Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol tartott az életed 20évesen?

Hol tartott az életed 20évesen?

Figyelt kérdés

Májusba lettem 20 éves, hiába tanulok még nappali tagozaton, ebben a tanévben már nem kapok családi pótlékot.(már csak ez az 1évem van (Okj)).

Anyuval élek, aki egyedül nevelt, nem sok a fizetése, és pont kihúztuk egyik hónaptól a másikig, így, hogy járt a családi.

Most, hogy megszűnt, tudom, hogy el kell mennem dolgozni suli mellett, viszont az istenért sem találok megfelelő munkát (pedig nincsenek nagy elvárásaim, diákmunkák is olyanok, hogy vagy heti 40órát kell vállalnod, /és persze mellette legyen nappali tagozatos jogviszonyod, ami megvan, de az órarendemtől nem tudok ennyit vállalni/ vagy tapasztalat kell, már a diákmunkákhoz is.


Komolyan hanyagolnom kell a sulit, hogy ne haljunk éhen, csak azért mert pl. nem szeptemberben születtem?! Ebben hol az igazság?


2013. okt. 3. 13:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%

Én is így voltam.

Mekiban van műszak, 14-22ig.

Tescóban rugalmasabbak, de ott kellett éjszakázni is.


Igen, ez van, suli mellett dolgozni kell.

2013. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Ha anyukáddal ilyen nehezen jöttök ki, akkor nyaranta/telente a vizsgaidőszak után miért nem vállalsz teljes munkaidős állást?


Olyankor elvállalhatod a 40 órás diákmunkát is. Tudom, meg van adva, hogy legalább 3-4 hónap, de kit érdekel? Azt mondod halasztasz vagy kevés órád van, szeptemberben/februárban pedig felmondasz. De addig is 2-3 havi teljes bért meg tudsz keresni, ami talán elég segítség!


Évközben pedig keresd a rövidtávú munkákat, mert félmunkaidős tényleg nem nagyon van. De gyakran van 1-2 napos hostesskedés, leltározás, pakolás, szórólapozás!

2013. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
57%
20 évesen még alapszakra jártam és mellette dolgoztam (otthoni munka, nyelvigényes) de ez csak kis mellékkereset volt. Volt ösztöndíjam is. Egyébként szerencsére a szüleim támogattak. Most 23 éves vagyok, végzős mesteren, már külföldön, és itt is dolgozom az egyetem mellett. Egy év múlva remélhetőleg már lesz egy jól fizető teljes állásom. Biztos, hogy vannak részmunkaidős állások, pl Müllerben, vagy plázákban (Zara C&A stb).
2013. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%

Kicsit úgy érzem, hogy te csak beszélsz a munkáról, de még egy közvetítönél vagy felvételin sem voltál. Csak az akadályokat látod.

Menj el felvételizni munkákra, és ha a szerzödés ott van a kezedbe akkor gondlkodj el, hogy alá tudod-e írni a suli mellett.


Èn minden nyáron dolgoztam 14 éves koromtól kezdve. Kerestem egy büfét és ott segitettem egész nyáron. A szüleim nagyon jól álltak anyagilag, így ha nem mentem volna is meglett volna mindenem, de így saját pénzem volt.

Ha most 30 évesen vissza gondolok erre, akkor azt kell mondanom,hogy azok a gyerekek dolgoztak csak akiknek a szülei jólálltak anyagilag. Ök az egész nyarat végig dolgozták. Ahol a szülök rosszul álltak azok közül csak nagyon de nagyon kevés dolgozott.

2013. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
Én levelezőn jártam suliba, hogy tudjak mellette dolgozni. Sajnos nappali mellett nem lehetett semmi olyat találni, ami összeegyeztethető és még meg is lehet belőle élni.
2013. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

18 évesen leléptem a szüleimtől és elköltöztem albérletbe. Minden nyaram kb 15 éves koromtól fogva végig dolgoztam, így volt pénzem, ha nagyon szorult helyzetben voltam anyuék kisegítettek, hiszen nekem is még suli mellett nehéz volt megfelelő munkát találni. Én is plázákban dolgoztam mint ahogy azt írták előttem, aztán az egyik szórakozóhelyre jártam jó pénzért mosogatni, később a pultban dolgoztam- teszem hozzá nem is rossz fizetésért! :) Szóval fel a fejjel, megannyi lehetőség van diák munkában is.


22L

2013. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%
Kb .. sehol . Otthon éltem kettesben anyummal ,dolgoztam 3 műszakban és teltek a napok nap nap után ... 21 évesen elegem lett ,eljöttem egyedül Bp-re ... itt rendeződött az életem ,párommal összejöttünk ...családot alapítottunk . 32/N
2013. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

20 évesen egyetemre jártam, koncertekre meg bulizni jártam folyton, hétvégente alkalmi munkákat vállaltam (fotózás, grafikai tervezés, ilyesmik).

Szerencsére mással nem kellett foglalkoznom, de ha nehezebb anyagi körülményeink lettek volna, akkor elmentem volna diákmunkásnak vagy gyakornoknak a suli mellett és hétvégén.

Próbáld meg a diákszövetkezeteket meg a gyorséttermeket, hátha akar vmi részmunkaidős állás.

2013. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%

Egyetemre jártam,elköltözve anyáméktól,igy még nyáron is kolis voltam.

Magamat tartottam fenn,diákmunka,órarendet úgy variáltam,csúsztam is egy évet,de ez volt.

Mellette buliztam sokat,alvásra rikán jutott idő,melóból órára estem be,óráról melóba,este buli,hajnalban irány melózni.

De imádtam,jó korszak volt.

2013. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
78%
Ne aggodj sokan nem jartak sehol.Nem olyan mint a kommunizmusban h mar 15 evesen vagy hamarabb dolgoztal 'fejlodik' a vilag.Semmirekello voltam, de belattam hamar ez igy nem mehet tovabb.23 evesen elmentem kulfodre dolgozni.Sokat veszitettem (emberi kapcsolatok), de nyertem is sajat hazaim vannak es beloluk elek!Sokat kellett szenvedni erte...lemondasok, de megeri!
2013. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!