Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol tartott az életed 20évesen?

Hol tartott az életed 20évesen?

Figyelt kérdés

Májusba lettem 20 éves, hiába tanulok még nappali tagozaton, ebben a tanévben már nem kapok családi pótlékot.(már csak ez az 1évem van (Okj)).

Anyuval élek, aki egyedül nevelt, nem sok a fizetése, és pont kihúztuk egyik hónaptól a másikig, így, hogy járt a családi.

Most, hogy megszűnt, tudom, hogy el kell mennem dolgozni suli mellett, viszont az istenért sem találok megfelelő munkát (pedig nincsenek nagy elvárásaim, diákmunkák is olyanok, hogy vagy heti 40órát kell vállalnod, /és persze mellette legyen nappali tagozatos jogviszonyod, ami megvan, de az órarendemtől nem tudok ennyit vállalni/ vagy tapasztalat kell, már a diákmunkákhoz is.


Komolyan hanyagolnom kell a sulit, hogy ne haljunk éhen, csak azért mert pl. nem szeptemberben születtem?! Ebben hol az igazság?


2013. okt. 3. 13:35
1 2 3
 21/25 Jégtánc ***** válasza:
69%
20 évesen már két éve kint éltem Németországban,dolgoztam és akkor ismerkedtem össze a most már volt férjemmel.15 éves korom óta én is dolgoztam már suli mellett,nyáron és évközben hétvégente.
2013. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok 25. 20 évesen végeztem a suli utolsó évével, tanultam-vizsgáztam majd (szakma) utána jött a nagy rakás semmi, munkanélküliség, állásinterjúkra járás. 7 hónapba telt mire találtam munkát. Szerencsére anyuék mindenben segítettek, otthon lakhattam :). Párkapcsolatom sem volt még akkor soha előtte....úgyhogy ha így belegondolok, szar volt nagyon az életem akkoriban. Magányos voltam. :(

Most már szerencsére dolgozom, van egy 4 éves kapcsolatom, tele tervekkel. Nem csinálnám másképp..mert akkor most nem lenne ilyen jó. :)

2013. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 20évesen kicsit eltérőbb volt az életem, mint akik itt írnak.

A középsuliban kiderült egy pszichológiai alkalmassági vizsgálaton, hogy nagyon magas az IQ-m.

Ezt tudtam én, csak senkinek nem beszéltem róla, alig tanultam, és szinte mindent tudtam a suliban.

A főiskola is hasonlóan könnyű volt.Dicsérettel végeztem.

Első munkámat is 20 évesen kaptam, és nagyon jól kerestem vele a suli mellett, pár hónapon belül tudtam venni egy kocsit is belőle.

Sokan irigykedtek rám, egyrészt a munka miatt is, meg amiket tudtam venni belőle, pedig sose nem vertem nagydobra mim van.

Nálunk is a többség tesco-ban dolgozott, de ott nagyon kihasználták őket, és alig kerestek vmit.

2013. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam suli mellett ennyi idősen, de volt olyan is, hogy ösztöndíjat kaptam és akkor nem kellett annyit melózni, hogy eléldegéljek.
2013. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
20 évesen még a szülőkkel kínlódva éltem, egy gyerekkel elváltan. de amint tehettem máris költöztem el onnan egy lakással rendelkező agglegényhez. immáron 14 éves. jóban-rosszban meg vagyunk azóta már van egy közös gyerekünk is 12 éves. mindkettőnknek vannak hibái, de elfogadjuk őket, csak így működik. szülőktől minél messzebb költözik valaki, annál inkább ő fogja a szülő nevelni a gyereket, és nem beszél bele a nagyszülő.
2013. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!