgondozáson,itt-ott azt látom inkább,h a kismamák "örülnek"egymásnak,meg az emberek is kedvesen mosolyognak,ha kismamákat látnak...

Inkább sajnálom le azokat,akik pl. dohányoznak,isznak terhesen...na,az a szánalmas,nem fiatalon/idősebben gyereket szülni..és én ezt a véleményt látom a környezetemben is.

2013. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak negatívum van, szerencsére én is tapasztalok pozitív dolgokat is. Jó érzés amikor elmegyek vásárolni, és az emberek kedvesen mosolyognak rám (még a pénztáros is kedvesebb a megszokottnál, pedig alapjában véve egy mufurc nő. :D). Legutóbb egy kedves idős bácsi szólított meg, hogy milyen szép, aranyos kismama vagyok, és csak úgy sugárzik belőlem a boldogság..:) Azért ezek a dolgok jó érzéssel és boldogsággal töltenek el. :)
2013. okt. 11. 11:02
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a fordítottját tapasztalom. lassan 30 leszek, de még nincs gyerek. kb 31-32 évesen tudjuk bevállalni a babát, addig nem. És azoktól, akik a semmire 20 évesen szültek, azt hallgathatom, hogy már ideje lenne, nem jó 30 felett szülni, nekem nem fontos a család, karrierista vagyok...stb. 25 évesen fejeztem be az egyetemet, megfelelő munkát sem kaptam egyből, 24 évesen találtam meg az igazit, ha szerettem volna, sem tudtam volna szülni 20 évesen, csak maximum a szüleim nyakára. Ha valaki 18 éves korától dolgozik, van stabil kapcsolata és anyagi háttere, nem ítélem el, hogy korán vállal gyereket, sőt, irigylem is egy kicsit. Viszont amikor a semmire, 0 munkatapasztalattal, csak a pasija jövedelmére alapozva szül, azzal nem értek egyet. Nem egy ilyet ismerek, akik emiatt nem boldogulnak, a párkapcsolata hamar tönkrement,( nem kéne szülni az első baromnak, akit elénk hord a szél) a pasi pácban hagyta, végzettsége, munkatapasztalata nincs, és ott áll 23 évesen egy kisgyerekkel, akiről nem tud megfelelően gondoskodni, napról napra él, vagy a szülőkre támaszkodva. Végülis szerintem mindegy hány évesen szül valaki, a lényeg inkább az, hogy mennyire van megalapozva akkor az élete ( munka, anyagiak, megfelelő partner, érett hozzáállás)
2013. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

"Holott adott a lakás, a stabil párkapcsolat, az anyagi háttér nekik is, csupán nem 30 évesek. " - ez sajnos sokszor nincs meg. Vagy van saját lakás - szülőkkel együtt; anyagi háttér - a 20 évvel idősebb vállalkozó pasi révén.


Azért sajnálják le az ilyen anyukákat, mert sok 25 év alatti egyedülálló anya van, akinek nincs hol laknia, nincs munkája, munkatapasztalata és a rokonok tartják el őt is meg a gyereket is.

2013. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem tapasztaltam ilyet, az első gyerkőc 25 évesen összejött, a másodiknál túl leszek a 30-on.

Bár olyan tényleg volt, aki meglepődött, hogy már gyerekem van. (szerintem pár évvel fiatalabbnak nézek ki, mint amennyi vagyok).

Az emberek alapból szeretnek beleszólni más életébe, ehhez nem kell messzire menni, elég olvasgatni ezt az oldalt:)

2013. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az a baj a "fiatalon" szülèssel, hogy az esetek 95%-ban ilyenkor a nagy büdös semmire születnek gyerekek. Egy átlagos 22 èves csak akkor tud hátteret biztosítani a gyereknek, ha a pènzes szülök mindent a feneke alá tesznek vagy kifog egy gazdag pasit, aki majd eltartja.


Nem jó dolog az, hogy valaki vègzettsèg nèlkül, kb. nulla èlet- ès munkatapasztalattal gyereket vállal, mert kèsöbb mindez visszaüt - pl. már akkor, mikor egy èrettsègivel meg kisgyerekkel munkàt kell keresni a gyes után. Nem kell a tökèletes pillanatra vàrni, de az nem elèg, hogy "" vègül is nem èhezünk".


Farkastörvènyel vannak manapság, hatalmas verseny folyik a munkahelyekèrt, támogatàsokèrt ès tulkèpp mindenèrt. Lehet apuka jövedelmère szülni 23 èvesen, csak kèsöbb visszaütnek ezek a dolgok.

2013. okt. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyèbkènt ennyi idösen kb. csak akkor adottak a feltètelek, ha valaki gazdag családba születik, márpedig kifejezetten rosszbak tartom, ha olyan pár vállal gyereket, akiknel az èletben mèg jóformán semmièrt nwem kellett megküzdeniük, mert látom ennek eredmènyèt az ismerösökön... minden tehetetlensèg a gyereken csapódik le.
2013. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!